Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014

Nolūkā veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Būvinženieris” 2014. gada martā izsludināja konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014”.
Konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014” iesniegto projektu galvenie vērtēšanas kritēriji bija sasniegtais kopējais siltumenerģijas patēriņš apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas. Kā sekundārie kritēriji tika izvirzīti ventilācijas sistēmas risinājumi, būvniecības ilgtspējīgie risinājumi un kvalitāte.
Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014” laureāti – 1.vietas ieguvēji:
• Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā – Liepāja, Vītolu iela 6/10;
• Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve – Rīga, Akāciju iela 6;
• Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā – Priekules pirmskolas izglītības iestāde "Dzirnaviņas";
• Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā – SIA „Ciedra” ražotne (Valmiermuižas iela 1b, Valmieras pagasta Burtnieku novads);
• Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā – Jelgava, Kadiķu iela 3a.

Konkursa laureāti balvā saņēma SIA „Grundfoss” cirkulācijas sūkņus un pie mājas piestiprināmu plāksni „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014”.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis atzīst: „Labs piemērs ir labākais stimuls spert pirmo soli, uzsākt kādu projektu, piemēram, nosiltināt māju. Enerģētikas jautājums pēdējo mēnešu laikā ir nodarbinājis mūs diezgan daudz. Iemesls tam – starptautiskā situācija, notikumi Ukrainā, bažas par gāzes piegādēm un valsts drošību. Energoefektivitāte ir kļuvusi par aktualitāti jau pirms kāda laika, taču šobrīd tā ir ieguvusi jaunu aktualitāti jau pieminētās starptautiskās situācijas dēļ. Latvijas dzīvojamā fonda energoefektivitātes paaugstināšana ir viena no Ekonomikas ministrijas 2014. - 2020. gada ES fondu plānošanas perioda prioritātēm - atbalsts daudzdzīvokļu ēku renovācijai kopumā plānots 176,47 miljonu eiro apmērā, atbalsts energoefektivitātes pasākumu īstenošanai valsts ēkās plānots 97 miljonu eiro apmērā, industriālās ēkās – 32 miljonu eiro apmērā un atbalsts centralizēto siltumapgādes sistēmu modernizācijai plānots 53 miljonu eiro apmērā”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Dainis Locis uzsver: „Esmu gandarīts, ka arvien vairāk pašvaldību un uzņēmēju apzinās energoefektivitātes pasākumu būtisko lomu mums pieejamo resursu pārdomātā un ekonomiskā patēriņā. Arī šogad VARAM turpina aizsākto darbu, sniedzot finansiālu atbalstu Latvijā reģistrētiem komersantiem un kultūras, ārstniecības un izglītības iestādēm savu ēku energoefektivitātes uzlabošanai. Sagaidāms, ka līdz nākošā gada beigām ar KPFI atbalstu Latvijā tiks īstenoti projekti ēku un tehnoloģiju energoefektivitātes uzlabošanai par vēl gandrīz 28 miljoniem eiro".

Žurnāla „Būvinženieris” galvenā redaktore Mārīte Šperberga norāda: „Šai, pirms četriem gadiem aizsāktajai, vislatvijas kustībai par ēku energoefektivitāti ir izdevies panākt teju neiespējamo: nevis vienam otru skaust, bet pašiem iesaistīties un darīt vēl labāk. Katra privātā māja, katra sabiedriskā ēka vai darbavieta, daudzdzīvokļu māja mums pašiem jau tāpat liekas pati labākā, bet, iesaistoties energoefektivitātes meklējumos, aizvien vairāk cilvēki, pašvaldības un uzņēmumi atklāj, ko var darīt vēl labāk, pārdomāti rūpējas par katru namu, gan savas ēkas uzturot ikdienā, gan savu finansiālo iespēju robežās meklējot risinājumus, lai pēc tam šajos namos paši justos komfortabli gan strādājot, gan atpūšoties. Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” tikai parāda un izceļ īpašos piemērus, labo pieredzi no visiem tiem daudzajiem, kas vēsta par katra indivīda rūpēm par vidi kādā mums visiem dzīvot. Paldies entuziastiem, kas pārliecina un aizrauj, lai šajā kustībā iesaistītos aizvien vairāk cilvēku, pašvaldību un uzņēmumu.”

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014” notika laika posmā no 2014.gada 3. marta līdz 16. maijam. Konkursa ietvaros kopumā tika saņemti 44 pieteikumi. Konkursa nolikums tika sagatavots kopā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociāciju, Latvijas Namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību, Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Kurzemes reģionālo enerģētikas un attīstības aģentūru, kā arī Rīgas Tehnisko universitāti. Konkursa atbalstītāji ir „Profine”, SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Tenapors”, SIA „Aeroc”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool” un SIA „Grundfoss”.
Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014” noslēguma pasākums notika Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros www.eusew.eu.

Nominācijā „Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2014” iesniegti 29 pieteikumi:
1) Jelgava, Brīvības bulvāris 28
2) Jelgava, Lāčplēša iela 19a
3) Jelgava, Dobeles iela 12
4) Jelgava, Dobeles iela 8
5) Jelgava, Kr.Barona iela 19
6) Jelgava, Raiņa iela 9
7) Jelgava, Raiņa iela 10
8) Ventspils, Lielais prospekts 39
9) Ozolnieku novads, Cenu pagasts, Brankas, Saules iela 11
10) Ozolnieki, Skolas iela 13
11) Ozolnieki, Skolas iela 11
12) Ozolnieki, Kastaņu iela 7
13) Ozolnieki, Kastaņu iela 6
14) Liepāja, Vītolu iela 6/10
15) Liepāja, Daugavas iela 1
16) Liepāja, Meža iela 31b
17) Liepāja, Ģenerāļa Baloža iela 3
18) Liepāja, Dzintaru iela 7
19) Liepāja, Ziedu iela 5
20) Liepāja, Siļķu iela 16
21) Liepāja, Klaipēdas iela 59/63
22) Liepāja, Klāva Ukstiņa iela 5A
23) Liepāja, Siguldas iela 11
24) Saldus, Dzirnavu iela 5
25) Liepāja, Kungu iela 31/35
26) Valmiera, Siguldas iela 12
27) Liepāja, Siguldas iela 13
28) Sigulda, Stacijas iela 28
29) Liepāja, Meža iela 29

Nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2014. Jaunbūve” iesniegts viens pieteikums – Akāciju iela 6, Rīga
Nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2014” iesniegti 5 pieteikumi:
1) Priekules pirmskolas izglītības iestāde "Dzirnaviņas"
2) AS "Latvijas Gāze", Upmalas iela 6, Bauska, LV-3901
3) Rīgas industriālais parks, (Rīga, Dzelzavas iela 120Z)
4) "Auseklītis" Kocēnu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde (Rūķu iela 3, Rubene, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads)
5) "Valgundes sporta halle", Kalnciema vidusskola, Valgundes pagasts, Jelgavas novads

Nominācijā „Energoefektīvākā industriālā ēka 2014” iesniegti divi pieteikums:
1) Valmiermuižas iela 1b, Valmieras pagasts, Burtnieku novads (SIA „Ciedra”)
2) SIA "Dilers", Dauguļi 1, Salaspils novads

Nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2013” iesniegti 6 pieteikumi:
1) Ikšķile, Indrānu iela 17
2) Jelgava, Kadiķu iela 3a
3) Mārupe, Vārpu iela 8-2
4) Ķekavas novads, Rāmava, Miltenāju iela 31
5) Siguldas novads, Siguldas pagasts, „Kalnamuižas"
6) Salaspils, Vālodzes 13

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU