Riga Aspazijas bulvaris 7 prokuraturas eka

Projekta pasūtītājs: VAS Valsts nekustamie īpašumi

Projekta autors: pilnsabiedrība Re-Arta – SIA Arh Stadija, SIA Baltex Group

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Abora

Būvdarbu vadītāji: Jānis Viegzdiņš un Valērijs Terentjevs

Būvuzraugs: Arnis Minikovičs

 

Prokuratūras ēka Aspazijas bulvārī 7 Rīgā ekspluatācijā nodota 1891. gadā un atjaunota 2020. gadā. Kopējā platība – 7495,2 m2. Kultūrvēsturiski ļoti vērtīga ēka, arhitekts Reinholds Georgs Šmēlings, uzcelta 1891. gadā, paplašinājums – 1908. gadā un 20. gs. 30. gados.

 

Konstrukciju veidi: pamati – dabisko akmeņu mūris, monolītais dzelzsbetons; sienas – mūra nesošās ārsienas ar mūra nesošo vidussienu; koka siju, metāla siju, dzelzsbetona un ķieģeļu velvju pārsegumi; jumts – koka un metāla nesošā konstrukcija.

 

Projekta laikā veikta pilnīga ēkas pārbūve, atjaunošana, pielāgošana Latvijas Republikas prokuratūras vajadzībām un energoefektivitātes paaugstināšana. Veikta pamatu pastiprināšana, plaisu aizdare un savilkšana ar metāla stieņiem, pārsegumu pārbūve, jumta konstrukcijas izbūve, liftu iebūvēšana, fasāžu atjaunošana, iekštelpu plānojuma maiņa, visu inženiertīklu izbūve, kultūrvēsturiski nozīmīgo neorenesanses stila, jūgendstila, nacionālā romantisma perioda vēsturiskā interjera elementu restaurēšana. Saglabāta fasāžu arhitektūra un kompozīcija visā perimetrālajā apbūvē.

 

Galvenās darbības: pagrabstāva grīdas un jumta pārseguma siltināšana; veco koka logu, vitrīnu un ārdurvju atjaunošana un maiņa; ventilācijas sistēmas ar rekuperācijas iekārtu izbūve; jaunās divcauruļu apkures sistēmas izbūve un radiatoru instalācija, siltummezgla modernizācija; karstā ūdens sistēmas pārbūve.

 

Atjaunošanas laikā ēkas ārsienas siltinātas ar 150 mm biezu PAROC akmensvati. Bēniņu pārsegums zonā, kur paredzēti aukstie bēniņi ar siltinātu bēniņu grīdas konstrukciju, izmantota 130 un 120 mm bieza akmensvate PAROC extra. Pagraba pārsegumam lietots DOW Styrofoam 300 LS-A-N 100 mm biezumā.

 

Jumtam izvēlēts karsti galvanizēta cinkota tērauda lokšņu segums. Zonā, kur paredzēts jumts virs darba telpām un semināru zāles, siltināts ar 150 un 100 mm biezu akmensvati PAROC UNS 37.

 

Mainītas durvis – izveidots daļēji restaurējamais durvju bloks; no jauna izgatavots durvju bloks; siltinātās metāla ārdurvis; ar putupoliuretāna pildījumu siltināti paceļamie garāžas vārti.

 

Mainīti logi, veicot vairāku logu restaurāciju, ievietoti jauni koka oderlogi, iebūvēti koka pakešu logi.

 

Ir centralizēta siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek individuāli ar termoregulatoriem. Ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltummezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltummezglā, kur regulē arī karstā ūdens temperatūru.

Tiek nodrošināta mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa.

 

Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija, izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, sakārtota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori.

 

Prognozējamais energoefektivitātes novērtējums atbilstoši ēkas pagaidu energosertifikātam ir 62.95 kWh/m2 apkurei un 110.16 kWh/m2 kopā (apkure, karstais ūdens, apgaismojums, ventilācija, dzesēšana, papildu)

Organizē

 emkem   dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo 

 

rs logo 300 transparent    ventsys logo               elektrum logo          

knauf    altum attistiba logo     ivara   B 30 YIB logo 300x91pxkingspan

 

LV ID EU logo ansamblis ESSKF RGB       

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 

 buvbaze-new  la  

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU