Jaunumi

gaujas16-vangazi

Daudzdzīvokļu ēka Gaujas ielā 16, Vangažos, Inčukalna novadā, ir 8 dzīvokļu ēka ar 2 stāviem, 1 kāpņu telpu, bēniņiem un pagrabu. Ēkas kopējā platība ir 576,6 m², apkurināmā platība - 442,3 m². Ēka ekspluatācijā nodota 1959. gadā un atjaunota 2014. gadā.
Ēkā tiek veikta atkritumu un piesārņojuma kontrole, kā arī sekots līdzi ūdens taupībai.
Ēkas ārsienas, kas veidotas no silikāta ķieģeļiem, siltinātas ar 150 mm biezu siltumizolācijas materiālu, un bēniņu dzelzsbetona paneļi siltināti ar 300 mm biezu siltumizolācijas materiālu. Ir veikta cokola siltināšana, kā arī uzstādītas metāla siltinātās ārdurvis. Visai ēkai veikta durvju un logu nomaiņa, izmantojot montāžas putas, tvaika un vēja izolācijas lentas un logu ailu siltināšanai Paroc ailu apdares un siltināšanaas loksnes. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā.

Projekta pasūtītājs: SIA "VANGAŽU NAMSAIMNIEKS"
Projekta autors: SIA "ARCHE", AIVARS ROBIŅŠ
Galvenais būvuzņēmējs: SIA "MI2"
Būvuzraugs: Jānis Ozoliņš

Par konkursu

Konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā" organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls "Būvinženieris".

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu  emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu. 

2020. gadā konkursu atbalsta: Eiropas komisijas pārstāvniecība Latvijā, VentSysSIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības Produkti”, SIA „Knauf”, SIA "Rockwool", Attīstības finanšu institūcija Altum, AS "Latvenergo", SIA „Tenapors” SIA “Kingspan Insulation”.

Konkursa nolikuma izstādē iesaistījušās nozīmīgākās būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas - Latvijas Būvinženieru savienībaLatvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācija, Rīgas Tehniskā universitāte, Būvmateriālu ražotāju asociācija, Latvijas minerālvates ražotāju asociācija, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība

Organizē

 emvaram     buvinzenieris     dzivo siltak

Atbalsta

01092015

EK augstas izskirstpejas logo zils ar dzeltenam zvaigznem abc building   Buvlaukumslv-logo  buvbaze-new

la  laiks majai   

 

Sponsori

   ventsys logo  paroc  ROCKWOOL-Logo     knauf       isover 

    elektrum   CAPAROL 2D COLOR  altum attistiba logo  TENAPORS    kingspan logo vector xs

Kontakti

Antra Ērgle
29538464,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU