Energoefektīvākā daudzdzīvokļu jaunbūve Latvijā 2017

Daudzdzīvokļu ēka Stendes ielā 5, Rīgā

Stendes5

Projekta pasūtītājs: SIA „YIT Celtniecība SIA”
Projekta autors: SIA „Jākobsonu mākslas darbnīca”
Galvenais būvuzņēmējs: SIA „YIT Celtniecība SIA”
Būvdarbu vadītājs: Guntis Mucenieks
Būvuzraugs: Gatis Petrovs

Daudzdzīvokļu ēka Stendes ielā 5, Rīgānodota ekspluatācijā 2015. gadā. Ēkai ir 5 un 4 virszemes stāvi ar pazemes stāvlaukumu. Kopējais apbūves laukums – 1041,6 m2, kopējā platība 4830,5m2, bet būvtilpums – 16102 m3. Ēkā ir 51 dzīvoklis, izveidota pazeme autostāvvieta 25 automašīnām un pagrabstāvā ierīkotas 16 mantu noliktavas.

Ēkas būvniecībā izmantoti vairāki ilgtspējīgi risinājumi: videi draudzīgi materiāli, siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings un energoefektīva izmantošana, atbilstošs plānojums, ēka ir pieejama alternatīviem transporta veidiem, kā arī tiek veikta atkritumu un piesārņojuma kontrole.

Ārsienas būvētas no 200 mm monolītā dzelzsbetona. Ēkas siltinājumam izmantota akmensvate 150 mm biezumā, cokolstāva siltumizolācijai - ekstrudētaisputupolistirols 120mm. Pagrabstāva grīdai izmantots ekstrudētais putu polistirols 100 mm, virs cokolstāva neapkurināmās daļas - līmēta minerālvates siltumizolācija FASROCK LG1 150 mm (lamelēm).

Bēniņu pārsegums veidots no 200 mm monolītā dzelzsbetona, jumta segumam izmantots bitumena ruļļveida materiāls divās kārtās, siltumizolācija, keramzītbetons, betons slīpuma izveidošanai, tvaika izolācija un dzelzbetona pārsegums. Jumta siltumizolācijas augšējais slānis ir akmens vate 40 mm (RockwoolDachrockMax 40), apakšējais slānis 200 mm (Technoroof N30).

Ieejas durvis ēkas ielas un pagalma līmenī veidotas alumīnija stikla konstrukcijās. Dzīvokļos ielikti plastmasas logi, stikloti ar stikla paketi un paketes siltumcaurlaidības koeficientu 1,3.Logu montāžai un hidroizolācijai izmantotas poliuretāna montāžas putas, stiprinājumu kronšteini, plastmasas distanceri, tvaika izolācijai Penosil Premium tvaika izolācijas iekšējā lenta, poliuretāna līme, skavas, bet siltumizolācijai Penosil Premium vēja izolācijas ārēja lenta, poliuretāna līme un skavas.

Ēkas siltumapgāde tiek nodrošināta no pilsētas siltumtīkliem A/S „Rīgas Siltums”. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, kā arī individuāli ar termoregulatoriem, kas novietoti uz radiatoriem. Siltumenerģija tiek uzskaitīta siltuma mezglā tikai apkurei, karstā ūdens sagatavošana notiek siltummezglā, bet skaitītājs atrodas kāpņu telpā.

Attiecībā par siltumenerģijas uzskaiti karstā ūdens sagatavošanai tiek veikta vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Ventilācijai tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, kā arī dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce.

Elektroapgādei izveidota energoefektīvas teritorijasun telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), izveidota zibensaizsardzības sistēma un pārsprieguma aizsardzības sistēma un uzstādīti dūmu detektori.

Kopumā saskaņā ar 2014. gadā ēkai izsniegto pagaidu energosertifikātu, tā kopējais enerģijas patēriņš ir 98,31 kWh/m2 gadā, bet primārās enerģijas novērtējums ir 131,84 kWh/m2 gadā, bet oglekļa dioksīda emisija ir 28,42 kg CO2/m2 gadā. 

Daudzdzīvokļu ēku komplekss Grostonas ielā 21, Rīgā

Grostonas21

Projekta pasūtītājs: SIA „Merks”
Projekta autors: arhitektu birojs „ARTEKS”
Galvenais būvuzņēmējs: SIA „Merks”
Būvdarbu vadītājs: Maksims Momots

Daudzdzīvokļu ēku komplekss Grostonas ielā 21, Rīgā nodots ekspluatācijā 2015. gadā. Ēkas kopējā platība ir 16058,8 m2, tās apbūves laukums 3104,1 m2,bet būvtilpums 54008 m3. Ēku kompleksā ir ēkas ar 5, 8 un 10 virszemes stāviem. Pamatiem izmantoti dzelzsbetona pāļi un monolītais dzelzsbetons, karkass veidots no dzelzsbetona saliekamajām konstrukcijām un monolītā dzelzsbetona, ārsienām izmantoti daudzslāņu saliekamie dzelzsbetona paneļi.

Ēku ārsienas siltinātas ar PAROC Cos5 akmensvati 140mm biezumā, bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ēkām ar putupolistirolu EPS 100 -300m un ROCKWOOL DACHROCK akmensvati - 40mm biezumā, garāžai izmantots putupolistirols EPS 100 - 180mm.

Jumtam izmantota ruļļa materiāla hidroizolācij. Dzīvojamām ēkām Hidroizolācija UNIFLEKS EPP viena kārta un MIDA TECHNOELAST PV S4s viena kārta. Garāžas jumtam izmantota viena kārta BIPOOL STANDART EKP 160g/m2 viena kārta un viena kārta 150g/m2.

Logiem un ārdurvīm montāžai un hidroizolācijai izmantota Fentrim 2 montāžas ārējā lenta un Fentrim 20 mointāžas iekšējā lenta, bet tvaika izolācijai SUDABAND ACRYL blīvējošā pašplatinošā lenta. Kā siltumizolācijas materiāls logiem un ārdurvīm pielietotas FLEXIFOAM GUN elastīgās akustiskās montāžas putas.

Ēkām ir centralizētā siltumapgāde un siltuma regulēšana notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tāpat temperatūruiespējamspazemināt naktīs, brīvdienās, kā arī regulēt ar individuālajiem termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite notiek vienotā uzskaitē siltuma mezglā kopā ar apkuri un karstā ūdens sagatavošanu. Ventilāciju nodrošina dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce.

Attiecībā uz elektroapgādi izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme un uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori).Tāpat izveidota arī zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori un izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, pieslēguma vieta ēkas autonomajai elektroapgādei.

Kopumā saskaņā ar 2017. gadā ēkai izsniegto pagaidu energosertifikātu, tā kopējais enerģijas patēriņš ir 64,77 kWh/m2 gadā, bet primārās enerģijas novērtējums ir 84,20 kWh/m2 gadā, bet oglekļa dioksīda emisija ir 17,10 kg CO2/m2 gadā.

Daudzdzīvokļu ēka - jaunbūve

Organizē

 emkem   dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo 

 

rs logo 300 transparent    ventsys logo               elektrum logo          

knauf    altum attistiba logo     ivara   B 30 YIB logo 300x91pxkingspan

 

LV ID EU logo ansamblis ESSKF RGB       

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 

 buvbaze-new  la  

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU