Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020

Renovētā daudzdzīvokļu ēka 2020

Čakstes iela 3, Sigulda

 

WhatsApp Image 2020 08 21 at 15.05.47

 

Projekta pasūtītājs: biedrība Čakstes 3
Projekta autors: SIA Eņģeļu pilsēta
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Konsors
Būvdarbu vadītājs: Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs: SIA Akords U

Daudzdzīvokļu nams Čakstes ielā 3 Siguldā ekspluatācijā nodots 1982. gadā, renovēts 2018. gadā. Tā ir piectāvu ēka ar 33 dzīvokļiem, piektais stāvs tiek izmantots kā žāvētava. Kopējā platība – 3103,2 m2. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Ēkas ārsienas veido sarkanie ķieģeli un gāzbetona paneļi, kas siltināti ar siltumizolācijas materiālu 200 mm biezumā. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar siltumizolācijas materiālu 300 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar 300 – 700 mm biezu siltumizolācijas materiālu. Mainītas durvis un logi. Ēkai ir centralizēta siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Vienotā uzskaite siltuma mezglā ir tikai apkurei, tiek veikta arī individuālā uzskaite ar alokatoriem. Ēkai ir centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, kur tiek regulēta karstā ūdens temperatūra. Tiek veidota atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.

Ventilācijai izmantota sistēma Easy vent. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori – un dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājas energoefektivitātes vērtējums ir 49,22 kWh/m² gadā.

 Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

 

Dārza iela 27, Alūksne

8

Projekta pasūtītājs: SIA Alūksnes nami
Projekta autors: SIA Efekta
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Ozolmājas
Būvdarbu vadītājs: Viktors Dubovs
Būvuzraugs: Zoja Kazakova

Daudzdzīvokļu māja Dārza ielā 27 Alūksnē ekspluatācijā nodota 1972. gadā, renovēta 2018. gadā. Ēkas kopējā platība ir 1329,4 m2, ieskaitot pagrabtelpas, tai ir trīs virszemes un viens pazemes stāvs. Nesošās sienas veidotas no ķieģeļa mūra, gala sienas un pilastri – no sarkanajiem māla ķieģeļiem, norobežojošās ārsienas – no saliekamiem ārsienu gāzbetona paneļiem. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 180 mm biezu minerālvati, bēniņu pārsegums – ar 350 mm biezu beramo vati, pagraba/grīdas pārsegums – ar 100 mm biezu minerālvati. Ēkai mainīts jumta segums, uzklāts bezazbesta šīferis. Mainīti koplietošanas telpu logi. Tvaika izolācijas montāžai izmantotas pretkondensāta un pretvēja lentes.

Mājai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras. Ēkā vienotā uzskaite siltuma mezglā tiek veikta tikai apkurei.

Ventilācijai izmanto dabisko pieplūdi un dabisko nosūci. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai energoefektivitātes vērtējums ir 63,37 kWh/m².

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Parka iela 3, Valdemārpils, Talsu novads

9

Projekta pasūtītājs: biedrība Parks 3
Projekta autors: Visvaldis Vrubļevskis, Jānis Dambis
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Adax, SIA Bergs būvserviss
Būvdarbu vadītājs: Atis Bērziņš, Zigmunds Leinbergs-Lembergs
Būvuzraugs: Reinis Mārtinsons


Daudzdzīvokļu māja Parka ielā 3 Valdemārpilī ekspluatācijā nodota 1988. gadā, renovēta 2017. gadā. Kopējā platība – 1090,4 m², aprēķina platība – 825,1 m². Ir trīs virszemes stāvi un 18 dzīvokļi. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Ēkai ir 510 mm biezas dobto māla ķieģeļu sienas, U = 0,95 W/m2K, siltinātas ar putupolistirolu Tenapors NEO, λ = 0,032 W/mK, biezums – 150 mm, iegūstot sienu ar U = 0,15 W/m2K un 300 mm biezas keramzīta paneļu sienas, U = 0,88 W/m2K, ar siltumizolācijas materiālu λ = 0,032 W/mK, biezums – 150 mm, iegūstot sienu ar U = 0,14 W/m2K un novēršot termiskos tiltus 82,5 m garumā, ψ = 0,2 W/mK. Veikta fasādes apdare ar dekoratīvo apmetumu uz sieta.

Mainīti koka dubultlogi un koka lodžiju durvis ar U = 2,1 W/m2K uz PVC logiem ar U = 1,1 W/m2K un koka ārdurvis ar U = 2,1 W/m2K uz siltinātām metāla durvīm ar U = 1,6 W/m2K, novēršot aukstuma tiltus 125,84 m garumā.

Pagraba pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar 50 mm biezu siltumizolācijas materiālu, λ = 0,032 W/mK, samazinot U = 0,7 W/m2K uz U = 0,16 W/m2K. Atrakti pamati perimetrā viena metra dziļumā un siltināti. Siltināta arī cokola virszemes daļa, samazinot siltuma zudumus caur pagrabu.

Jumta šīfera segums aizstāts ar metāla segumu, koka konstrukcijas pēc vajadzības mainītas pret jaunām. Bēniņu griestus veido dzelzsbetona paneļi. Bēniņi siltināti, ieklājot 200 mm biezu ruļļveida minerālvati, U = 0,6 W/m2K samazinot uz U = 0,13 W/m2K.

Mājai ir lokālā siltumapgāde ar granulu apkures katlu. Siltuma regulēšana notiek individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā izbūvēta horizontālā divcauruļu sistēma ar regulatoru katram radiatoram un siltumenerģijas skaitītāju ikvienam dzīvoklim, siltumenerģijas uzskaite notiek individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana tiek veikta pagrabstāvā ar tilpuma ātrsildītāju un sadalīta uz dzīvokļiem no četriem izbūvētajiem karstā ūdens uzskaites skapjiem. No uzskaites skapja uz katru dzīvokli montēts cauruļvads, starp mezgliem izveidota cirkulācija. Karstā ūdens temperatūru regulē pie tilpuma ātrsildītāja, ar temostatisko vārstu noslēdzot siltumnesēja padevi ātrsildītājam, ja sasniegta vēlamā temperatūra.

Ēkai ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija. Iztīrītas nosūces šahtas un izbūvēti pieplūdes vārsti sienās un logos. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots iekšējais elektrotīkls, koplietošanas telpās apgaismojumam uzstādītas energoefektīvās LED iekārtas.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu nama energoefektivitātes novērtējums ir 78,18 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

 

Skolas iela 6, Saulkrasti

10

Projekta pasūtītājs: biedrība Skolas iela 6
Projekta autors: Māris Banders, SIA Siltie Nami
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Siltie Nami
Būvdarbu vadītājs: Aigars Klišēvičs
Būvuzraugs: SIA KKM projekts, Kaspars Putniks

Daudzdzīvokļu nams Skolas ielā 6 Saulkrastos ekspluatācijā nodots 1970. gadā, renovēts 2019. gadā. Ēkai ir trīs virszemes stāvi ar bēniņiem un viens pazemes stāvs. Kopējā platība –780,72 m2. Mājai ir dzelzsbetona pamati, ķieģeļu mūra ārsienas un dzelzsbetona paneļu pārsegumi. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā fasādes un kāpņu telpas sienas siltinātas ar 150 mm biezām akmensvates plāksnēm Paroc Linio 10, siltumvadīšanas koeficients λ ≤ 0,036 W/mK. Tās pārklātas ar tonētu gatavo dekoratīvo silikona apmetumu Sakret SIP uz armējoša apmetuma sieta vienā kārtā. Dzelzsbetona paneļu bēniņu pārsegums siltināts ar beramo akmensvati 300 mm biezumā pēc rukuma, λ < 0,041 W/mK, pirms tam ieklājot tvaika izolāciju un vati pārklājot ar pretvēja izolāciju. Cokolu un pamatu sienas pārklātas ar vertikālo hidroizolāciju. Virszemes daļa un viena metra dziļumā zem zemes siltināts ar ekstrudētā putupolistirola plātnēm Finnfoam F-300, λ ≤ 0,037 W/mK, b = 100 mm, kas virszemes daļā pārklātas ar tonētu gatavo dekoratīvo silikona apmetumu Sakret SIP uz armējoša apmetuma sieta vienā kārtā. Pagraba pārsegums siltināts ar putupolistirolu 100 mm biezumā, λ ≤ 0,037 W/mK, armēts. Demontēts esošais jumta segums – viļņotās azbestcementa loksnes, latojums. Visas jumta koka konstrukcijas apstrādātas ar antipirēniem un antiseptiķi. Ieklāts jauns jumta segums – trapecveida lokšņu profils Ruukki T20, 0,5 mm, PE pārklājums ≥25 mk, jumta seguma latojums 32 x 100 mm, solis 450 mm. Mainītas durvis – galvenās ieejas durvis, U ≤ 1,8 W/m²K, EI30, vējtvera un pagraba durvis. Visiem logiem ieklātas jaunas ārējās palodzes no skārda, b = 0,5 mm, PE pārklājums. Vecie koka logi demontēti un mainīti pret jauniem PVC rāmja logiem ar stikla paketi un selektīvo pārklājumu. Maināmajiem dzīvokļu logiem U ≤ 1,1 W/m²K. Logu ailas siltinātas 30 mm biezumā ar akmensvates plāksnēm Paroc Linio 10, siltumvadīšanas koeficients Λ ≤ 0,036 W/mK. Apdare – tonēts gatavais dekoratīvais silikona apmetums Sakret SIP uz armējoša apmetuma sieta vienā kārtā. Montāžai izmantota hidroizolācija – SIGA Fentrim IS 2, 100 mm, tvaika izolācija – SIGA Fentrim IS 20, 100 mm, siltumizolācijas blīvējums – akmensvate.

Mājā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta vienoti siltuma mezglā. Karsto ūdeni sagatavo lokāli ar elektriskajiem sildītājiem.

Ēkā ir divas neatkarīgas ventilācijas sistēmas – dabiskā ventilācija un mehāniskās pieplūdes/nosūces sistēma ar rekuperācijas agregātiem Twin Fresh Comfo. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, sakārtota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājai piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 57,19 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Stendera iela 3, Valka

11

Projekta pasūtītājs: SIA Valkas Namsaimnieks
Projekta autors: Iveta Zalmane
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Plastik
Būvdarbu vadītājs: Daiga Mendziņa, Jānis Borisēvičs
Būvuzraugs: Pēteris Gudrinieks

Daudzdzīvokļu māja Stendera ielā 3 Valkā ekspluatācijā nodota 1964. gadā, renovēta 2018. gadā. Ēkai ir trīs stāvi, kopējā platība – 669 m2. Namam ir silikātķieģeļu mūra ārsienas, dzelzsbetona pārsegumi, divslīpju koka jumts. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Silikātķieģeļu sienas siltinātas ar akmensvati Paroc Linio 10, 150 mm, un akmensvati Paroc ROS 30, 150 mm. Bēniņu pārsegums, ko veido dzelzsbetons, siltināts ar beramo akmensvati, 250 mm. Pagraba/grīdas pārsegums, ko veido dobie dzelzsbetona paneļi, siltināts ar akmensvates lamelām, b = 100 mm. Mainītas ārdurvis un pagraba durvis. Cokola un pamatu hidroizolācijai izmantota bitumena mastika Den Braven Den bit D.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite apkurei tiek veikta gan vienoti siltuma mezglā, gan individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai tiek veikta tikai karstā ūdens apjomam.

Ventilācijai izmanto dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu namam piešķirta C klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 103,78 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Siena iela 3, Liepāja

12

Projekta pasūtītājs: SIA Liepājas namu apsaimniekotājs

Projekta autors: Uģis Fausts

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Mūrnieks

Būvdarbu vadītājs: Edgars Šilders

Būvuzraugs: Ivars Silacērps

Daudzdzīvokļu māja Siena iela 3 Liepājā ekspluatācijā nodota 1962. gadā, renovēta 2019. gadā. Ēkas kopējā platība – 2468,4 m2, tai ir pieci stāvi. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā ēkas silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar 120 mm biezu akmensvati. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļiem izmantota 250 mm bieza beramā vate. Mainīti logi un durvis. Montāžai izmantots silikona hermētiķis, hidroizolācijas un difūzijas lentes. Siltinātas logu ailes. Atjaunošanas laikā ēkā mainīti karstā, aukstā ūdens un kanalizācijas stāvvadi.

Ēkai ir centralizēta siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Vienotā uzskaite siltuma mezglā tiek veikta tikai apkurei. Mājai ir horizontālā apkures sistēma, ūdens uzsildīšanai ir atsevišķs skaitītājs. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, karstā ūdens temperatūra ēkā tiek regulēta attālināti no datora.

Ēkai ir vēdināšana ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu mājai piešķirta D klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 124,38 kWh/m² gadā.

 Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Darba iela 7, Talsi

3

Projekta pasūtītājs: SIA Adax 2
Projekta autors: Atis Bērziņš, Jānis Dambis
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Vides Integrētais Serviss, SIA Bergs būvserviss
Būvdarbu vadītājs: Atis Bērziņš, Zigmunds Leinbergs-Lembergs
Būvuzraugs: Uldis Stāmers

 

Daudzdzīvokļu māja Darba ielā 7 Talsos ekspluatācijā nodota 1967. gadā, renovēta 2019. gadā. Ēkas kopējā platība ir 860,10 m², tai ir trīs virszemes stāvi. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā silikāta ķieģeļu sienas siltinātas ar 150 mm biezu siltumizolācijas materiālu, λ = 0,032 W/mK, iegūstot sienu ar U = 0,12 W/m2K. Logu aiļu siltināšanai izmantots siltumizolācijas materiāls ar λ = 0,032 W/mK 30 mm biezumā mainītajiem logiem un 20 – 60 mm biezumā atkarībā no iebūves agrāk mainītajiem logiem. Novērsti termiskie tilti 30 m garumā ar ψ = 0,05 W/mK.

Fasādes apdare veikta ar tvaika caurlaidīgu dekoratīvo apmetumu uz sieta. Mājā esošo svaiga gaisa atveru vietā iebūvēti manuāli regulējami svaiga gaisa pieplūdes vārsti 100 mm diametrā. Veikta fasādes apdare ar dekoratīvo apmetumu uz sieta.

Mainīti esošie koka dubultlogi ar U = 2,1 W/m2K uz PVC logiem ar U = 1,2 W/m2K, novērsti termiskie tilti 360 m garumā ar ψ = 0,05 W/mK. Samazinot gaisa apmaiņas intensitāti no 0,55 l/h uz 0,5 l/h, logos pēc nepieciešamības iebūvēti svaiga gaisa pieplūdes mehānismi. Mainītas esošās metāla ārdurvis, U = 1,8 W/m2K, uz siltinātām metāla ārdurvīm, U = 1,4 W/m2K.

Siltināti pagraba griesti ar siltumizolācijas materiālu, λ = 0,0032 W/mK 50 mm biezumā, samazinot U = 0,6 W/m2K uz U = 0,12 W/m2K. Pamati atrakti pa perimetru viena metra dziļumā no pirmā stāva pārseguma līmeņa, siltināta cokola virszemes daļa un atlikusī daļa zem zemes, daļai siltumizolācijas materiāla λ = 0,0034 W/mK 50 mm biezumā , tādējādi samazinot siltuma zudumus caur pagrabu un grīdu uz grunts U = 0,4 W/m2K uz U = 0,18 W/m2K.

Esošo savietoto jumtu nosedza ar jumta sendvičpaneļiem 200 mm biezumā, U = 0,19 W/m2K, samazinot kopīgo U = 0,85 W/m2K uz U = 0,15 W/m2K.

Projekta laikā pārbūvēti ūdens apgādes iekšējie tīkli, nomainot aukstā ūdens cauruļvadus un izbūvējot jaunus karstā ūdens cauruļvadus, uzskaites mezglus ēkas pagrabstāvā, novēršot uzskaites problēmas un cauruļvadu avārijas.

Ēkā ir lokālā siltumapgāde ar kokskaidu granulu apkures katlu. Siltuma regulēšana notiek individuāli ar termoregulatoriem. Izbūvēta horizontālā divcauruļu sistēma ar regulatoru katram radiatoram un siltumenerģijas skaitītāju ikvienam dzīvoklim. Karstā ūdens sagatavošana tiek veikta pagrabstāvā ar tilpuma ātrsildītāju un sadalīta uz dzīvokļiem no diviem izbūvētajiem karstā ūdens uzskaites skapjiem. No uzskaites skapja uz katru dzīvokli montēts cauruļvads, starp mezgliem izveidota cirkulācija. Karstā ūdens temperatūru regulē pie tilpuma ātrsildītāja, ar temostatisko vārstu noslēdzot siltumnesēja padevi ātrsildītājam, ja sasniegta noteikta temperatūra.

Mājā ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija. Projekta gaitā iztīrītas nosūces šahtas un izbūvēti pieplūdes vārsti sienās un logos. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls. Koplietošanas telpās apgaismojumam uzstādītas energoefektīvās LED iekārtas.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkas kopējais energoefektivitātes vērtējums ir 64,23 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

 

Atmodas bulvāris 8, Liepāja

6

Projekta pasūtītājs: SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors: Sandijs Grietēns
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Mūrnieks
Būvdarbu vadītājs: Edgars Šilders
Būvuzraugs: Ivars Silacērps

Daudzdzīvokļu māja Atmodas bulvārī 8 Liepājā ekspluatācijā nodota 1971. gadā, renovēta 2018. gadā. Ēkas kopējā platība – 6055,8 m2, tai ir pieci stāvi un vieglbetona bloku nesošās konstrukcijas. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Ēkas ārsienas veido vieglbetona bloki, kas siltināti ar akmensvati 170 mm biezumā. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļiem izmantota beramā vate 400 mm biezumā. Pagraba grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļiem lietotas 150 mm biezas akmensvates lamelas. Ēkai mainīti logi. Montāžas darbos izmantots silikona hermētiķis un hidroizolācijas lentes. Logu ailes siltinātas.

Renovācijas laikā visiem dzīvokļiem uzstādīti firmas Purmo Air tērauda radiatori komplektā ar sliedi, filtru, atgaisotāju, termovārstu un Monclac uzstādīšanas mezglu. Uz jumta izvietotas vēja turbīnas ventilācijas vilkmes nodrošināšanai. Līdz atjaunošanai māja bija bez centralizētās apkures, bet tagad iedzīvotājiem ir iespēja izmantot horizontālo apkures sistēmu, ietaupīt līdzekļus un uzturēties komfortablā temperatūrā. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Mājai nav centralizētas karstā ūdens sagatavošanas, ir boileri. Vienotā uzskaite siltuma mezglā tiek veikta tikai apkurei.

Ēkai ir vēdināšana ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci. Gaisa pieplūde notiek caur radiatoriem, uz jumta ir gaisa nosūcēji.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 64,71 kWh/m² gadā.

 

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Mežu iela 55, Liepāja

17

Projekta pasūtītājs: SIA Liepājas namu apsaimniekotājs

Projekta autors: Sandijs Grietēns

Galvenais būvuzņēmējs: SIA IGA-4

Būvdarbu vadītājs: Ivars Dimza

Būvuzraugs: Jānis Burģis

Daudzdzīvokļu māja Mežu ielā 55 Liepājā ekspluatācijā nodota 1982. gadā, renovēta 2019. gadā. Ēkas kopējā platība – 2482,8 m2, tai ir deviņi stāvi un betona paneļu nesošās konstrukcijas. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā mainīti karstā un aukstā ūdens un kanalizācijas stāvvadi.

Ārsienas veido dzelzsbetons, kas siltināts ar 170 mm biezu akmensvati. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļiem izmantota 400 mm bieza beramā vate. Pagraba grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļiem izvēlēta 150 mm bieza akmensvate. Mainītas ārdurvis un logi. Montāžas darbos izmantots akrila hermētiķis, hidroizolācijas lentes. Siltinātas logu ailes.

Ēkai ir centralizēta siltumapgāde. Siltumu regulē atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Vienotā uzskaite siltuma mezglā tiek veikta tikai apkurei. Mājai ir horizontālā apkures sistēma, ūdens uzsildīšanai ir atsevišķs skaitītājs. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta attālināti no datora. Tie veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.

Ir vēdināšana ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājai piešķirta E klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 154,96 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Saullēkti, Mundigciems, Lībagu pagasts, Talsu novads

18

Projekta pasūtītājs: Biedrība Saullēkti Mundigciemā
Projekta autors: Visvaldis Vrubļevskis, Uldis Puļķis
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Adax, SIA Fraktal Bau
Būvdarbu vadītājs: Atis Bērziņš, Raitis Zvaigzne
Būvuzraugs: Uldis Stāmers

Daudzdzīvokļu māja Saullēkti Mundigciemā ekspluatācijā nodota 1972. gadā, renovēta 2017. gadā. Ēkas kopējā platība ir 2485 m², tai ir pieci virszemes stāvi un 45 dzīvokļi. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā silikāta un dobto māla ķieģeļu sienas siltinātas ar putupolistirolu Tenapors NEO ar λ = 0,032 W/mK 150 mm biezumā, iegūstot sienu ar U = 0,14 W/m2K un novēršot termiskos tiltus 90 m garumā ar ψ = 0,1 W/mK , kā arī veikts balkonu remonts vai pārbūve. Ar balkonu siltināšanu novērsti termiskie tilti 70 m garumā ar ψ = 0,1 W/mK. Veikta fasādes apdare ar dekoratīvo apmetumu uz sieta.

Mainīti esošie koka dubultlogi un balkona durvis ar U = 2,1 W/m2K uz PVC logiem ar U = 1,1 W/m2K. Ārdurvis no metāla, siltinātas ar minerālvati.

Pagraba pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar 50 mm Tenapor NEO putupolistirolu, samazinot U = 0,8 W/m2K uz U = 0,16 W/m2K. Atrakti ēkas pamati pa perimetru viena metra dziļumā un siltināti. Cokola virszemes daļa siltināta, tādējādi samazinot siltuma zudumus caur pagrabu.

Mainīts šīfera jumta segumu uz metāla segumu, koka konstrukcijas pēc vajadzības mainītas uz jaunām. Bēniņu griestus, ko veido dzelzsbetona paneļi, siltināja, ieklājot ruļļveida minerālvati 250 mm biezumā, samazinot U = 0,5 W/m2K uz U = 0,1 W/m2K.

Ēkā ir lokālā siltumapgāde ar kokskaidu granulu apkures katlu. Siltuma regulēšana notiek individuāli ar termoregulatoriem. Izbūvēta vertikālā divcauruļu sistēma ar regulatoru katram radiatoram. Lokālajā katlumājā ir kopīgs siltumenerģijas uzskaites skaitītājs, pie katra karstā ūdens sagatavošanas tilpuma ātrsildītāja savs siltumenerģijas uzskaites skaitītājs, kuru summu atņem no kopīgā un iegūst siltumenerģijas patēriņu apkurei. Katrā dzīvoklī uzstādīts termometrs ar attālinātas nolasīšanas iespējām un datu saglabāšanu, lai var veidot atskaiti par nepieciešamo laika periodu. Karstā ūdens sagatavošana tiek veikta katras kāpņu telpas pagrabstāvā un sadalīta uz kāpņu telpā esošajiem 15 dzīvokļiem. Katrā kāpņu telpā tiek nodrošināta lokāla karstā ūdens cirkulācija ar iespēju regulēt siltumnesēja temperatūru dvieļu žāvētājos, uzturēto temperatūru fiksē termodevējs, kas aprīkots ar attālinātas nolasīšanas iespēju, lai var veidot atskaiti par konkrētu periodu. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.

Ēkā ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija. Projekta laikā iztīrītas esošās nosūces šahtas un izbūvēti pieplūdes vārsti sienās un logos. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls. Koplietošanas telpās apgaismojumam uzstādītas energoefektīvās LED iekārtas.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkas kopējais energoefektivitātes vērtējums ir 86,21 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Pulkveža Brieža iela 24, Sigulda

19

Projekta pasūtītājs: biedrība Pulkveža Brieža 24
Projekta autors: SIA Eņģeļu pilsēta
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Konsors
Būvdarbu vadītājs: Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs: SIA Akords U

Daudzdzīvokļu māja Pulkveža Brieža ielā 24 Siguldā ekspluatācijā nodota 1979. gadā, renovēta 2018. gadā. Tā ir četrstāvu ēka ar 52 dzīvokļiem. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Nama ķieģeļu ārsienas siltinātas ar 200 mm biezu akmensvati. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar 140 mm biezu siltumizolācijas materiālu. Pagraba/ grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar 100 mm biezu putupolistirolu. Jumtam izmantots ruberoīda segums. Mainītas durvis un logi.

Ēkā ir centralizēta siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, ir ultraskaņas skaitītāji Apator. Tiek veikta individuālā siltumenerģijas uzskaite ar alokatoriem. Ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, kur tiek regulēta karstā ūdens temperatūra. Tiek veidota atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.

Ierīkota dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija ar Purmo air sistēmu. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori – un dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājas kopējais enerģijas patēriņa vērtējums ir 75,91 kWh/m².

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Raiņa iela 3, Saulkrasti

20

Projekta pasūtītājs: biedrība Raiņa iela 3
Projekta autors: Māris Banders, SIA Siltie Nami
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Siltie Nami
Būvdarbu vadītājs: Aigars Klišēvičs
Būvuzraugs: SIA KKM projekts, Kaspars Putniks

Daudzdzīvokļu māja Raiņa ielā 3 Saulkrastos ekspluatācijā nodota 1969. gadā, renovēta 2019. gadā. Ēkai ir divi virszemes stāvi ar bēniņiem un viens pazemes stāvs. Kopējā platība – 643,2 m2. Namam ir dzelzsbetona pamati, ķieģeļu mūra ārsienas un dzelzsbetona paneļu pārsegumi. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Fasādes un kāpņu telpas sienas siltinātas ar 150 mm biezām akmensvates plāksnēm Paroc Linio 10, siltumvadības koeficients λ ≤ 0,036 W/mK. Tās pārklātas ar tonētu gatavo dekoratīvo silikona apmetumu Sakret SIP uz armējoša apmetuma sieta vienā kārtā. Bēniņu pārsegums siltināts ar 300 mm biezu, pēc rukuma, beramo akmensvati, λ < 0,041 W/mK, pirms tam ieklājot tvaika izolāciju un vati nosedzot ar pretvēja izolāciju. Cokolu un pamatu sienas pārklātas ar vertikālo hidroizolāciju. Virszemes daļa un 0,6 m dziļumā zem zemes siltināts ar ekstrudētā putupolistirola plātnēm Finnfoam F-300, λ ≤ 0,037 W/mK, b = 100 mm. Virszemes daļā tās pārklātas ar tonētu gatavo dekoratīvo silikona apmetumu Sakret SIP uz armējoša apmetuma sieta vienā kārtā. Zem zemes siltinājums armēts, pārklāts ar hidroizolāciju, šuvē ar bruģa apmali uzstādīta ģeomembrāna. Demontēts esošais jumta segums – viļņotās azbestcementa loksnes, latojums. Visas jumta koka konstrukcijas apstrādātas ar antipirēniem un antiseptiķi. Ieklāts jauns jumta segums – trapecveida lokšņu profils Ruukki T20, 0,5 mm, PE pārklājums ≥25 mk, jumta seguma latojums 32 x 100 mm, solis 450 mm. Pirms jumta seguma ieklāta antikondensāta plēve, latas plēves stiprināšanai 25 x 50 mm. Mainītas durvis – galvenās ieejas durvis U ≤ 1,8 W/m²K, EI30, vējtvera un pagraba durvis. Pēc fasādes siltināšanas visiem logiem ieklātas jaunas ārējās palodzes no skārda, b = 0,5 mm, PE pārklājums. Vecie koka logi demontēti un mainīti pret jauniem PVC rāmja logiem ar stikla paketi un selektīvo pārklājumu. Maināmajiem dzīvokļu logiem U ≤ 1,1 W/m²K. Logu ailas siltinātas 30 mm biezumā vai tehniski iespējamā biezumā ar akmensvates plāksnēm Paroc Linio 10, siltumvad. koef. Λ ≤ 0,036 W/mK. Apdare – tonēts gatavais dekoratīvais silikona apmetums Sakret SIP uz armējoša apmetuma sieta vienā kārtā. Montāžai izmantota hidroizolācija – SIGA Fentrim IS 2, 100 mm, tvaika izolācija – SIGA Fentrim IS 20, 100 mm, siltumizolācijas blīvējums – akmensvate. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta vienoti siltuma mezglā. Karsto ūdeni sagatavo lokāli ar elektriskajiem sildītājiem.

Mājai ir divas neatkarīgas ventilācijas sistēmas – dabiskā ventilācija un mehāniskās pieplūdes/nosūces sistēma ar rekuperācijas agregātiem Twin Fresh Comfo. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, sakārtota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu namam piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 52,66 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Raiņa iela 18, Valka

21

Projekta pasūtītājs: SIA Valkas Namsaimnieks
Projekta autors: Iveta Zalmane
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Pro Dev
Būvdarbu vadītājs: Andrejs Kalniņš
Būvuzraugs: Pēteris Gudrinieks

Daudzdzīvokļu māja Raiņa ielā 18 Valkā ekspluatācijā nodota 1973. gadā, renovēta 2018. gadā. Namam ir pieci stāvi, kopējā platība – 4028 m2. Ēkai ir ķieģeļu mūra gala un starpsienas, ārsienas no gāzbetona paneļiem. Mājai ir savietotais jumts no dzelzsbetona paneļiem. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Ārsienas veidojošais ķieģeļu mūris un vieglbetona paneļi siltināti ar akmensvates fasādes plāksnēm Paroc Linio 10, b = 50 mm, b = 100 mm, b = 150 mm, ƛ ≤ 0,037 W/mK. Akmensvate Paroc Extra, 150 mm. Ārsienu siltinājums ar putupolistirolu uz līmjavas Kleber PM, b = 150 mm. Cokola siltinājums ar ekstrudēto putupolistirolu Tenapors Supra EPS-120, zils, uz līmjavas, ƛ ≤ 0,037 W/mK, b = 50 mm, iestrādes dziļums zem zemes – 600 mm. Bēniņu pārsegumu veido dzelzsbetons un fibrolīts, siltināts ar beramo akmensvati Paroc BLT 3, ƛ ≤ 0,042 W/mK, pēc rukuma b = 300 mm. Bēniņu lūka Fakro LSF, U ≤ 1,8 W/m2K, ugunsizturība EI60. Pagraba/grīdas pārsegums, ko veido dzelzsbetona paneļi, fibrolīts un betons, siltināts ar akmensvates lamelām uz līmjavas, ƛ ≤ 0,038 W/mK, b = 100 mm, Paroc CGL 20 cy. Mainītas ārdurvis un pagraba durvis, izvēlētas tērauda ārdurvis ar koda atslēgu – elektrisko, ar iekšējo pogu, slēdzamas, ar pašaizvēršanās mehānismu ar stiklojumu , U ≤ 1,8 W/m2K. Gan dzīvokļos, gan koplietošanas telpās mainīti logi, izvēloties logus ar baltu PVC profilu, piecām kamerām, stikla paketi ar selektīvo pārklājumu, U ≤ 1,1 W/m2K. Hidroizolācijai izmantoti GreenteQ montāžas materiāli, tvaika izolācijai – Jutadach VB 120 materiāli.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Mājā ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai tiek veikta tikai karstā ūdens apjomam.

Ventilācijai izmanto dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu namam piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 113,74 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Rīgas iela 18, Valmiera

22

Projekta pasūtītājs: SIA Valmieras Namsaimnieks
Projekta autors: Ainārs Markvarts
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Cleanhouse
Būvdarbu vadītājs: Kaspars Banga
Būvuzraugs: Jānis Cunskis

Daudzdzīvokļu māja Rīgas ielā 18 Valmierā ekspluatācijā nodota 1960. gadā, renovēta 2018. gadā. Ēkai ir trīs stāvi un viens pazemes stāvs, kopējā platība – 1374 m2. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Ēkas pamatiem ierīkota hidroizolācija ar polimērbitumena hidroizolācijas emulsijas mastiku. Cokols siltināts ar ekstrudēto putupolistirolu, λ ≤ 0,034 W/mK, b = 100 mm, h = 1200 mm un aptuveni 1800 mm zem zemes no grunts līmeņa. Silikāta ķieģeļu fasāde siltināta ar Paroc Linio 10 akmensvati, λ ≤ 0,036 W/mK, b = 150 mm. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar beramo vati Paroc UMN 37, b = 100 mm, λ ≤ 0,037 W/mK, izmantota difūzijas membrāna Jutadach 115. Pagraba griesti sagatavoti un siltināti ar Frontrock Max E akmensvates plāksnēm, λ ≤ 0,036 W/mK, b = 100 mm. Jumtu veido koka konstrukcija un divslīpju jumts. Jumta segumam izmantotas cementa viļņotās loksnes Eternit, bezazbesta. Orima jumta drošības barjera ar sniega aizturi. izbūvētas jumta staigājamās laipas un jauna cinkota lietusūdens noteksistēma. Notekcaurulēm galu izvadiem ierīkotas aizsargrestes, kas ir paredzētas, lai pasargātu notekcaurules pret fiziskiem bojājumiem un ir arī kā dekoratīvs elements.

Mainītas ārdurvis un logi, izvēloties PVC ārdurvis, U = < 1,3 W/m2K. Bēniņu lūkas mainītas pret siltinātām, ugunsdrošām EI2 60 min bēniņu lūkām ar kāpnēm 700 x 900 mm Fakro LSF-300. Izvēlēti PVC logu bloki ar selektīvo stiklu, U = < 1,3 W/m2K. Montāžai izmantotas montāžas putas, tvaika izolācijas lentes no iekšpuses un ūdens tvaika izolācijas, vēja barjeras lentes no ārpuses. Logu ailes siltinātas ar ProcLinio 15 akmensvates plāksnēm, λ ≤ 0,037 W/mK, b = 30 mm.

Rekonstruēts siltummezgls, nomainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas. Mainīti apkures guļvadi, siltināti cauruļvadi. Veikta apkures stāvadu noslēgarmatūru un iztukšošanas ventiļu maiņa, uzstādot uz stāvvadiem balansējošos ventiļus. Sadales sistēma aprīkota ar plūsmas balansēšanas vārstiem. Skaloti radiatori, uzstādīti termoregulatori. Ir automātikas vadības bloks. Dzīvokļos atstāti esošie sildelementi, tie skaloti, uzstādīti termoregulatori, termostatiskie vārsti, plūsmas ierobežotāji. Uz fasādes pagalma pusē uzstādīts āra gaisa temperatūras devējs. Līdz ar to tiek nodrošināta siltumenerģijas padeve atkarībā no āra gaisa temperatūras. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek nodrošināts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī regulēšana ir individuāli ar termoregulatoriem.

Uz jumta uzstādīti saules kolektori ūdens uzsildīšanai. Tie darbojas, savācot saules siltuma enerģiju, tā tiek nodota caur siltumnesēju uz akumulācijas tvertnēm. Izmantojot solāro sistēmu, var iegūt ap 60% nepieciešamās enerģijas ūdens sildīšanai gadā. Solārā iekārta Latvijā darbojas sešus septiņus mēnešus – no aprīļa līdz oktobrim.

Iztīrīti kopējie ventilācijas kanāli, katrā dzīvoklī pārbaudīta vilkme. Ēkai ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija, uzstādīti 65 Systemair VTK-100 Airvent vārsti visās dzīvojamās telpās, kas robežojas ar ārsienu. Bēniņos sakārtota elektroinstalācija, pagrabā, kāpņu telpā iestrāde penāļos, uzstādītas apgaismes armatūras ar LED spuldzēm. Kāpņu telpās katrā stāvā uzstādīti automātiski slēdži ar laika aizturi un gaismas indikatoru, kā arī izveidota pasīvā zibensaizsardzības sistēma.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkas energoefektivitātes vērtējums ir 89,09 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

 

Daugavas iela 2, Salaspils

Daugavas2 Salaspils

Projekta pasūtītājs: biedrība Daugavas 2
Projekta autors: SIA JaunRīga ECO, Normunds Pavārs
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Plastik
Būvdarbu vadītājs: Tamāra Broka
Būvuzraugs: SIA BŪVĒLOGS projekti, Viktors Žarskis

Daudzdzīvokļu māja Daugavas ielā 2 Salaspilī ekspluatācijā nodota 1971. gadā, renovēta 2019. gadā. Ēkai ir pieci stāvi, astoņas kāpņu telpas, pagrabs. Kopējā platība – 7280,4 m2. Sienas būvētas no 250 mm bieziem gāzbetona paneļiem un 510 un 250 mm bieziem dobajiem keramikas ķieģeļiem. Ēkai ir dzelzsbetona pamati. Pārsegumi ir no 220 mm bieziem dzelzsbetona paneļiem. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Ārsienām izvēlēti sarkanie dobtie māla ķieģeļi ar smilšu un cementa javu, dobto silikātķieģeļu mūris un gāzbetona paneļi.

Renovācijas laikā izbūvēta ventilējamā fasāde ar koka karkasu, ēkas blīvumu nodrošina membrāna SIGA Majpell 5, uzstādītas pretvēja plāksnes, siltumizolāciju nodrošina 350 mm biezs beramās akmensvates Paroc BLT slānis un beramā vate Knauf Supafil Timber Frame 034, 350 mm, λ≤0,034 W/mK. Mīkstā vate Knauf UNIFIT 035 iestrādāta pilastriem, 100 mm. Starpstāvu pārsegumi būvēti no dzelzsbetona paneļiem. Pagraba dzelzsbetona paneļu pārsegums siltināts ar putupolistirolu Tenapors EPS100, 100 mm.

Jumta slīpums panākts, lietojot beramā keramzīta siltinājumu ar cementa virskārtu, kas pārsegts ar fibrolīta loksnēm. Jumtam ir ruberoīda segums. Jumta siltumizolācija veikta ar Paroc Ros 30, b = 200 mm, b = 160 mm. Siltumizolācijas apakšslānim izmantota Paroc Ros 30, b = 40 mm.

Kāpņu telpās veco stikla bloku vietā ievietots PVC pieckameru profils, divas stikla paketes ar selektīvo pārklājumu, U profils ≤ 1,1 W/m²K, U stikls ≤ 1,1 W/m²K. Visi dzīvokļu logi ievietoti esošās sienas ārējā plaknē, atjaunojot blīvējumu un pa perimetru uzstādot vēja un tvaika barjeras. Maināmie dzīvokļu logi – PVC profils, seškameru, trīs stiklu paketes ar selektīvo pārklājumu, U profils ≤ 1,0 W/m²K, U stikls ≤ 0,7 W/m²K, Uw ≤ 0,9 W/m²K. Montāžai izmantota hidroizolācijas lente SIGA Wigluv – SIGA, tvaika izolācijas lente Fentrim IS 20 – SIGA Cover AG. Logu aiļu siltināšanai lietots putupolistirols EPS 200, 10 – 40 mm, un kokšķiedras pretvēja plāksne, 35 mm.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā ir centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Izveidota energoefektīvās teritorijas vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, sakārtota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Dzirnavu iela 5, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads

DZ5 pabeigta 12

Projekta pasūtītājs: biedrība Pilsparks 5, SIA Saimniecība 24

Projekta autors: Anita Rumbiņa

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Anzāģe

Būvdarbu vadītājs: Edijs Veinbergs

Būvuzraugs: Romāns Basikirskis

Daudzdzīvokļu māja Dzirnavu ielā 5 Valmiermuižā ekspluatācijā nodota 1960. gadā, renovēta 2019. gadā. Ēkai ir trīs virszemes stāvi un viens pazemes stāvs. Kopējā platība – 1219,4 m2, tajā ir 23 dzīvokļi. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Atjaunošanas laikā ķieģeļu ārsienas siltinātas ar siltumizolācijas slāni b = 120 mm, ko izmantoja uz ēkas fasādes un gala sienām. Siltumizolācijas slānis b = 200 mm ap ēkas perimetru, 450 mm augstumā virs cokola. Pirms akmensvates plākšņu līmēšanas virsma nogruntēta ar universālo grunti Sakret UG, līmēšanai izmantota līmēšanas un armēšanas java Sakret BAK, siltumizolācijas plāksnes nostiprinātas ar siltumizolācijas dībeļiem TFIX-8M-195 mm/270 mm, veikta ēkas fasādes virsmas armēšana ar stiklšķiedras sietu, uzklāts fasādes dekoratīvais apmetums Sakret SIP, 1 mm. Pirms cokola daļas siltināšanas siltināmā virsma attīrīta, izlīdzināta, nogruntēta ar universālo grunti Sakret UG, veikta pamatu daļas hidroizolācija ar bitumena hidroizolācijas mastiku. Siltumizolācijas plāksnes pielīmētas ar līmēšanas un armēšanas javu Sakret BAK, cokola pazemes daļa aizbērta, izveidota betona bruģakmens apmale ap ēkas perimetru lietusūdens novadīšanai, cokola virszemes daļa noklāta ar fasāžu dekoratīvo apmetumu. Pirms nepieciešamo būvdarbu veikšanas bēniņu pārsegums attīrīts no gružiem, stiprināta jumta konstrukcija, izbūvētas bēniņu staigājamās laipas, pa kurām var pārvietoties, nebojājot bēniņu pārseguma siltinājuma slāni. Pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar akmensvates lamellām Paroc CGL 20cy, b = 100 mm. Pirms akmensvates lamelu līmēšanas virsma nogruntēta ar universālo grunti Sakret UG, līmēšanai izmantota līmēšanas un armēšanas java Sakret BAK. Jumta seguma azbestcementa loksnes nomainītas pret Ruukki Classic profilēto skārdu. Mainītas ārdurvis, uzstādot masīvkoka ārdurvis, U = 1,80 W/m2K. Ir jauni PVC tipa logi ar divstiklu paketi, U = 1,30 W/m2K. Montāžai izmantota tvaika necaurlaidīga lente Penosil Gold external full glue tape un poliuretāna montāžas putas Penosil Gold Gun.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Uzstādīts jauns apkures katls, tā darbība tiek nodrošināta attālināti, izmantojot interneta savienojumu. Avārijas vai kļūdu gadījumā iekārtas apkalpotājam tiek ziņots par radušos situāciju. Šāds risinājums atvieglo iekārtas uzturēšanu, samazinot apkalpošanas izmaksas, saudzējot dabas resursus.

Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras. Tiek veidota vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā.

Mājā ir vēdināšana – dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Katrā dzīvoklī un pagrabā uzstādīti dabiskā gaisa pieplūdes sienas komplekti Air Vent VTK100. Kāpņu telpās un pagrabā sakārtota elektroinstalācijas sistēma, uzstādītas LED spuldzes.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkas kopējais energoefektivitātes vērtējums ir 124,79 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Ezera iela 3, Talsi

24

Projekta pasūtītājs: dzīvokļu īpašnieku biedrība Ezera iela 3
Projekta autors: Atis Bērziņš, Jānis Dambis
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Adax
Būvdarbu vadītājs: Atis Bērziņš, Zigmunds Leinbergs-Lembergs
Būvuzraugs: Uldis Stāmers

Daudzdzīvokļu māja Ezera ielā 3 Talsos ekspluatācijā nodota 1972. gadā, renovēta 2018. gadā. Ēkas kopējā platība ir 713,7 m², tai ir divi virszemes stāvi, ēkā ir astoņi dzīvokļi. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā dobto māla ķieģeļu sienas siltinātas ar 150 mm biezu siltumizolācijas materiālu, λ = 0,032 W/mK, iegūstot sienu ar U = 0,12 W/m2K. Novērsti termiskie tilti 80 m garumā ar ψ = 0,1 W/mK, remontēti un siltināti balkoni, novēršot termiskos tiltus 30 m garumā, ψ = 0,1 W/mK . Veikta fasādes apdare ar dekoratīvo apmetumu uz sieta.

Nomainīti koka dubultlogi un balkona durvis ar U = 2,1 W/m2K uz PVC logiem ar U = 1,1 W/m2K, iestrādājot novērsti termiskie tilti 322 m garumā ar ψ = 0,05 W/mK. Samazināta gaisa apmaiņas intensitāte no 0,66 l/h uz 0,5 l/h. Mainītas ārdurvis ar U = 1,8 W/m2K uz jaunām ar U = 1,4 W/m2K.

Pagraba griesti siltināti ar 100 mm biezu siltumizolācijas materiālu, λ = 0,032 W/mK, samazinot U = 0,6 W/m2K uz U = 0,11 W/m2K, pagraba sienas ar U = 1,0 W/m2K – ar 100mm biezu siltumizolācijas materiālu, λ = 0,032 W/mK, iegūstot sienu ar U = 0,12 W/m2K. Pamati atrakti pa perimetru 1,2 m dziļumā, siltināta cokola virszemes daļa un 1,2 m zem zemes ar 100mm biezu siltumizolācijas materiālu, λ = 0,034 W/mK, tādējādi samazinot siltuma zudumus caur pagrabu un grīdu uz grunts no U = 0,4 W/m2K uz U = 0,15 W/m2K un novēršot termiskos tiltus 50 m garumā ar ψ = 0,1 W/mK.

Esošā savietotā jumta vietā izbūvēts divslīpju jumts ar aukstiem bēniņiem un metāla segumu, papildus siltinot bēniņus ar 200 mm biezu siltumizolācijas materiālu, λ = 0,04 W/mK, samazinot esošo U = 0,85 W/m2K uz U = 0,08 W/m2K. Bēniņos esošās sienas siltināšanai izmantots siltumizolācijas materiāls ar λ = 0,032 W/mK, pielīmējot un stiprinot ar dībeļiem pie sienas un armējot.

Ēkā ir lokālā siltumapgāde ar kokskaidu granulu apkures katlu. Siltuma regulēšana notiek individuāli ar termoregulatoriem. Izbūvēta horizontālā divcauruļu sistēma ar regulatoru katram radiatoram un siltumenerģijas skaitītāju ikvienam dzīvoklim. Karstā ūdens sagatavošana tiek veikta pagrabstāvā ar tilpuma ātrsildītāju un sadalīta uz dzīvokļiem no diviem izbūvētajiem karstā ūdens uzskaites skapjiem. No uzskaites skapja uz katru dzīvokli montēts cauruļvads, starp mezgliem izveidota cirkulācija. Karstā ūdens temperatūru regulē pie tilpuma ātrsildītāja, ar temostatisko vārstu noslēdzot siltumnesēja padevi ātrsildītājam, ja sasniegta noteikta temperatūra. Karstā ūdens sagatavošanai tiek veikta atsevišķa uzskaite.

Mājā ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija. Projekta laikā iztīrītas nosūces šahtas un izbūvēti pieplūdes vārsti sienās un logos. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls. Koplietošanas telpās apgaismojumam uzstādītas energoefektīvās LED iekārtas.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkas kopējais energoefektivitātes vērtējums ir 80,86 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Krīvu iela 3, Rīga

25

Projekta pasūtītājs: SIA House Manager
Projekta autors: Māris Banders, SIA Siltie Nami
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Siltie Nami
Būvdarbu vadītājs: Aigars Klišēvičs
Būvuzraugs: SIA AV Eksperti, Vitauts Konrāds

Daudzdzīvokļu māja Krīvu ielā 3 Rīgā ekspluatācijā nodota 1963. gadā, renovēta 2019. gadā. Namam ir trīs stāvi, viena kāpņu telpa, pagrabs un bēniņi, kā arī grīda uz grunts. Sienas būvētas no silikātķieģeļiem un keramikas. Ēkai ir dzelzsbetona pamati. Pārsegumam lietoti dzelzsbetona paneļi. Kopējā platība – 653,10 m2. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Fasādes ķieģeļu sienas siltinātas ar 200 mm biezu akmensvati Rockwool Frontrock Max, λ ≤ 0,038 W/mK, kas pārklāta ar tonētu dekoratīvo apmetumu Sakret SIP B uz stiklšķiedras sieta, ρ >160 g/m². Bēniņu pārsegums siltināts ar beramo akmensvati Paroc BLT, 270 mm, pēc rukuma – λ ≤ 0,041 W/mK. Cokols siltināts 0,6 m zem zemes līmeņa ar ekstrudētā putupolistirola plāksnēm Dow styrofoam 250 pa visu ēkas perimetru 100 mm biezumā, λ ≤ 0,038 W/mK. Pagraba stāva pārsegums siltināts ar putupolistirolu EPS 70, 100 mm, λ ≤ 0,038 W/mK, pārklāts ar armējošo javas kārtu Sakret BAK ar stiklšķiedras sietu, ρ > 160 g/m². Pirms bēniņu siltināšanas jumtam uzlikts skārda trapecveida lokšņu segums, profils BT-20, b – 0,5 mm, PE pārklājums, krāsots. Jumta konstrukcijām mainīti bojātie elementi, visas koka konstrukcijas apstrādātas ar antiseptiķiem un antipirēniem.

Mainītas gan durvis, gan logi. Siltinot fasādi, visiem logiem ieklātas jaunas ārējās palodzes. Vecie logi demontēti un mainīti ar jauniem PVC rāmja logiem ar stikla paketi ar selektīvo pārklājumu, U ≤ 1,1 W/m2K. Montāžai izmantota tvaika izolācijas membrāna un siltumizolācijas blīvējums – akmensvate.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltumu regulē atkarībā no āra gaisa temperatūras. Karstā ūdens sagatavošana un ūdens temperatūras regulēšana notiek centralizēti siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.

Ēkā ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija. Papildus dzīvokļu logos – gan jaunajos, gan esošajos PVC – nepārtrauktas dabiskas ventilācijas nodrošināšanai uzstādīti gaisa pieplūdes vārsti. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, sakārtota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājai piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 87,93 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Lāčplēša iela 17, Jelgava

26

Projekta pasūtītājs: SIA Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde
Projekta autors: Ronalds Stālmanis
Galvenais būvuzņēmējs: SIA AJ Celtnieks
Būvdarbu vadītājs: Ēriks Červinskis
Būvuzraugs: Jānis Graudulis

Daudzdzīvokļu māja Lāčplēša ielā 17 Jelgavā ekspluatācijā nodota 1971. gadā, renovēta 2019. gadā. Kopējā platība – 1741,90 m2. Tas ir tipveida projekts, 316. sērija, 27 dzīvokļu īpašumi. Namam ir trīs stāvi un pagrabs. Ārsienas būvētas no baltajiem silikātķieģeļiem, ēkai ir divslīpju jumts. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar minerālvati, b = 200 mm, λ ≤ 0,037 W/mK. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļiem izmantota minerālvate, b=300 mm, λ ≤ 0,037W/mK. Pagraba grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļiem lietota minerālvate, b = 150 mm, λ ≤ 0,037 W/mK. Jumtu sedz bezazbesta šīferis. Nomainītas ārdurvis, ierīkojot koka un tērauda durvju konstrukcijas ar Uw ≤ 1,6 W/m2K. Mainīti logi, izvēlēti PVC logi ar gaisa pieplūdes vārstiem un U ≤ 1,1 W/m2K. Montāžas darbos izmantota hermetizācijas lente, difūzā membrāna, speciālie stiprinājuma elementi un minerālvate.

Mājai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un individuāli ar alokatoriem. Ēkā ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā uzskaite apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Ir vēdināšana ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots iekšējais elektrotīkls, izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, ierīkoti dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta E klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 156,76 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Merķeļa iela 13, Valka

28

Projekta pasūtītājs: SIA Valkas Namsaimnieks

Projekta autors: Iveta Zalmane

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Bazalts

Būvdarbu vadītājs: Ainars Liepa

Būvuzraugs: Pēteris Gudrinieks

Daudzdzīvokļu nams Merķeļa ielā 13 Valkā ekspluatācijā nodots 1968. gadā, renovēts 2018. gadā. Mājai ir pieci stāvi, kopējā platība – 1974,10 m2. Ēkai ir ķieģeļu mūra ārsienas un koka konstrukciju divslīpju jumts ar šīfera segumu. Pirms atjaunošanas neizmantoja alokatorus un termoregulatorus.

Renovācijas laikā pamatiem veikta hidroizolācija divās kārtās ar bituma mastiku Den Bit-M. Cokols siltināts ar ekstrudēto putupolistirolu Finnfoam F-300, 50 mm, λ ≤ 0,035 W/mK. Ārsienu siltumizolācijai izmantots Rockwool Frontrock Max E, 150 mm, λ ≤ 0,036 W/mK, siltumizolācijai – Paroc ROS 30, 150 mm, λ ≤ 0,037 W/mK. Bēniņu pārsegums siltināts ar beramo vati Paroc BLT 3, 300 mm, pēc rukuma λ ≤ 0,041W/mK. Veikta kāpņu telpas un bēniņu starpsienu virsmas gruntēšana, siltināšana ar akmensvati Rockwool Frontrock Max E, 150 mm, λ ≤ 0,036 W/mK. Pagraba griesti siltināti ar akmensvates lamelām, b = 100 mm, stiprinātas pie griestiem ar līmjavu, λ ≤ 0,038 W/m2K. Jumta segumam izmantots montēts profilēts skārds – trapecveida lokšņu profils Metalmaster MMR20, 0,5 mm, Pural pārklājums, RR22. Mainītas ārdurvis un bēniņu durvis, uzstādot metāla durvis, bēniņu durvīm – EI30, U ≤ 1,8 W/m²K. Uzstādīti jauni PVC logi dzīvokļos, U ≤ 1,3 W/m2K.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai tiek veikta tikai karstā ūdens apjomam.

Ventilācijai izmanto dabisko pieplūdi un dabisko nosūci. Pieplūdei virtuvēs uzstādīts svaiga gaisa vārsts VTK -100, pārējās telpās – Ventsys. Nosūcei ventilācijas šahtām uzstādīts rotējošais jumta deflektors TRN200 ar ventilatora izvada cinkoto skārda kārbu.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkas kopējais energoefektivitātes vērtējums ir 65,28 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Merķeļa iela 15, Valka

29

Projekta pasūtītājs: SIA Valkas Namsaimnieks
Projekta autors: Iveta Zalmane
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Plastik
Būvdarbu vadītājs: Daiga Mendziņa
Būvuzraugs: SIA EK būve LV, Andris Dūmiņš

Daudzdzīvokļu māja Merķeļa ielā 15 Valkā ekspluatācijā nodota 1985. gadā, renovēta 2018. gadā. Ēkai ir pieci stāvi ar kopējo platību 5141,7 m2. Tai ir silikātķieģeļu mūra ārsienas un nesošās starpsienas, dzelzsbetona pārsegumi, savietotais dzelzsbetona paneļu jumts. Pirms atjaunošanas neizmantoja alokatorus un termoregulatorus.

Renovācijas gaitā ārsienas siltinātas ar akmensvati Paroc Linio 10, 150 mm, akmensvati Paroc ROS 30, 150 mm, putupolistirolu Tenapors Supra EPS-120 vai analogu zilā krāsā, ƛ ≤ 0,035 W/mK, b = 50 mm. Bēniņu pārsegums, ko veido dzelzsbetons un fibrolīts, siltināts ar beramo akmensvati, 300 mm. Pagraba/grīdas pārsegums, ko veido dzelzsbetona panelis un fibrolīts, siltināts ar akmensvates lamelām, b = 100 mm. Mainītas ārdurvis un pagraba durvis. Dzīvokļos un kāpņu telpās ir jauni logi. Cokola un pamatu hidroizolācijai izmantota bitumena mastika Den Braven Den bit D. Siltumizolācijai lietota akmensvate Paroc ROS 30, 150 mm. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite apkurei tiek veikta gan vienoti siltuma mezglā, gan individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Ēkā ir vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un arī karstā ūdens apjomam.

Ventilācijai izmanto dabisko pieplūdi un dabisko nosūci, tiek nodrošināta gaisa pieplūde caur logiem ar ventilācijas resti Fresh 90.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkas kopējais energoefektivitātes vērtējums ir 76,94 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Merķeļa iela 13A, Valka

30

Projekta pasūtītājs: SIA Valkas Namsaimnieks
Projekta autors: Iveta Zalmane
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Pro Dev
Būvdarbu vadītājs: Andrejs Kalniņš
Būvuzraugs: Pēteris Gudrinieks

Daudzdzīvokļu nams Merķeļa ielā 13A Valkā ekspluatācijā nodots 1977. gadā, renovēts 2018. gadā. Tā ir 103. sērijas piecstāvu māja, kopējā platība – 4971,1m2. Ēkai ir ķieģeļu mūra gala un starpsienas, ārsienas no gāzbetona paneļiem. Mājai ir savietotais jumts no dzelzsbetona paneļiem. Pirms atjaunošanas neizmantoja alokatorus un termoregulatorus.

Ārsienas veidojošais ķieģeļu mūris un vieglbetona paneļi siltināti ar akmensvates fasādes plāksnēm Paroc Linio 10, b = 50 mm, b = 100 mm, b = 150 mm. Starplogu karkasam izmantota Paroc Extra akmensvate, 100 mm, λ ≤ 0,036 W/mK. Pagraba/grīdas pārsegums, ko veido dzelzsbetona paneļi, fibrolīts un betons, siltināts ar akmensvates lamelām, b = 100 mm. Jumta seguma dzelzsbetona plātnes siltinātas ar akmensvati Paroc ROS 30 g, 160 mm, λ ≤ 0,036 W/mK, Paroc ROS 30 g, 40 mm, λ ≤ 0,039 W/mK. Mainītas ārdurvis un logi. Hidroizolācijai izmantota ģeomembrāna DELTA-PT, tvaika izolācijai – GreenteQ ārējās izolācijas lente, siltumizolācijai – akmensvates lamelas, b = 100 mm.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Ventilācijai izmanto dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta C klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 110,75 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Lāčplēša iela 21, Jelgava

Lacplesa21

Projekta pasūtītājs: SIA Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde
Projekta autors: Ronalds Stālmanis
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Amaxs
Būvdarbu vadītājs: Oļģerts Kārkliņš
Būvuzraugs: Mihails Murāns

Daudzdzīvokļu māja Lāčplēša ielā 21 Jelgavā ekspluatācijā nodota 1979. gadā, renovēta 2019. gadā. Kopējā platība – 1720,70 m2. Tas ir tipveida projekts, 103. sērija, 22 dzīvokļi. Ēkai ir četri stāvi un pagrabs. Ārsienas būvētas no gāzbetona paneļiem un māla ķieģeļiem. Mājai ir plakanais jumts ar bitumena klājumu. Pirms atjaunošanas netika lietoti alokatori un termoregulatori.

Ārsienām izmantoti gāzbetona paneļi un māla ķieģeļi, kas siltināti ar minerālvati, b = 150 mm, λ ≤ 0,038 W/mK. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļiem izvēlēta beramā vate, b = 300 mm, λ ≤ 0,041 W/mK. Pagraba grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļiem lietots putupolistirols, b = 80 mm, λ ≤ 0,040 W/mK. Jumta segumam izraudzīts ruļļveida bitumena hidroizolācijas materiāls. Ēkā uzstādīts tērauda ārdurvju bloks ar Uw ≤ 1,8 W/m2K, mainīti logi, tagad mājai ir PVC logi ar Uw ≤ 1,3 W/m2K. Montāžas darbos izmantoti hermētiķi, difūzā membrāna un speciālie stiprinājuma elementi.

Ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un individuāli ar alokatoriem. Ēkā ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Ir vēdināšana ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu namam piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 97,60 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

 

Daudzdzīvokļu ēka - jaunbūve 2020

Akāciju iela 2D, Rīga

akaciju2d
Projekta pasūtītājs:
SIA KBO

Projekta autors: Valdis Onkelis

Galvenais būvuzņēmējs: SIA KBO

Būvdarbu vadītājs: Pāvels Vežans

Būvuzraugs: Artūrs Ščurs

Daudzdzīvokļu māja Akāciju ielā 2D Rīgā ekspluatācijā nodota 2019. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3921,6 m2. Namam ir deviņi virszemes stāvi un viens pazemes stāvs. Pamati – dzelzsbetona pāļi un lentveida režģogs. Vertikālā konstrukcija – monolītais dzelzsbetons – betonējamas paneļu savienojuma kabatas būvlaukumā, dzelzsbetona paneļi – rūpnīcā ražotie, ar iekšējo akmensvates izolāciju līdz 160 mm. Cokola stāva sienas paneļos iestrādāts ekstrudēts putupolistirols Finnfoam F-300. 1. - 9. stāvā sienas paneļos iestrādāta akmensvate Paroc COS5gt.Balkona konstrukcijas – rūpnieciski krāsots alumīnijs. Starpstāvu pārsegumi –dzelzsbetona pārseguma paneļi. Jumta konstrukcija – dzelzsbetona pārseguma paneļi, putuplasts, akmensvate. Jumta segums – ruberoīds. Fasādes apdare – krāsotie dzelzsbetona paneļi.

Ārsienas siltinātas ar ekstrudēto putupolistirolu Finnfoam F-300 160mm biezumā un akmensvati Paroc COS5gt 160 mm biezumā. Jumta segums siltināts ar akmensvati Paroc ROB 60 – 30 mm, akmensvati Paroc ROB 30g – 100 mm, putupolistirolu NEO EPS 150 – 150 mm, izmantots keramzīts 50 – 150 mm biezumā. Hidroizolācijai lietotas poliuretāna montāžas putas Soudafoam Maxi 70 Winter, iepriekš saspiesta, lietošanai gatava lente – Soudaband Acryl Pro BG1. Jumta tvaika izolācijai izmantota polietilēna plēve 200, kā arī iepriekš saspiesta, lietošanai gatava lente Soudaband Acryl Pro BG1, tvaiku necaurlaidīga membrāna SWS – Soudal Folienband Inside, līme Soudaseal 240 FC.

Ēkai ir centralizēta siltumapgāde un lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, siltums tiek regulēts individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai tiek veidota vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veidota vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Ēkai ir vēdināšana un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Šī ir pirmā daudzīvokļu māja ar individuālu ventilāciju, mehānisko ventilāciju – rekuperatora iekārtu katrā dzīvoklī. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori,izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori un izveidota pārspiediena sistēma – dūmu novadīšanas sistēma kāpņu telpā.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkas energoefektivtātes vērtējums ir 11,21 kWh/m².

 

Gaiļezera iela 9, Rīga

13

Projekta pasūtītājs: SIA Merks

Projekta autors: Aivars Kagainis, SIA Projektu birojs Grietēns un Kagainis

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Merks

Būvdarbu vadītājs: Artis Šmits

Būvuzraugs: Jānis Putniņš

Daudzdzīvokļu māja Gaiļezera ielā 9 Rīgā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Ēkas kopējā platība – 3051,9 m2, apbūves laukums – 444,6 m2, būvtilpums – 11 144 m3. Mājai ir deviņi virszemes stāvi. Pamatiem izmantoti dzelzsbetona pāļi, monolītais dzelzsbetons, karkass no dzelzsbetona saliekamās konstrukcijas, ārsienas – daudzslāņu saliekamie dzelzsbetona paneļi. Daudzslāņu dzelzsbetona paneļu ārsienas siltinātas ar Paroc akmensvati, 210 mm. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar Paroc ROS 30, 330 mm, izmantots keramzītbetons slīpumu veidošanai, 50 – 110 mm. Pagraba/grīdas dzelzsbetona pārsegums siltināts ar putupolistirolu EPS 100, 100 mm. Jumtam izmantota ruļļu materiāla hidroizolācija.

Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, siltums tiek regulēts individuāli ar termoregulatoriem. Mājā ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana tiek veikta siltuma mezglā.

Mājā ir dabiskās pieplūdes un mehāniskās nosūces ventilācija, uzstādīts svaiga gaisa vārsts VTK-100 un VTK-160 Airvent. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori. Ir iespēja izveidot elektrotransporta uzlādes vietu.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu namam piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 74,93 kWh/m² gadā.

Jūrmalas gatve 92, Rīga

jurmalas

Projekta pasūtītājs: SIA KBO

Projekta autors: Valdis Onkelis

Galvenais būvuzņēmējs: SIA KBO

Būvdarbu vadītājs: Pāvels Vežans

Būvuzraugs: Artūrs Ščurs

Daudzdzīvokļu māja Jūrmalas gatvē 92 Rīgā ekspluatācijā nodota 2019. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3910 m2. Ēkai ir deviņi virszemes stāvi un viens pazemes stāvs. Pamati – dzelzsbetona pāļi un lentveida režģogs. Vertikālā konstrukcija – monolītais dzelzsbetons – betonējamas paneļu savienojuma kabatas būvlaukumā, dzelzsbetona paneļi – rūpnīcā ražotie, ar iekšējo akmensvates izolāciju līdz 160 mm. Cokola stāva sienas paneļos iestrādāts ekstrudēts putupolistirols Finnfoam F-300. 1. – 9. stāva sienas paneļos iestrādāta akmensvate Paroc COS5gt. Starpstāvu pārsegumi – dzelzsbetona pārseguma paneļi. Jumta konstrukcija – dzelzsbetona pārseguma paneļi, putuplasts, akmensvate. Jumta segums – ruberoīds. Fasādes apdare – krāsotie dzelzsbetona paneļi.

Ārsienas siltinātas ar ekstrudēto putupolistirolu Finnfoam F-300 160 mm biezumā un akmensvati Paroc COS5gt 160 mm biezumā. Jumta segums siltināts ar akmensvati Paroc ROB 60 – 30 mm, akmensvati Paroc ROB 30g – 100 mm, putupolistirolu NEO EPS 150 – 150 mm, izmantots keramzīts 50 –150 mm biezumā. Hidroizolācijai lietotas poliuretāna montāžas putas Soudafoam Maxi 70 Winter, iepriekš saspiesta, lietošanai gatava lente Soudaband Acryl Pro BG1. Jumta tvaika izolācijai izmantota polietilēna plēve 200, kā arī iepriekš saspiesta, lietošanai gatava lente Soudaband Acryl Pro BG1, tvaiku necaurlaidīga membrāna SWS – Soudal Folienband Inside, līme Soudaseal 240 FC.

Ēkai ir centralizēta siltumapgāde un lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, siltums tiek regulēts individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai tiek veidota vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veidota vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Ir vēdināšana un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Šī ir pirmā daudzīvokļu māja ar individuālu ventilāciju, mehānisko ventilāciju – rekuperatora iekārtu katrā dzīvoklī. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori,izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori un izveidota pārspiediena sistēma – dūmu novadīšanas sistēma kāpņu telpā.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkas energoefektivtātes vērtējums ir 10,70 kWh/m².

 

Publiskā ēka 2020

Iecavas iela 4, Baldone, Baldones novads

16

Projekta pasūtītājs: Baldones novada dome

Projekta autors: SIA Pro Dev, Dace Ržepicka

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Pro Dev

Būvdarbu vadītājs: Andrejs Kalniņš

Būvuzraugs: Raimonds Jansons

Publiskā ēka Iecavas ielā 4 Baldonē ekspluatācijā nodota 1956. gadā, renovēta 2019. gadā. Kopējais apbūves laukums – 1378,6 m2, kopējā lietderīgā platība – 2205 m2. Namam ir divi virszemes un viens pazemes stāvs. Pamati – mūra/dzelzsbetona lentveida, sienas – ķieģeļu mūris, pārsegumi – dzelzsbetona paneļi, koks, jumta iesegums – profilētais skārds. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar putupolistirola plāksnēm Finnfoam FL-300, 150 mm, izmantota Paroc Linio 10 fasādes vate, 200 mm. Bēniņu pārsegums siltināts ar beramo akmensvati Isover KV041R, 350 mm. Pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar akmensvates plāksnēm Paroc CGL 20 cy, 100 mm. Mainītas durvis un logi.

Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras. Temperatūra tiek pazemināta naktī, notiek arī individuālā regulēšana ar termoregulatoriem.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu nama energoefektivitātes novērtējums ir 132,99 kWh/m² gadā.

Ventspils Mūzikas vidusskola, Lielais laukums 1, Ventspils

1

Projekta pasūtītājs: Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde
Projekta autors: Deivids Kuks (David Cook) no Vācijas
Galvenais būvuzņēmējs: pilnsabiedrība Merks-Ostas celtnieks
Būvdarbu vadītājs: Ivo Brālēns
Būvuzraugs: Ainārs Maceikēvičs, SIA Firma L4

Ventspils Mūzikas vidusskola Lielajā laukumā 1 Ventspilī ekspluatācijā nodota 2019. gadā. Ēkas platība ir 8887 m2. Pamati – dzelzsbetona pāļi, monolītā dzelzsbetona plātne. Vertikālā konstrukcija – stikla konstrukcijas, monolītais dzelzsbetons. Starpstāvu pārsegumi – monolītā dzelzsbetona klājs, dzelzsbetona paneļi. Jumta konstrukcija – metāla konstrukcijas. Jumta segums – profilētā tērauda loksnes. Fasādes apdare – keramikas plātnes. Logi – koka logi, četri stikli, pa vidu iebūvēta žalūzija, virpuļdurvis.

Ēkas būvniecībā izmantoti ekoloģiski materiāli: logu blīvējamais materiāls – kokšķiedru vate, vienai būves daļai ir zaļais jumts. Būvniecībā izmantotajai koksnei bija jābūt likumīgi un no ilgtspējīgiem avotiem iegūtai, ievērojot vides aizsardzības intereses.

Ir centralizēta lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni un elektriskajiem sildītājiem. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī regulēšanu veic individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veidota vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī tikai karstā ūdens apjomam.

Par ventilāciju – ēkā sabūvētas visas iespējamās attālinātās vadības sistēmas, piemēram, inteliģentās kontroles sistēmas, klimata un laika informācijas sistēma, žalūziju vadības sistēma, gaismas vadības sistēma, klimata vadības sistēma, enerģijas uzskaite sistēma. Katra telpa aprīkota ar decentralizētās mehāniskās ventilācijas iekārtām, kas nodrošinās attiecīgo telpu vēdināšanu atbilstoši telpu noslodzei atkarībā no CO2 piesārņojuma apkalpojamā telpā. Decentralizēta ventilācijas iekārta ar augstas efektivitātes reģenerācijas tipa rekuperatoru atbilstoši laika periodam nodrošinās arī apkalpojamo telpu apkuri un dzesēšanu. Telpās uzstādīti speciāli informatīvi paneļi, kuros uzrāda laika un telpu klimata rādītājus – temperatūru, CO2 līmeni, mitrumu, ir arī pulkstenis. Foajē uzstādīts monitors – televizors, kur redzami būves energoefektivitātes rādījumi, enerģijas patēriņš, klimatiskie apstākļi ēkas iekšienē, āra laika apstākļi. Telpu klimata vadību un uzraudzību veic individuāli telpas kontrolleri. Telpu kontrolleros iebūvēti vadības algoritmi sildīšanas un dzesēšanas nodrošināšanai, CO2 uzraudzībai.

Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori,izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 92,10 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Liedaga iela 7, Liepāja

LOC-tenisa-korti-20200603-47

Projekta pasūtītājs: Liepājas pilsētas pašvaldība
Projekta autors: Guna Pīlēna
Galvenais būvuzņēmējs: AS UPB
Būvdarbu vadītājs: Matīss Miezis
Būvuzraugs: Gints Ernstsons

Tenisa halle Liedaga ielā 7 Liepājā ekspluatācijā nodota 2019. gadā. Ēkas kopējā platība –5987,7 m2. Tai ir trīs virszemes stāvi. Hallei ir monolītie dzelzsbetona pamati, izmantotas saliekamās dzelzsbetona un metāla konstrukcijas, SW paneļi, savietotais jumts. Ārsienas veidotas no SW paneļiem ar 200 mm biezu siltumizolācijas kārtu. Pagrabā ir klona grīdas un asfalts. Jumta segumam izvēlētas profilloksnes un PVC membrānas, siltumizolācijas materiāla biezums – 270 mm.

Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktī un brīvdienās, kā arī individuāli regulēta ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai tiek veikta vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, uzskaite tiek veikta arī ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, temperatūras regulēšana tiek veikta, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Ir vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un tikai karstā ūdens apjomam.

Ierīkota mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 95,86 kWh/m² gadā.

Raunas iela 7, Cēsis

4

Projekta pasūtītājs: Cēsu novada pašvaldība
Projekta autors: Vija Zlaugotne
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Sanart
Būvdarbu vadītājs: Aigars Āboliņš
Būvuzraugs: Vladimirs Afanasjevs

Publiskā ēka Raunas ielā 7 Cēsīs ekspluatācijā nodota 1911. gadā, renovēta 2018. gadā. Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas ēka būvēta vairākās kārtās un sastāv no dažādos laikmetos tapušiem būvapjomiem. Visvecākā ēkas daļa nodota ekspluatācijā 1911. gadā. Pamati un pagraba sienas mūrētas no laukakmeņiem un māla pilnķieģeļiem. Pagraba pārsegums ir no dobtiem dzelzsbetona paneļiem. Ārsienas mūrētas no māla pilnķieģeļiem un māla caurumotajiem ķieģeļiem. Viena būvapjoma ārsienas daļa ir koka karkass ar siltumizolācijas pildījumu. Pirmā stāva grīdas ir uz grunts ar koka dēļu un slīpēta betona segumu. Vecākajiem korpusiem pirmā stāva pārsegums veidots pa koka sijām ar izdedžu siltumizolāciju un dēļu segumu. Jaunākajiem korpusiem pirmā stāva pārsegumā izmantoti dobtie dzelzsbetona paneļi. Otrā stāva pārsegums vecākajiem korpusiem veidots pa koka sijām ar izdedžu siltumizolāciju. Jaunākajiem būvapjomiem otrā stāva pārsegums ir no dobtajiem dzelzsbetona paneļiem ar izdedžu siltumizolāciju. Virs izdedžu siltumizolācijas papildus iestrādāta beramā minerālvate. Virs zāles izveidota jumta kopņu konstrukcija ar minerālvates siltumizolāciju. Pārējā jumta konstrukcija – koka spāres ar profilētā skārda iesegumu.

Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 200 mm biezu minerālvati. Bēniņu pārsegumam izvēlēta 150 mm bieza minerālvate. Pagraba/ grīdas pārseguma siltināšanai izmantots 150 mm biezs ekstrudētais polistirols ar rievsavienojumiem malās. Jumta konstrukcijai veikta koka spāru pastiprināšana un atstāts esošais Rukkki montery segums. Mainītas durvis un logi. Montāžai izmantotas tvaika izolācijas membrānas ar mainīgo difūzijas pretestību un siltumizolācijas materiāli no Baumit.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktī un brīvdienās. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta vienoti siltuma mezglā tikai apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstais ūdens tiek sagatavots lokāli, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā.

Tiek izmantota vēdināšana un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls, izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori – ,izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma, ierīkoti dūmu detektori.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 52,59 kWh/m² gadā.

Pils iela 10, Sigulda

5

Projekta pasūtītājs: Siguldas novada pašvaldība

Projekta autors: Aldis Polis, SIA ARH Stadija

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Monum

Būvdarbu vadītājs: Viktors Maceraļiks

Būvuzraugs: Romāns Basikirskis, SIA Firma L4

Siguldas kultūras centrs Siguldas devons Pils ielā 10 Siguldā ekspluatācijā nodots 1962. gadā un atjaunots 2019. gadā. Piecstāvu ēkas kopējā platība – 3268 m2. Pēc pārbūves Siguldas kultūras centrs piedzīvoja pirmos būtiskos remontdarbus kopš tā uzcelšanas 1962. gadā un ieguva jaunas telpas un tehniskās iespējas. Pārbūves dēļ Siguldas kultūras centrs kļuvis par zema enerģijas patēriņa ēku. Tas aprīkots ar vadības sistēmu, kas automātiski regulē un vada ventilācijas, apkures, apgaismojuma un kondicionēšanas iekārtas. Šāda sistēma aukstuma staciju, siltummezglu un ventilācijas agregātus regulē atbilstoši nepieciešamībai, ievērojami palielinot ēkas energoefektivitāti.

Trīs ventilācijas iekārtas nodrošina nepieciešamo mikroklimatu katra savā ēkas daļā. Aukstuma apgādi nodrošina čileris.

Ārsienas siltinātas ar 300 mm biezu Paroc akmensvati. Bēniņu pārsegums siltināts ar 450 mm biezu Paroc akmensvati. Pagraba/ grīdas pārsegums siltināts ar ekstrudētu polistirolu EKS 200 mm biezumā. Jumta segumam izmantots skārds Ruukki classic un PVC ruļļveida materiāls. Mainītas durvis un logi. Montāžai izmantota bituma mastikas hidroizolācija, tvaika izolācija ar poliestera armējumu.

Ēkai ir lokālā siltumapgāde ar apkures katlu, siltumsūkni un saules kolektoru apkures atbalstam. Ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek lokāli – ar saules kolektoriem un siltumsūkni. Karstā ūdens temperatūru regulē, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai un tikai karstā ūdens apjomam.

Ierīkota mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 53,34 kWh/m² gadā.

 

Privātmāja 2020

Vālodzes iela 7A, Upesciems, Garkalnes novads

14

Projekta pasūtītājs: Māris Cimmermanis

Projekta autors: Roberts Riekstiņš

Galvenais būvuzņēmējs: SIA JIF celtnieks

Būvdarbu vadītājs: Jānis Feldmanis

Privātmāja Vālodzes ielā 7A Upesciemā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Kopējā platība – 278 m2. Ēkai ir divi stāvi. Būvniecībā kompleksi lietota Bauroc materiālu sistēma. Ārsienām izmantots gāzbetons Bauroc ECOTERM+ 500. Bēniņu pārsegumu veido gāzbetona pārseguma paneļi 250 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar putupolistirolu 200 mm biezumā. Jumta segumam izvēlēts metāla valcprofils. Tvaika izolācijas montāžai lietota Soudal ar šķiedru armēta polimēra pastas veida mastika Soudatight LQ. Siltumizolācijas montāžai izvēlētas elastīgās celtniecības putas un āra tvaiku caurlaidīga lente.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde ar siltumsūkni. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs. Tiek veidota vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā.

Ēkā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, ir pieslēgums ēkas autonomajai elektroapgādei, uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta C klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 77,02 kWh/m² gadā.

Liepalejas, Iecava, Iecavas novads

liepaleja

Projekta pasūtītājs: Ervīns Pelsis

Projekta autors: Dainis Gelbergs

Galvenais būvuzņēmējs: Ervīns Pelsis

Būvdarbu vadītājs: Ervīns Pelsis

Būvuzraugs: Ervīns Pelsis

Privātmāja Liepalejas Iecavā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Ēkas kopējā apkurināmā platība ir 154,42 m2. Mājai ir plātņveida pamati ar siltumizolācijas slāni 35 cm biezumā visā plātnes izmērā, ārsienām siltumizolācijas slānis ir 310 mm ekovate, jumtā – līdz 400 mm, spiediena testa rezultāts – 0,21.Tvaika barjeras slāni nodrošina SIGA Majrex patentēta tvaika barjeras membrāna, koka/ alumīnija 92. profila logi. Kā vēja barjera izmantota 40 mm bieza kokšķiedras plāksne ar spundi. Ventilējama fasāde ar līmētu Cembrit solid kombinācijā ar dekoratīvajām ķieģeļflīzēm. I2 passive house ārdurvis, sertificētas. Ēkā izmantoti tikai termoregulatori. Logiem izvēlēts koks/ alumīnijs, 92. profils. Izmantots SIGA Wigluv hidroizolācijas materiāls, tvaika izolācijai – SIGA Majrex, Rissan 60, siltumizolācijai –ekovate.

Ir centralizētā siltumapgāde ar apkures katlu. Siltums tiek regulēts individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūru regulē siltuma mezglā, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Netiek veikta siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.

Mājā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 64,40 kWh/m² gadā.

Konkursa kandidāti 2020

Organizē

 emkem   dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo 

 

rs logo 300 transparent    ventsys logo               elektrum logo          

knauf    altum attistiba logo     ivara   B 30 YIB logo 300x91pxkingspan

 

LV ID EU logo ansamblis ESSKF RGB       

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 

 buvbaze-new  la  

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU