Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019” ietvaros kopumā saņemti 27 pieteikumi. Visvairāk pieteikumu jau tradicionāli saņemti nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” – 22 pieteikumi. Trīs pieteikumi saņemti nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve”, un pa vienam pieteikumam saņemts nominācijās „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā” un „Energoefektīvākā ražošanas ēka Latvijā”.

Šobrīd konkursa žūrija uzsākusi pieteikumu vērtēšanu, drīzumā tiks sākta projektu apskate to atrašanās vietās. Plānots, ka konkursa žūrija darbu beigs jūnija vidū. Noslēguma pasākums un konkursa laureātu paziņošana plānota 2019. gada 20. jūnijā.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Energoefektivitāte ir kļuvusi par mūsu ikdienu, īpaši jaunajos projektos, kad pēc iespējas energoefektīvāko risinājumu izvēle ir kļuvusi par normu. Arvien vairāk iepriekšējos gados būvēto ēku tiek atjaunotas. Šā gada aprīlī apritēja 10 gadi kopš daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu iespējams veikt ar būtisku ES fondu līdzfinansējumu, šajā laikā kopumā atjaunotas vairāk kā 800 ēkas visā Latvijā. Atgādinām, ka šobrīd joprojām ir pieejams valsts atbalsts energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās un valsts ēkās. Plašāka informācija par atbalsta programmām publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2019” iesniegti 22 pieteikumi:

 1. Klaipēdas iela 126, Liepāja;
  Eduarda Veidenbauma iela 2a, Liepāja;
  Klaipēdas iela 8, Liepāja;
  Daugavas iela 1, Liepāja;
  Helēnas iela 55 k-3, Alūksne;
  Vīgriežu iela 30, Jelgava;
  M. Namiķa iela 15, Grobiņa, Grobiņas novads;
  Viestura prospekts 83, Rīga;
  Parka iela 3, Talsi;
  "Saullēkti", Mundigciems, Lībagu pagasts, Talsu novads;
  Institūta iela 10, Peltes, Siguldas pagasts, Siguldas novads;
  Jāņa Čakstes iela 3, Sigulda;
  Pulkveža Brieža 24, Sigulda;
  Merķeļa iela 13, Valka;
  Raiņa iela 18, Valka;
  Merķeļa iela 13a, Valka;
  Stendera iela 3, Valka;
  Kārļa Baumaņa iela 2, Valmiera;
  Stacijas iela 14, Valmiera;
  "Pūre 22", Pūres pagasts, Tukuma novads;
  Zigfrīda Meierovica prospekts 9, Jūrmala;
  Skolas iela 5, Ugāles pagasts, Ventspils novads.

Nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2019. Jaunbūve” iesniegti trīs pieteikumi:

 1. Gaiļezera iela 15, Rīga;
  Mālu iela 1, Valmiera;
  Ķieģeļu iela 8, Valmiera.

Nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2019” iesniegts viens pieteikums - Brīvības iela 55, Liepāja, Liepājas vieglatlētikas manēža.

Nominācijā „Energoefektīvākā ražošanas ēka Latvijā 2019” iesniegts viens pieteikums – Garkalnes iela 1, Jūrmala, SIA “Jūrmalas Mežaparki”.

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” tiek organizēts jau astoto gadu pēc kārtas. Konkurss tika izsludināts šā gada martā un pieteikumus konkursa piecās kategorijās varēja iesniegt līdz šā gada 17. maijam.

Konkursu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un žurnālu „Būvinženieris”. Sīkāka informācija par konkursu pieejama interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv.

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkursa atbalstītāji ir SIA „Windows Factory", VentSys, SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, SIA „Robert Bosch”, Attīstības finanšu institūcija Altum”, AS „Latvenergo”, SIA „Sika Baltic”, SIA „Ejot Baltic”, SIA „DAW Baltica”, SIA „VELUX Baltija", SIA „Kingspan Insulation” un SIA „Tenapors”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”.

 

Evita Urpena

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr: 67013193

E-pasts:

Web: www.em.gov.lv; www.energoefektivakaeka.lv

Twitter: @EM_gov_lv @siltinam

Youtube: http://www.youtube.com/siltinam

Facebook: https://www.facebook.com/dzivosiltak;

http://www.facebook.com/ekonomikasministrija; http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem;

Flickr: https://www.flickr.com/photos/ekonomikasministrija

Par konkursu

Konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā" organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls "Būvinženieris".

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu  emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu. 

2020. gadā konkursu atbalsta: Eiropas komisijas pārstāvniecība Latvijā, VentSysSIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības Produkti”, SIA „Knauf”, SIA "Rockwool", Attīstības finanšu institūcija Altum, AS "Latvenergo", SIA „Tenapors” SIA “Kingspan Insulation”.

Konkursa nolikuma izstādē iesaistījušās nozīmīgākās būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas - Latvijas Būvinženieru savienībaLatvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācija, Rīgas Tehniskā universitāte, Būvmateriālu ražotāju asociācija, Latvijas minerālvates ražotāju asociācija, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība

Organizē

 emvaram     buvinzenieris     dzivo siltak

Atbalsta

01092015

EK augstas izskirstpejas logo zils ar dzeltenam zvaigznem abc building   Buvlaukumslv-logo  buvbaze-new

la  laiks majai   

 

Sponsori

   ventsys logo  paroc  ROCKWOOL-Logo     knauf       isover 

    elektrum    altum attistiba logo  TENAPORS    kingspan logo vector xs

Kontakti

Antra Ērgle
29538464,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU