Konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā” 12 gadu laikā ir piedalījušās 353 dažādas ēkas, kuru būvniecības vai renovācijas rezultātus padziļināti vērtējusi un analizējusi konkursa žūrija. Lielākā daļa no ēkām ir atjaunotas daudzdzīvokļu mājas – kopumā 249.

Inforgrafika https://www.slideshare.net/siltinam/konkurss-energoefektvk-ka-latvij-12-gados

Divu plānošanas periodu laikā ar Eiropas Savienības fondu atbalstu Latvijā kopumā ir atjaunotas 1109 daudzdzīvokļu ēkas, un vairāk nekā piektā daļa no tām – 22% – ir piedalījušās konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā”. Tas katrai no šīm ēkām nozīmē dubultu paveikto renovācijas darbu kvalitātes kontroli, lai sasniegtu projektu mērķi – maksimāls enerģijas ietaupījums un iemītnieku dzīves telpas kvalitātes uzlabošana.

Šobrīd ģeopolitisko apstākļu dēļ energoefektivitātes jautājumi visā pasaulē, tai skaitā Latvijā, ieguvuši neredzēti plašu nozīmi un skanējumu. Tūkstošiem daudzdzīvokļu ēkās, privātmājas, uzņēmumos, iestādēs šoruden aktīvi tiek īstenoti dažādi energoefektivitātes pasākumi, līdz ar to nākamgad noteikti atkal organizēsim konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā”. Konkurss ir labs veids, kā izcelt labos piemērus un dalīties pieredzē ar stāstiem, kas palīdz Latvijas ēkām – gan daudzdzīvokļu, gan publiskajām, gan industriālajām un privātmājām – maksimāli efektīvi izmantot energoresursus, taupīt iedzīvotāju, valsts un uzņēmēju līdzekļus, kā arī kopumā padarīt mūsu dzīves telpu sakārtotāju un kvalitatīvāku,” uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis.

Ekonomikas ministrija 2022. gadā pasūtīja neatkarīgu izvērtējumu par visām dzīvojamām un nedzīvojamām ēkām, kuras konkursā no 2011. līdz 2021. gadam ieguva pirmās vietas godalgu kā energoefektīvākās ēkas. Dati apliecināja, ka visās desmit analizētajās daudzdzīvokļu ēkās kopējais enerģijas ietaupījums bija vismaz 60%, bet lielākajai daļai tas pārsniedza 70%, maksimāli sasniedzot pat 80% ietaupījumu.

Konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” ir izturējis laika pārbaudi, un 2022. gadā notika jau 12. reizi. Šo gadu laikā pieteikto ēku skaits ir variējis no 16 līdz 44, lielākais pieteikumu skaits tika saņemts 2014. gadā.

Konkursā ēkas var pieteikt piecās kategorijās: energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka, energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve, energoefektīvākā publiskā ēka, energoefektīvākā vienģimenes ēka un energoefektīvākā rūpnieciskā ēka. Neapstrīdamu līdera lomu ieņem atjaunotas daudzdzīvokļu ēkas – kopumā konkursā piedalījušās 249 ēkas. Seko publiskās ēkas (48), daudzdzīvokļu ēkas – jaunbūves (24), bet mazāka interese ir bijusi par vienģimenes ēkas un rūpnieciskās ēkas kategorijām – katrā no tām kopumā konkursā startējušas 16 mājas.

Analizējot konkursa dalībniekus pēc reģionālā sadalījuma, aktīvākie ēku atjaunotāji un konkursa dalībnieki ir Kurzemē – trešā daļa jeb 35% konkursā startējušo ēku ir no Kurzemes. Seko Vidzeme ar 21% dalībnieku, Rīga (17%), Zemgale (13%), Pierīga (11%), bet vismazāko interesi par konkursu izrādījuši Latgales ēku īpašnieki un apsaimniekotāji – no šī reģiona saņemti vien 3% pieteikumu.

Atbilstošs ir arī konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” laureātu sadalījums. Visvairāk pirmās vietas godalgu ir aizceļojis uz Kurzemi – 58%, tad seko Rīga (14%), Pierīga (12%), Vidzeme (10%), Zemgale (4%) un Latgale (2%).

Par konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā”
Konkursu organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Būvinženieru savienība. Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Noslēdzies konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022”, kuru jau 12. gadu organizē Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar Latvijas Būvinženieru savienību un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” laureāti:

  • daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022”;
  • Zinātnes un Inovāciju centrs VIZIUM Ventspilī, Rūpniecības ielā 2 – 1. vieta nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2022”;
  • Vienģimenes māja Rīgā, Sīpeles ielā 1A - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2022”.

Šā gada laikā Ekonomikas ministrija, valdība un Saeima ir spērušas nozīmīgus soļus Latvijas enerģētiskās drošības un neatkarības stiprināšanā, pieņemot stratēģiskus lēmumus pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem, kā arī apstiprinot vairākas jaunas atbalsta programmas energoefektivitātes paaugstināšanai. Investīcijas energoefektivitātē nozīmē ilgtermiņa ieguvumus visiem – gan iedzīvotāju labklājībai, gan uzņēmējdarbības attīstībai. Jau gada beigās sāksim jauno atbalsta programmu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai un pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu. Ikviena atjaunotā ēka ir apliecinājums latviešu saimnieka garam, teicami demonstrējot spēju sakārtot sev piederošo īpašumu, domāt par nākotni, būt atvērtiem pārmaiņām un attīstībai. Un ikviens konkursa  “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” laureāts ir kā izcils piemērs un motivācija daudzdzīvokļu, ražošanas un sabiedriskām ēkām, kā arī privātmājām kļūt energoefektīvākām un videi draudzīgākām,” uzsver ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Ekonomikas ministrijas Simpātiju balvu parieguldījumu kvalitatīvas daudzdzīvokļu ēku būvuzraudzības nodrošināšanā saņēma būvuzraugs Jānis Cunskis. Tāpat EM Simpātiju balvu saņēma Raido Blumbergs no SIA “Ventspils pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde”” par kvalitatīvi vadītiem ēku būvniecības projektiem, kā arī Talsu uzņēmums SIA “ADAX 2” par ieguldījumu ēku energoefektivitātes popularizēšanā un projektu īstenošanā.

Savukārt Ekonomikas ministrijas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu energoefektivitātes idejas popularizēšanā saņēma ilggadējā Latvijas Būvinženieru savienības žurnāla “Būvinženieris” galvenā redaktore un konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” žūrijas vadītāja Mārīte Šperberga. Tāpat ministrijas Atzinības rakstu par ieguldījumu ēku energoefektivitātes projektu īstenošanā saņēma būvuzraugs Jānis Cunskis, kas ir piedalījies 22 ēku atjaunošanā Valmierā un 12 ēku atjaunošanā Valkā.

Žūrijas atzinību šogad saņēma Valentīna Tatarenko par daudzdzīvokļu ēkas Jelgavā, Māras ielā 5, atjaunošanas projekta vadību, kas irizcils piemērs ilgtspējīgai domāšanai, un ir sekmējusi ne tikai resursu taupīšanu, bet arī radījusi ērtu un sakoptu vidi.

Interneta balsojumā visvairāk balsu - 1141 balsi - un līdz ar to konkursa Simpātijas balvu saņēma atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” laureāti

Detalizēta informācija par šā gada konkursa laureātiem pieejama konkursa mājaslapā www.energoefektivakaeka.lv.

Nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka”:

1.vieta – daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A;

2.vieta – daudzdzīvokļu ēka Valdemārpilī, Lielā ielā 19;

3.vieta - daudzdzīvokļu ēka Liepājā, Klaipēdas ielā 124;

  daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6B.

Nominācijā “Energoefektīvākā publiskā ēka”:

1.vieta – Zinātnes un Inovāciju centrs VIZIUM, Ventspilī, Rūpniecības ielā 2;

2.vieta – Latvijas Okupācijas muzejs, Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1.

Nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2022”:

1.vieta – ēka Rīgā, Sīpeles ielā 1a.

Par konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā”

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” jau 12. gadu tiek organizēts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” tika izsludināts šā gada aprīlī. Šogad konkursā kopumā tika saņemti 16 projektu pieteikumi; konkursa otrās kārtas ietvaros tika vērtētas 14 ēkas astoņās Latvijas pilsētās.

Konkursu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu „Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Detalizētāka informācija par konkursu pieejama tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv.

Konkursa nolikums šogad sagatavots sadarbībā ar Ekonomikas ministrijas informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Būvinženieru savienību, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Baumit”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lvwww.buvlaukums.lvwww.building.lvwww.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”.

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

E-pasts: 

Web: www.em.gov.lvwww.energoefektivakaeka.lv

Twitter: @EM_gov_lv; @siltinam

Facebook: https://www.facebook.com/dzivosiltak

Flickr: https://www.flickr.com/photos/ekonomikasministrija

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” žūrija sāk šā gada konkursam pieteikto ēku otrās kārtas vērtēšanu - piektdien, 19. augustā, konkursa žūrija sāks ēku klātienes apmeklēšanu un vērtēšanu, augustā kopumā apmeklējot 14 ēkas astoņās Latvijas pilsētās.

Š.g. 19. augustā konkursa žūrija apsekos piecas atjaunotas daudzdzīvokļu ēkas Talsos (Darba iela 23), Valdemārpilī (Lielā iela 19), Liepājā (Klaipēdas iela 124 un Jāņu iela 6) un Jelgavā (Māras iela 5), kā arī vienu jaunbūvi, publisko ēku Ventspils zinātnes centru Ventspilī.

Š.g. 26. augustā konkursa žūrija apsekos piecas atjaunotas daudzdzīvokļu ēkas Vidzemē – Valmierā (Rūpniecības iela  42) un Valkā (Rīgas iela 6aRīgas iela 6bRūjienas iela 4Domes bulvāris 1).

Tāpat augustā žūrija vērtēs vienģimenes ēku Rīgā, Sīpeles ielā 1a, bet š.g. 8.septembrī divas ēkas Rīgā – Latvijas Okupācijas muzeju (Latviešu strēlnieku laukums  1) un Latvijas Nacionālā arhīva nitrocelulozes filmu glabātuvi (Skandu iela 14).

Papildu informācija par šīm ēkām un žūrijas darbu katru dienu tiks publicēta konkursa mājaslapā www.energoefektivakaeka.lv un facebook.com kontos www.facebook.com/dzivosiltakhttps://www.facebook.com/BuvinzenierisLBS.  

Par konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā”

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Konkursa nolikums šogad sagatavots sadarbībā ar Ekonomikas ministrijas informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Baumit”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lvwww.buvlaukums.lvwww.building.lvwww.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”.

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālrunis: 67013193

E-pasts: 

 

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” organizatori aicina iedzīvotājus iesaistīties konkursa norisē un līdz šā gada 18. septembra plkst. 23.59 balsot par sev simpātiskāko konkursam pieteikto energoefektīvāko ēku Latvijā.

Konkursa tīmekļa vietnē publicēta informācija par visām šā gada konkursam pieteiktajām ēkām. Ēka, par kuru nobalsos visvairāk iedzīvotāju, saņems konkursa Simpātiju balvu. Balsot aicinām konkursa tīmekļa vietnē: http://www.energoefektivakaeka.lv/index.php/balsosana-2022 Par savu simpātiju ir iespēja balsot var vienu reizi dienā no vienas IP adreses.

Kā jau ziņojām, šogad konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020” kopumā tika iesniegti 16 projektu pieteikumi. Konkursa žūrija veikusi projektu vērtēšanu un šobrīd tiek apkopoti rezultāti. Noslēguma pasākums un konkursa laureātu apbalvošana notiks šā gada 22. septembrī.

Par konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā”

Konkursu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu „Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Detalizētāka informācija par konkursu pieejama tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Konkursa nolikums šogad sagatavots sadarbībā ar Ekonomikas ministrijas informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Baumit”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”.

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālrunis: 67013193

E-pasts:

Šogad konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā” kopumā saņemti 16 ēku pieteikumi, no kuriem lielākais ēku skaits - 12 - pretendē uz uzvaru nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022”. Konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā” jau 12 gadus organizē Ekonomikas ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Būvinženieru savienību.

Nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022” iesniegti 12 pieteikumi, konkursam piesakot ēkas šādās adresēs:
1)    Talsi, Darba iela 23;
2)    Talsu novads, Valdemārpils, Lielā iela 19;
3)    Jelgava, Māras iela 5;
4)    Liepāja, Klaipēdas iela 124;
5)    Liepāja, Jāņa iela 6;
6)    Valmiera, Rūpniecības iela  42;
7)    Valka, Rīgas iela 6a;
8)    Valka, Rīgas iela 6b;
9)    Valka, Rūjienas iela 4;
10)    Valka, Domes bulvāris 1;
11)    Saulkrastu novads, Zvejniekciems, Atpūtas iela 2b;
12)    Garkalnes novads, Baltezers, “Priedes”.

Nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2022” iesniegti trīs pieteikumi:
1)    Okupācijas muzejs Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1;
2)    Zinātnes un Inovāciju centrs VIZIUM Ventspilī, Rūpniecības ielā 2;
3)    Latvijas Nacionālā arhīva nitrocelulozes filmu glabātuve Rīgā, Skandu ielā 14.

Nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2022”  iesniegts viens pieteikums – ēka Sīpeles ielā 1A, Rīgā.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šobrīd konkursa komisija uzsākusi pieteikumu vērtēšanu. Konkursa otrajai kārtai izvirzīto ēku apsekošana to atrašanās vietās plānota šā gada augustā. Konkursa noslēguma pasākums un laureātu paziņošana plānota š.g. 22. septembrī. Kā zināms, konkurss tika izsludināts š.g. aprīlī un pieteikumus dalībai konkursā varēja iesniegt līdz 17. jūnijam. Sīkāka informācija par konkursu pieejama interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv.   

Konkursa nolikums šogad sagatavots sadarbībā ar Ekonomikas ministrijas informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Baumit”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”.


Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: 67013193
E-pasts:
Twitter: @siltinam
Facebook: http://www.facebook.com/dzivositlak
Youtube: http://www.youtube.com/siltinam
Instagram: @dzivosiltak

Par konkursu

Konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā" organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Klimata un enerģētikas ministriju un Latvijas Būvinženieru savienību.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu  emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu. 

2023. gadā konkursu atbalsta: VentSysSIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības Produkti”, SIA „Knauf”, SIA "Rockwool", Attīstības finanšu institūcija Altum, AS "Latvenergo", AS "Rīgas Siltums"

Konkursa nolikuma izstādē iesaistījušās nozīmīgākās būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas un valsts pārvaldes institūcija - Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijaLatvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienībaLatvijas Logu un durvju ražotāju asociācija, Rīgas Tehniskā universitāte, Būvmateriālu ražotāju asociācijaLatvijas Būvnieku asociācija, Latvijas minerālvates ražotāju asociācija, Rīgas Stradiņa universitāte un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir Žunāls "Būvinženieris", buvbaze.lv

Žunāls "Būvinženieris"

Organizē

 emkem   dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo 

 

rs logo 300 transparent    ventsys logo               elektrum logo          

knauf    altum attistiba logo     ivara   B 30 YIB logo 300x91pxkingspan

 

LV ID EU logo ansamblis ESSKF RGB       

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 

 buvbaze-new  la  

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU