Riga Berzupes 23

Projekta pasūtītājs: SIA Invesco

Projekta autors: SIA PRO DEV

Galvenais būvuzņēmējs: SIA PRO DEV

Būvdarbu vadītājs: Andrejs Kalniņš

Būvuzraugs: Jānis Vīgants

 

Daudzdzīvokļu nams Bērzupes ielā 23 Rīgā ekspluatācijā nodots 1970. gadā un atjaunots 2020. gadā. Tā ir 467. sērijas paneļu ēka ar pieciem stāviem un četrām kāpņu telpām. Mājā ir 60 dzīvokļi. Kopējā platība – 3545 m2. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Nesošās sienas veidotas no keramzītbetona paneļiem un dzelzsbetona paneļiem kāpņu telpās, virs kuriem balstīti dobtie pārseguma paneļi. Sienu un pārseguma paneļi savā starpā un stūros stiprināti, tos sametinot. Starp logiem un kāpņu telpās, vietās, kur nav sienu paneļa, veidots aizpildījums ar koka dēļu apdari no ārpuses, minerālvates 100 mm pildījumu un krāsotām ģipškartona loksnēm iekšpusē. Atjaunošanas laikā ēka siltināta, izmantojot ventilējamās fasādes risinājumu. Fasādes ārsienas siltinātas ar 100 un 50 mm biezām akmensvates plāksnēm PAROC eXtra, siltumvadītspējas koeficients ≤0,036 W/mK.

 

Pagraba, starpstāvu un jumta pārsegumi veidoti no dobtajām dzelzsbetona plātnēm un ir 220 mm biezi un 1200 mm plati. Pārsegumi balstīti uz nesošajām sienām – paneļiem. Vietām pārseguma paneļi staigājuši, tāpēc izveidojušās plaisas starp paneļiem un izkritis šuvju aizpildījums. Pagraba pārsegums siltināts ar akmensvates lamelēm PAROC CGL20 cy, kas rūpnieciski pārklātas ar gruntskrāsas pārklājumu 100 mm biezumā ≤0,037 W/mK.

 

Nesošās jumta konstrukcijas veidotas no dobtajiem dzelzsbetona paneļiem ar biezumu 220 mm, virs kuriem ieklāts keramzīts, izlīdzinoša betona kārta un ruberoīda ruļļu materiāls, kas ieklāts vairākas reizes. Ēkas jumts siltināts  ar siltumizolācijas slāni, apakškārtā uzklāto PAROC ROS 30G, ≤0,038 W/mK, b=160 mm, virskārtā – PAROC 60, ≤0,036 W/mK, b=40 mm, pa virsu uzkausēts apakšklājs Bipol Standart EPP, virskārtā Bipol XL HKP.

 

Mainītas ārdurvis. Vecie ieejas durvju bloki demontēti, uzstādītas jaunas metāla konstrukcijas siltinātas durvis ar pašaizvēršanās mehānismu, U≤1,8 W/m2K. Vecie koka logi demontēti un aizstāti ar jauniem PVC rāmja ar trīsstikla paketi un selektīvo pārklājumu U ≤1,1 W/m2K.

Hidroizolācijai, montējot logus un durvis, pa perimetru iestrādātas ārējās un iekšējās izolācijas lentes.

 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs, temperatūru regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas patēriņam ir vienotā uzskaite siltummezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā, kur notiek arī ūdens temperatūras regulēšana.

 

Ventilācijai tiek izmantota dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Izveidota energoefektīva telpu apgaisme, ierīkota apgaismes regulēšana.

 

Energoefektivitātes novērtējums apkurei atbilstoši izmērītajiem datiem ir 66,29 kWh/m2 gadā

Organizē

 emvaram     buvinzenieris     dzivo siltak

Galvenais partneris

EK augstas izskirstpejas logo zils ar dzeltenam zvaigznem

 

Sadarbības partneri

Isover saintGobain          Logo Schoeck en 2021 RGB   

 

     Paroc          elektrum logo 

Atbalstītāji

   ventsys logo          ROCKWOOL-Logo         knauf   

     altum attistiba logo          TENAPORS          kingspan logo vector xs         Intellify logo slogan

Informatīvie sadarbības partneri

 abc building   Buvlaukumslv-logo 

 buvbaze-new

la  laiks majai   

 

Kontakti

Antra Ērgle
29538464,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU