Jaunumi

seizeinsteina67-riga-1

Ēka būvēta 1978. gadā pēc 602. sērijas projekta, atjaunota 2014. gadā. Ēkai ir viena sekcija ar kāpņu telpas vienu ieeju (otra ieeja aizmūrēta ar ķieģeļiem, ielikts logs). Kopējā apkurināmā platība - 2071,6 m². Ēkai ir deviņi dzīvošanai paredzēti stāvi, pagrabs un neizmantojami tehniskie bēniņi. Tās nesošās ārsienas veidotas no 300 mm keramzītbetona paneļiem, iekšējās nesošās sienas – no dzelzsbetona paneļiem. Ārsienu arējā apdarē paneļu formēšanas laikā iestrādāta stikla mozaīka. Ēkai ir dzelzsbetona paneļu pārseguma konstrukcija. Jumta nesošā konstrukcija veidota no saliekamiem dzelzsbetona paneļiem, balstītiem uz nesošo ārsienu un šķērssienu paneļiem. Nesošo starpsienu un gala sienu nesošo jumta balstkonstrukciju savienojumi ar augšējā (devītā) stāva griestu pārsegumu veidoti bez siltumizolācijas. Augšējā (devītā) stāva pārsegums ir dzelzsbetona pārseguma paneļi ar griestu siltumizolāciju (150 mm fibrolīts).
Renovācijas laikā veiktie darbi ietver fasādes un gala sienu siltināšanu ar 120 mm siltumizolāciju; kāpņu telpas sienu siltināšana ar 120 mm siltumizolāciju; sarkano māla ķieģeļu sienu siltināšanu ar 120 mm siltumizolāciju; cokola siltināšanu ar 100 mm siltumizolāciju; tehniskā bēniņu stāva siltināšanu ar 200 mm ekovates siltumizolāciju; pagraba griestu siltināšanu ar 100 mm siltumizolāciju; koka logu maiņu dzīvokļos, esošos koka logus nomainot uz PVC tipa logiem, vienlaicīgi aizstiklojot lielāko daļu lodžiju; kāpņu telpas logu modernizāciju uz PVC tipa logiem; kāpņu telpu, bēniņu un pagraba durvju nomaiņu uz siltinātām durvīm; apkures sistēmas cauruļu siltināšanu ar 50 mm siltumizolācijas čaulām; kompleksu apkures sistēmas uzlabošanu, centralizēti mainot radiatorus un uzstādot termoregulējošus ventiļus, apvadcaurules un proporcionalitātes mērītājus uz sildelementiem.
Siltumapgāde ēkā tiek regulēta centralizēti atkarībā no ārgaisa temperatūras, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem, uzskaiti veicot vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

seizeinsteina67-riga-2Projekta pasūtītājs: BIEDRĪBA "S.Eizenšteina 67"
Projekta autors: SIA "ARCHE", AIVARS ROBIŅŠ
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "PRO DEV"
Būvdarbu vadītājs: Valdis Naglis
Būvuzraugs: Aivars Ezernieks

Par konkursu

Konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā" organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls "Būvinženieris".

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu  emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu. 

2020. gadā konkursu atbalsta: Eiropas komisijas pārstāvniecība Latvijā, VentSysSIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības Produkti”, SIA „Knauf”, SIA "Rockwool", Attīstības finanšu institūcija Altum, AS "Latvenergo", SIA „Tenapors” SIA “Kingspan Insulation”.

Konkursa nolikuma izstādē iesaistījušās nozīmīgākās būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas - Latvijas Būvinženieru savienībaLatvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācija, Rīgas Tehniskā universitāte, Būvmateriālu ražotāju asociācija, Latvijas minerālvates ražotāju asociācija, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība

Organizē

 emvaram     buvinzenieris     dzivo siltak

Atbalsta

01092015

EK augstas izskirstpejas logo zils ar dzeltenam zvaigznem abc building   Buvlaukumslv-logo  buvbaze-new

la  laiks majai   

 

Sponsori

   ventsys logo  paroc  ROCKWOOL-Logo     knauf       isover 

    elektrum   CAPAROL 2D COLOR  altum attistiba logo  TENAPORS    kingspan logo vector xs

Kontakti

Antra Ērgle
29538464,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU