Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2014

1. vieta – Priekules pirmsskolas izglītības iestāde "Dzirnaviņas"


2014-sabiedr-1Ēka atrodas Priekulē, Dzirnavu ielā 2. Tā uzbūvēta 1988. gadā, tai ir divi virszemes stāvi un pagrabstāvs, kopējā platība – 2270 m2, apkurināmā platība – 1568 m2. Ēkas atjaunošana notikusi 2012. gadā. Ārsienas, kas mūrētas no keramzītbetona blokiem (350 mm), siltinātas ar akmensvati (150 mm), bēniņu pārsegums un pagraba grīdas pārsegums veidots no dzelzsbetona paneļiem, jumtam - bitumena pārklājums un 300 mm akmens vates izolācija. Ēkā veikta ārdurvju un logu nomaiņa, tie nomainīti uz PVC ar divstiklu paketēm, uzstādīts arī malkas apkures katls. Temperatūra tiek regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, kā arī pazemināta brīvdienās. Karstais ūdens ēkā tiek nodrošināts centralizēti - siltuma mezglā, ventilācija - mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.
Projektētājs - SIA „JR elelements”, darbu veicējs - SIA „Liepājas celtniecības sabiedrība Būvnieks”, projekta pasūtītājs ir Priekules novada pašvaldība. Kopējais ieguldītais finansējums ir 532 929,31 euro, KPFI līdzfinansējuma apjoms 332 032,64 euro.

2. vieta – Rīgas industriālais parks


2014-sabiedr-2Šī sabiedriskā ēka atrodas Dzelzavas ielā 120Z, Rīgā. Ēka ekspluatācijā nodota 2012. gadā. Ēkas kopējā platība ir 1555,9 m2, no kuras 418,2m2 aizņem pazemes autostāvvieta. Četru virszemes stāvu platība ir 1137,7 m2. Ēkai ir monolītā dzelzsbetona pamati, pārsegumi un jumta nesošās konstrukcijas. Pagraba grīdas pārsegums siltināts ar 300 mm putupolistirolu, jumta konstrukcijai izmantota „Wolfin" jumta hidroizolācija un difūzijas membrāna, tā siltināta ar 400 mm putupolistirolu. Ēkas ārsienas būvētas no monolītā dzelzsbetona un koka karkasa konstrukcijas, kuru siltināšanai izmantota 350 mm akmens vate un 50 mm poliuretāns, logi - trīsstiklu pakete, kā montāžai izmantota tvaika izolācijas lenta no telpas puses. Ārējā difūzijas membrāna iestrādāta pie loga rāmja. Visu logu montāža veikta ražotnē - loga rāmji iestrādāti koka karkasa paneļos. Ēkai ir kompakts būvapjoms bez liekiem izvirzījumiem vienādsānu trijstūra formā. Siltums ēkā tiek nodrošināts ar siltumsūkņa palīdzību. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens apgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, naktīs samazinot ūdens temperatūru. Ēkā uzstādītas divu tipu ventilācijas iekārtas, kuras nodrošina atsevišķu telpu grupu ventilāciju, neietekmējot citas telpu grupas. Ventilācijas iekārtās ir mitruma atguves rekuperatori.
Projekta pasūtītājs ir SIA „Rīgas Industriālais parks”, projekta autors – Roberts Riekstiņš, bet galvenais būvuzņēmējs – SIA „Rīgas Industriālais parks”.

3. vieta – Kocēnu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde "Auseklītis"


2014-sabiedr-3Kocēnu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes "Auseklītis" ēka atrodas Kocēnu pagasta Rubenē, Rūķu ielā 3, ekspluatācijā nodota 1980. gadā, un jau no uzcelšanas brīža tiek izmantota kā pirmskolas izglītības iestāde. Tā ir 2 stāvu ēka ar savietoto jumtu, bez pagrabstāva. Ēkas apkurināmā platība ir 792,7m2. Ārsienas veidotas no silikāta ķieģeļu mūra ar sienu biezumu 510 mm, jumta konstrukcija – dzelzsbetona paneļi. Būves pamati un cokols veidoti no dzelzsbetona/betona, cokols ir pārklāts ar apmetumu. Ēkā pirms renovācijas tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas laikā 2013. gadā ēkas ārsienas tika nosiltinātas ar EPS 70 – 200 mm biezu siltumizolācijas slāni, bēniņu pārseguma siltināšanai tika izmantota „Paroc” beramā vate (400 mm). Pagraba grīdas pārsegumam esošā siltumizolācija netika mainīta, taču ar 150 mm siltumizolāciju tika nosiltināts ēkas cokolstāvs. Ēkā veikta gan durvju, gan logu nomaiņa (PVC trīsstiklu paketes), izmantojot tvaika izolācijas lentas no telpas puses. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās. Ēkā izbūvēta mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.
Projekta pasūtītājs ir Kocēnu novada dome, projekta autors – SIA "ARCHE", galvenais būvuzņēmējs – SIA "Metāla alianse".

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU