AEE 400

 
  

Žurnāla "Būvinženieris" galvenā redaktore

Mājas, biroju, sabiedriskās un ražošanas ēkas, kas būvētas vai atjaunotas tā, lai kalpošanas laikā tērētu gandrīz nulli resursu, ir ne vien izdevīgas no izmaksu viedokļa, bet arī apliecina mūsu vēlmi un spēju bez apdomas pārāk ātri neiztērēt Zemeslodes vides potenciālu. Novērtēt sasniegto un noteikt tālākos soļus – to konkursā var katras energoefektīvas ēkas īpašnieks un būvētājs.

indra
  

 Ekonomikas ministrijas Enerģētikas finanšu instrumentu nodaļas vecākā eksperte

Ēku atjaunošanas process bieži ir komplicēts, dažādiem izaicinājumiem un atbildīgiem lēmumiem pilns. Katra iedzīvotāja apziņas veicināšana par energoefektivitātes lomu ikdienas dzīvē, sistēmas pilnveidošana un sabiedrības izglītošana kustības “Dzīvo siltāk” ietvaros ir viena no atslēgām uz veiksmīgi un energoefektīvi atjaunotām ēkām,

 

 zemitis small  linkedin

Eiropas Komisjas pārstāvniecības Latvijā ekonomists

Eiropas Savienība uzsākusi divas nozīmīgas iniciatīvas – jauno Eiropas Bauhaus kustību un Renovāciju vilni. Bauhaus ir ilgtspējīga būvniecība un renovācija, kas vienlaikus ir funkcionāla un estētiska. Renovāciju vilnis paredz vismaz dubultot ilgtspējīgas būvniecības apjomu, lai Eiropa un Latvija sasniegtu klimata neitralitāti 2050.gadā. Tas ir augsts un ambiciozs mērķis, kas iedvesmo mūs visus – iedzīvotājus, patērētājus, apsaimniekotājus, attīstītājus, būvinženierus, arhitektus, būvniekus, inovatīvu materiālu ražotājus un plānotājus. Latvijas Energoefektīvākās ēkas konkurss 2021.gadā noritēs Bauhaus un Renovāciju viļņa zīmē. Parādīsim pārējai Eiropai, ka Latvijā ir daudz lieliski ilgtspējīgas būvniecības piemēri!

 

 didzias                               
  

Attīstības finanšu institūcijas Altum Energoefektīvitātes Kompetences centra vadītājs.

 Energoefektivitātes pasākumu realizācija ir mūsu rūpes par savu planētu un nākamajām paaudzēm jau šodien

 

 

 

Energoefektivitātes pasākumu realizācija ir mūsu rūpes par savu planētu un nākamajām paaudzēm jau šodien

Knut Hoeller 2017 linkedin

 

Managing Member of the Board, Housing Initiative for Eastern Europe (IWO e.V.), Berlin

In the last ten years, essential foundations have been laid for increasing energy efficiency in buildings in Latvia. Campaigns likeDzivo Siltak and the annual competition Energy-Efficient Building have been key to disseminating and spreading expertise and knowhow.
Public awareness of and acceptance for the issue of energy efficiency have been raised considerably. However, there is a lot of work ahead in the years to come. Priority needs to be given to consistently pursuing support programmes for building refurbishment, continuing training actions to qualify experts in housing management and construction to secure the quality of refurbishments and raise the building users’ awareness for energy efficiency. As a partner ofDzivo Siltak and a member in the Jury of the competition which I’m glad to be part of, IWO is keen and pleased to continue supporting these activities in the future.”

 

 

 aldis bilde

 

Latvijas Siltuma, Gāzes un Ūdens Tehnoloģijas Inženieru Savienība 

neatkarīgais eksperts ēku energoefektivitātes jomā

Energoefektivitātes paaugstināšana nozīmē tiekšanos pēc jaunām zināšanām, idejām, risinājumiem un tehnoloģijām.

 

 

 

Andris Lujāns   linkedin

  

Isover/Gyproc projektu vadītājs 

Būvēt energoefektīvi nozīmē domāt ne tikai par to, kā samazināt izmaksas par apkuri, bet arī par to, cik lielu iespaidu ēka atstāj uz vidi, kurā dzīvojam.

 

Būvēt energoefektīvi nozīmē domāt ne tikai par to, kā samazināt izmaksas par apkuri, bet arī par to, cik lielu iespaidu ēka atstāj uz vidi, kurā dzīvojam.

Andris Krūmiņš resize  linkedin
  

SIA "Intellify" valdes loceklis

Ēku inženiersistēmu automatizācija un pareiza ēku ekspluatācija ir ļoti liela pievienota vērtība, kura netiek līdz galam izmantota. Izstāstot un informējot sabiedrību par iespējām labāk pārvaldīt savus īpašumus ar attālinātu ēku vadību un datu analīzi, mēs iegūsim gudrākus ēku pārvaldniekus, zemāku enerģijas patēriņu un smaidīgākus ēku iemītniekus.

 iMG 4141  linkedin
  

Būvniecības valsts kontroles biroja eksperte

Latvija ir zaļa valsts, ar daudziem mežiem, skaistiem purviem un svaigu gaisu! Kas mums trūkst, lai kļūtu par zaļāko valsti pasaulē? Ir jāmaina sabiedrības paradumi, pilnveidojot un attīstot zaļās tehnoloģijas visā cilvēka dzīves ciklā, kur liels potenciāls ir tieši būvniecībai! Vēlos redzēt Latviju ar nulles enerģijas mājām, kas būtu videi visdraudzīgākais variants, tāpēc piedalos konkursa žūrijā. Šis konkurss sniedz lielu iespēju apzināt energoefektīvākos projektus un būves Latvijā, dalīties pieredzē ar nozares speciālistiem. Konkursa rezultāti dāvina ticību, ka mēs varam kļūt par zaļāko valsti pasaulē!

 

bratuskins 

 

 

linkedin

 

  


RTU Arhitektūras fakultātes dekāns
Profesors, dr. arch.

Saprātīga un mērķtiecīga resursu izmantošana. Godprātīgs darbs gan projektēšanā, gan būvniecībā. Ieinteresēti un atbildīgi procesa dalībnieki. Tie ir daudzveidīgas un ērtas dzīvestelpas veidošanas galvenie mūsdienu izaicinājumi. Lai mums visiem izdodas!

 

 

Janis Ankipans J1520761 linkedin 
  

Ilgtspējīgas būvniecības padome

Šodien iekštelpās pavadām līdz pat 90% mūsu laika tāpēc telpu mikroklimatam un akustikai ir liela nozīme. 

 

 

 


Sulcs Dzintars WEB 6
 

SIA "Knauf"

 

Katra cilvēka labsajūta ir atkarīga ne tikai no dzīvesveida un pozitīvas domāšanas. Dzīves kvalitāti būtiski ietekmē arī atmosfēra un komforta līmenis mājās un darba vietā. Niansēs pārdomāti telpiskie risinājumi, augstvērtīgu tehnoloģiju pieejamība un gaumīgs interjers ļauj mums gūt prieku gan strādājot, gan atpūšoties. Svarīgākais ir pārliecība, ka tieši sev piemērotākās un labākās vides radīšanā daudz varam paveikt mēs paši.

 lesinskis  linkedin
  

Rīgas Tehniskā universitāte
profesors

Speciālistiem jādara viss iespējamais, lai personas, kuras pieņem lēmumus tiek informētas par telpu gaisa kvalitātes nozīmi. Apkures, ventilācijas un dzesēšanas sistēmas nevar tikt projektētas, iebūvētas, apkalpotas balstoties uz maksimālas izdevumu samazināšanas principa. Apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmām jābūt projektētām/iebūvētām/apkalpotām tā, lai iespējami samazinātu enerģijas patēriņu, bet tas nedrīkst notikt uz telpu gaisa kvalitātes un temperatūras komforta nodrošināšanas rēķina.

 

 

 

 buls  linkedin

Latvijas Logu un Durvju Ražotāju Asociācijas valdes priekšsēdētājs.

Energoefektīvi un kvalitatīvi logi ilgtermiņā vienmēr atmaksājas! Un, atbalstot Latvijas logu un durvju ražotājus, mēs atbalstam savus radus, draugus, kuri strādā šajā nozarē un atbalsta mūsu valsti ar nomaksātiem nodokļiem, tiem paliekot Latvijā!

 

 spidans
 

AS "Latvenergo" 

Prieks par konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā" dalībniekiem. Par to atvērtību un gatavību dalīties savā pieredzē, kas uzkrāta, veicot energoefektivitātes pasākumus.

 

 

 grinbergs

 

Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents


Liels gandarījums par katru labi un kvalitatīvi uzbūvētu ēku! Tas ir iespējams tikai ar godprātīgu un atbildīgu rīcību no visām būvniecībā iesaistītajām pusēm.

 

 

 

vulans  linkedin 
 

Būvfizikas inženieris

Konkurs ir vienreizēja iespēja iepazīties un izvērtēt Latvijas sabiedrības ceļu uz augstākiem ēku energoefektivitātes standartiem.

 

 

 

geipele

 

 linkedin
  

Rīgas Tehniskā universitāte

Lielu ieguldījumu energoefektivitātes mērķu sasniegšanā ir devis Ekonomikas ministrijas organizētais konkurss Energoefektīvākā ēka Latvijā, kas sekmē enerģijas gala lietotāju un ēku uzturētāju motivāciju pilnveidoties energoefektivitātes jautājumos, kā arī rosina kontrolēt enerģijas lietošanas patēriņa efektivitāti mājsaimniecībās un publiskajās ēkās. 
Konkurss akcentē pievērst lielāku uzmanību plānotajiem pasākumiem un atbalstu programmām par pieejamiem energoresursiem un piedāvātajām iespējām un risinājumiem.

 

 

 

g beikmanis

 

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotācju asociācija

Dzīve energoefektīvā, drošā un sakoptā mājoklī ilgtermiņā vienmēr atmaksājas!

kalnins  linkedin 
  

SIA "Paroc"

Esam atkarīgi no energoresursu pieejamības un kaimiņu labvēlības. Konkurss Ēnergoefektīvākā ēka Latvijā" notiek, lai mēs visi kopā radītu labo praksi, ka energoefektivitāte ir veids, kā būt mazāk atkarīgiem no citiem.

 

 

 

 endriksone

 

Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētāja vietniece
Eiropas Civilo Inženieru Padomes valdes locekle / ECCE ExBO member/

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” jau vairākus gadus veicina labo praksi energoefektivitātes jomā, sabiedrības izpratni par energoefektīvu un kvalitatīvu ēku būvniecību.

Tā turpināt!

 

 

 

dimdina  linkedin 

 

Neatkarīgā eksperte ēku energoefektivitātes jomā, Siltumapgādes, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu projektētāja

Konkurss popularizē energoefektivitātes pasākumu realizēšanu iedzīvotājiem, demonstrējot tūlītēju labklājības pieaugumu un ekonomisko pamatojumu ilgtermiņā. Piedaloties žūrijas darbā man ir iespēja vērtēt risinājumus un veicināt izpratni par ventilācijas būtisko ietekmi uz cilvēka veselību un ēkas energoefektivitāti.

 

 

 


DzintarsLagzdins2
 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests

Siltinot ēkas, lai uzlabotu energoefektivitāti nenozīmē domāt tikai par to, kā samazināt izmaksas par apkuri, bet arī uzlabotu drošību vidē, kurā dzīvojam. Vērtēšu, kā uzlabojot ēkas energoefektivitāti, ievērotas būvnormatīvos noteiktās ugunsdrošības prasības.

 

  sia betonam.lv valdes loceklis
Dipl. Ing. Mg.

 Katra cilvēka labsajūta ir atkarīga ne tikai no dzīvesveida un pozitīvas domāšanas. Dzīves kvalitāti būtiski ietekmē arī atmosfēra un komforta līmenis mājās un darba vietā. Niansēs pārdomāti telpiskie risinājumi, augstvērtīgu tehnoloģiju pieejamība un gaumīgs interjers ļauj mums gūt prieku gan strādājot, gan atpūšoties. Svarīgākais ir pārliecība, ka tieši sev piemērotākās un labākās vides radīšanā daudz varam paveikt mēs paši.

 RaimondsKass

 
  

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija  

"Energoefektivitāte un dzīves kvalitāte ir cieši saistītas. Padarot ilgtspējīgas un energoefektīvas ēkas sev apkārt, dodam savu ieguldījumu vispārējai sabiedrības  labklājībai. "

 

 

lilita1

 

 linkedin
  

Pārstāv Latvijas Siltuma, Gāzes un Ūdens Tehnoloģijas Inženieru Savienību

 

"Energoefektivitāte un dzīves kvalitāte ir cieši saistītas. Padarot ilgtspējīgas un energoefektīvas ēkas sev apkārt, dodam savu ieguldījumu vispārējai sabiedrības  labklājībai. "

 

 

maris 768x1024   

 

SIA "Rockwool" vadītājs

Daudzām ēkām ir ievērojams enerģijas taupīšanas potenciāls. Sāciet taupīt enerģiju šodien, nevis rīt. 

 zajacs  linkedin

 

Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes

Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūts

vadošais pētnieks, Dr.sc.ing.

Apvienojot dažādu nozaru un zinātnes uzkrāto pieredzi, pielietojot multidisciplināro pieeju problēmu risināšanā un attīstot iedzīvotāju motivāciju uzturēties veselīgajā vidē, tiek panākta energoefektivitātes uzlabošanās. Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” apvieno visus trīs nosauktus priekšnoteikumus.

   

 

SIA TENAPORS

Energoefektivitāte ir darbību kopums, kuras mērķis ir pēc iespējas rentablāk samazināt mājas enerģijas patēriņu, nodrošinot mājas energoefektivitāti un dzīves komfortu ilgtermiņā.

 

 Reinis Nelke EEE 002  linkedin

 

Kingspan Insulation, pārdošanas vadītājs Latvijā

Mūsdienās energoefektivitāte kļūst arvien svarīgāka, jo tās uzlabošana ietekmē ne tikai apkures patēriņa un izmaksu samazinājumu, bet arī apkārtējo vidi, kurā mēs dzīvojam. Konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” ir lielisks veids kā nodot informāciju sabiedrībai par tās nepieciešamību, ieguvumiem, mītiem un skaidrojumiem kā to izdarīt pareizi. Viens no energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu stūrakmeņiem ir ēku siltināšana un Kingspan Insulation specializējas augstas veiktspējas siltumizolācijas ražošanā.

 Anrijs Tukulis m  linkedin

 

Elektrum Energoefektivitātes centrs 

Energoefektivitātes prasības nevajadzētu uztvert kā slogu, bet gan kā iespēju paaugstināt savu komforta līmeni un samazināt izdevumus par energoresursiem.
Turklāt energoefektīvāki varam kļūt ne tikai atjaunojot vai būvējot efektīvas un augstākajām prasībām atbilstošas ēkas, bet arī uzlabojot savus ikdienas ieradumus.
Būtiskākais ir tas, ka ieradumu maiņu varam uzsākt jau šodien, neieguldot papildu līdzekļus, lai turpmāk dzīvoto gudrāk, efektīvāk un ilgtspējīgāk!

 zanna1  linkedin

 

Rīgas Stradiņa universitāte Aroda un vides medicīnas katedra Darba drošības un vides veselības institūts
Higiēnas un arodslimību laboratorija

Cilvēka labsajūtai un veselībai ir būtiska laba iekštelpu gaisa kvalitāte gan mājokļos, gan publiskās ēkās, gan darbā. Tāpēc savrīgi ir neaizmirst, ka energoefektīva ēka sniedz ieguvumu ne tikai ekonomiskā, vides un telpas sakārtotības jomā, bet arī nodrošina atbilstošu iekštelpu gaisa kvalitāti.

Lai mums izdodas energoefektivitāti apvienot ar veselīgas vides radīšanu ikvienā ēkā!


Tomass
 
  

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests

Ugunsdrošība ir svarīga ikvienam, jo katrs grib dzīvot dzīvībai un veselībai drošā vidē. Ja neveikt nepieciešamos pasākumus ugunsdrošo būvju veidošanai, cilvēks sevi un tuviniekus pakļauj ugunsgrēka riskam, kad var zaudēt ne tikai iedzīvi, bet arī dzīvību un veselību. Tādējādi būvējot energoefektīvi, jāpiedomā arī par ugunsdrošību.

Kontakti

Antra Ērgle
29538464,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU