Riga Antonijas 17a

Projekta pasūtītājs: SIA Vastint Latvia

Projekta autors: SIA Didrihsons arhitekti

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Merks

Būvdarbu vadītāji: Maksims Momots un Eduards Andrjuščenko

Būvuzraugs: Indulis Eglītis

 

Daudzdzīvokļu nams Antonijas ielā 17A Rīgā ekspluatācijā nodots 2018. gadā. Kopējā platība – 15 794,5 m2. Ēkai ir seši virszemes stāvi katrā korpusā, autostāvvieta veidota starp abiem korpusiem pirmā stāva līmenī ar intensīvu zaļo dārzu virs tās. Pamati – dzelzsbetona pāļi un monolīta dzelzsbetona plātne. Nesošās konstrukcijas – monolīts dzelzsbetons, ārsienām pret kaimiņu ēkām paredzot dažādu veidu rūpnieciski izgatavotus risinājumus, lai neietekmētu to stāvokli, monolītā dzelzsbetona sienas nodala dzīvokļus un kāpņu telpas. Balkoni un kāpņu elementi ir no saliekamā dzelzsbetona. Jumta konstrukcijas koks un metāls, jumta segums – valcprofils, b=0,6 mm. Dzīvokļos ir koka logi, ieejām kāpņu telpās un pirmā stāva komerctelpām – stiklotas alumīnija konstrukcijas. Fasādei izmantota PAROC akmensvate, 200 mm + Ceresit fasāžu sistēma; pirmajā stāvā piekārtā fasāžu sistēma ir no Rieder FiberC. Bēniņi veidoti kā aukstie. Kāpņu telpās korpusā A2 izbūvētas virsgaismas, korpusā A1 kāpņu telpās izbūvēti logi ārsienās, tā nodrošinot dabisko apgaismojumu. Visām kāpņu telpām ir trīs ieejas – no ārpuses, no autostāvvietas un iekšpagalma dārza.

 

Ēkas ārsienas, kas būvētas no monolīta dzelzsbetona un Aeroc blokiem, b=200 mm, siltinātas ar minerālvati Rockwool Frontrock Max E, b=200 mm un Ceresit Ceretherm Wool Classic fasāžu sistēmu. Bēniņu pārsegums, ko veido monolīts dzelzsbetons, siltināts ar beramo vati, b=350 mm pēc nosēšanās. Pagraba pārsegums, ko veido monolīta dzelzsbetona plātne, siltināts ar PAROC CGL lamelēm 200 mm biezumā.

 

Ārdurvīm izvēlētas Schuco AL profilu durvis, logiem – IV 78 mm profila koka logi ar trīsstiklu paketi. Visi logi stiprināti siltumizolācijas slānī, tā samazinot iebūves mezgla aukstuma tiltu. Montāžai izmantotas SIGA fentrim divas logu montāžas lentes. Siltumizolācijas montāžai lietoti Soudal Flexifoam un greenteQ Klima Konform profili, stikla paketēm izmantotas termostarplikas.

 

Ir centralizēta siltumapgāde. Siltummezglam ir āra gaisa temperatūras sensors, siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Papildus ir individuālie skaitītāji kāpņu telpu šahtās pie katra dzīvokļa. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltummezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltummezglā. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī tikai karstā ūdens apjomam.

 

Ventilācija tiek nodrošināta ar vēdināšanu, dabisko pieplūdi un mehānisko nosūci.

 

Izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības/klātbūtnes sensori, izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma. Ierīkota elektrotransporta uzlādes vieta, pieslēguma vieta ēkas autonomajai elektroapgādei, uzstādīti dūmu detektori. Lai samazinātu energopatēriņu ēkas ekspluatācijas laikā, visās telpās, izņemot bēniņus un autostāvvietu, un ārtelpā tiek izmantoti LED gaismekļi. Gaismekļu vadībai koplietošanas telpās un autostāvvietā paredzēts izmantot kustību sensorus. Kopējā fasādes izgaismošana paredzēta tikai ēkas pirmā stāva līmenī, fasādes un iekšpagalma LED gaismekļu vadībai plānots izmantot krēslas sensorus.

 

Prognozējamais energoefektivitātes novērtējums atbilstoši ēkas pagaidu energosertifikātam ir 35,48  kWh/m2 apkurei un 60,34 kWh/m2 kopā (apkure, karstais ūdens, apgaismojums, ventilācija, dzesēšana, papildu)

Organizē

 emvaram     buvinzenieris     dzivo siltak

Galvenais partneris

EK augstas izskirstpejas logo zils ar dzeltenam zvaigznem

 

Sadarbības partneri

Isover saintGobain          Logo Schoeck en 2021 RGB   

 

     Paroc          elektrum logo 

Atbalstītāji

   ventsys logo          ROCKWOOL-Logo         knauf   

     altum attistiba logo          TENAPORS          kingspan logo vector xs         Intellify logo slogan

Informatīvie sadarbības partneri

 abc building   Buvlaukumslv-logo 

 buvbaze-new

la  laiks majai   

 

Kontakti

Antra Ērgle
29538464,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU