Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā 2015

AS VALMIERAS STIKLAŠĶIEDRA teksturēšanas nodaļas ēka Cempu ielā 13, Valmierā

cempu13-valmiera-11.vieta nominācijā "Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā 2015"

AS VALMIERAS STIKLAŠĶIEDRA teksturēšanas nodaļas ēka Cempu ielā 13, Valmierā ekspluatācijā nodota 1963. gadā, bet renovācija veikta - 2014. gadā. Ēkai ir 1 tipveida stāvs un 2 tehniskie stāvi ar kopējo apkurināmo platību 17514 kv.m, kas tiek apkurināta ar vietējās gāzes katlu mājas palīdzību. Ēkas atjaunošanas laikā silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar 70 mm siltumizolāciju (ISOVER 610-KL 37) un 30 mm vēja izolāciju (ISOVER RKL-31), veikta arī logu un durvju nomaiņa. Ēkas apkuri nodrošina dabasgāzes apkures katls, kura temperatūra tiek regulēta atkarībā no temperatūras ārā, savukārt, siltumenerģijas patēriņa uzskaite tiek veikta pa ražošanas iecirkņiem ar alokatoru palīdzību, atsevišķi apkurei, karstajam ūdenim sadzīves vajadzībām un ražošanai. Ūdens uzsilde tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, veicot karstā ūdens regulēšanu atbilstoši ārgaisa temperatūrai. Ēkā izbūvēta mehāniskā pieplūdes/nosūces ventilācija bez siltuma atgūšanas, kā arī veikta apgaismojuma sistēmas rekonstrukcija un frekvenču pārveidotāju uzstādīšana ventilācijas sistēmām. Vienlaicīgi tiek veikta arī  siltummnīcefekta gāzu emisiju  (SEG ETS) uzskaite un kontrole.

Projekta pasūtītājs: AS Valmieras Stikla šķiedra
Projekta autors: SIA Virtu, arhitekte Anda Kursiša
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Aimaisa
Būvdarbu vadītājs: Sandis Apsītis
Būvuzraugs: Romans Basikirskis

Ražošanas ēka Ganību dambī 26, Rīgā

ganibudambis26-riga-32.vieta nominācijā "Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā 2015"

Ražošanas ēka Ganību dambī 26, Rīgā ekspluatācijā nodota 1983. gadā, bet atjaunota - 2014. gadā. Ēkai ir 6 stāvi un tehniskais stāvs, bet apkurināmā platība 3348.8 kv.m, apkuri nodrošinot centralizēti. Ēkas renovācijas laikā veikta logu un durvju nomaiņa, ārsienu vieglbetona paneļi siltināti ar minerālvati 100 mm biezumā, bet jumts - ar 40 mm minerālvati un EPS – 160 mm biezumā. Apkure tiek nodrošināta centralizēti, siltuma padevi regulējot atkarībā no gaisa temperatūras ārā, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās, bet laika periodā, kad āra gaisa temperatūra ir zem <15C, nepieciešamā iekštelpu temperatūra tiek nodrošināta piesildot ventilācijas pieplūdes gaisu (izmantojot karstā ūdens kalorīferi), jo uzņēmuma ražošanas specifikas dēļ iekštelpās ir jāuztur augsts mikroklimata līmenis. Karstais ūdens tiek nodrošināts ar elektrisko sildītāju (boileru) palīdzību. Renovācijas laikā ēkā izbūvēta mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija.

Projekta pasūtītājs: SIA Baltic Scientific Instruments
Projekta autors: SIA Virtu, arhitekte Anda Kursiša
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Nordval Būve
Būvdarbu vadītājs: Dmitrijs Osokins
Būvuzraugs: Artis Dzirkalis

Ražošanas ēka Dauguļu ielā 19, Ulbrokā, Stopiņu novadā

daugulu19-stopini-2Ražošanas ēka Dauguļu ielā 19, Ulbrokā, Stopiņu novadā ekspluatācijā nodota 1980. gadā, bet atjaunota - 2012. gadā. 1-2-stāvu ķieģeļu mūra/dzelzsbetona ēkas sienas veidotas no māla ķieģeļiem un dzelzsbetona, ārsienas daļēji veidotas no silikātķieģeļu/māla ķieģeļu mūra 380 mm biezumā  un dzelzsbetona paneļiem 60 mm biezumā, savukārt, gala asis veidotas no ķieģeļu sienas, izmantojot dzelzsbetona sijas. Dzelzsbetona paneļu sienas no iekšpuses ir siltinātas ar 30 mm biezu putupolistirolu. Ēkai ir divslīpju jumts ar azbestcementa lokšņu/profilētu metāla klājumu. Ēkas ziemeļrietumu silikātķieģeļu gala siena savienota ar blakus stāvošās ēkas administratīvo korpusu. Ēkas kopējā apkurināmā platība ir 1795,1 kv.m, ko apkurina ar teritorijā esošās katlumājas palīdzību. Renovācijas rezultātā ēkā nomainīti logi un durvis, ārsienas siltinātas ar termovati 100 mm biezumā, dzelzsbetona rievotie paneļi ar 30 mm putupolistirolu un termovati 100 mm biezumā, karkasa sienas ar 100 mm akmensvati un 100 mm termovati, dzelzbetona rievotie paneļi un metāla profilētās loksnes ar 100 mm termovati. Bēniņu pārsegumu siltināšanai izmantotas 40 mm putupolistirola plāksnes, jumta siltināšanai - akmens vate 200 mm biezumā, bet pagraba grīdas veidotas kā 200 mm betona lējums ar cementa javas izlīdzinoša kārtu 40 mm biezumā un cementa javas slāni un smiltīm, kas siltinātas ar 100 mm putupolistirolu. Apkures nodrošināšanai tiek izmantota teritorijā esošā katlu māja, kurā uzstādīti šķeldas un koksnes atkritumu cietā kurināmā katli, kuros kā kurināmo izmanto koksnes atgriezumus, kas radušies ražošanas procesa gaitā. Siltums tiek regulēts atkarībā no ārgaisa temperatūras. Ūdens tiek sildīts centralizētajā siltuma mezglā, ventilācija - dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce.

Projekta pasūtītājs: SIA Kronus
Projekta autors: SIA Optima Projekts
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Modulors
Būvdarbu vadītājs: SIA Modulors
Būvuzraugs: SIA Būvuzraugi LV

Noliktavas ēka Kandavas ielā 14B, Rīgā

kandavas14B-riga-4Noliktavas ēka Kandavas ielā 14B, Rīgā ekspluatācijā nodota 1967. gadā, bet renovēta - 2012. gadā. 2-stāvu ķieģeļu ēkas ārsienas veido 380 mm silikātķieģeļu mūris, bet 1. stāva pārsegumu - dzelzbetona dobjie paneļi. Ēkai ir divslīpu jumts, ko veido dzelzsbetona rievotie paneļi, kas balstās uz dzelzsbetona sijām, ar siltumizolāciju un ruberoīda klājumu, savukārt, rietumu fasādē izveidota rampa, kura sniedzas līdz ēkas 2. stāva grīdas līmenim. Kopējā ēkas apkurināmā platība ir 1728,9 kv.m, kuras apsildei tika izmantota autonoma apkures sistēma. Ēkas atjaunošanas laikā veikta logu un durvju nomaiņa, ārsienas siltinātas ar termovati 120 mm biezumā, jumts - ar akmens vati 200 mm biezumā, apkurei uzstādīts lokālais apkures katls, kurš tiek regulēts atkarībā no ārgaisa temperatūras, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās. Ūdens tiek sildīts lokāli - siltuma mezglā, ventilācija - dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce.

Projekta pasūtītājs: SIA Gammaplasts
Projekta autors: SIA Modulors
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Modulors
Būvdarbu vadītājs: SIA Modulors
Būvuzraugs: SIA Būvremonts

Organizē

 emkem   dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo 

 

rs logo 300 transparent    ventsys logo               elektrum logo          

knauf    altum attistiba logo     ivara   B 30 YIB logo 300x91pxkingspan

 

LV ID EU logo ansamblis ESSKF RGB       

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 

 buvbaze-new  la  

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU