Mazsalaca Pernavas iela 7

Projekta pasūtītājs: biedrība Pērnavas 7

Projekta autors: SIA Siltie Nami

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Siltie Nami

Būvdarbu vadītājs: Aigars Klišēvičs

Būvuzraugs: IK Reģis

 

Daudzdzīvokļu ēka Pērnavas ielā 7 Mazsalacā ekspluatācijā nodota 1928. gadā un atjaunota 2020. gadā. Mājai ir divi virszemes stāvi un bēniņi, viens pazemes stāvs. Kopējā platība – 414,7 m2. Pamati – laukakmeņu mūris, ārsienas un pārsegumi – koks. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

 

Veicot atjaunošanu, demontēta koka dēļu apdare un ieklāta tvaika izolācija. Izbūvēta ventilējamā fasāde – koka konstrukcijas karkass, akmensvates siltinājums un koka dēļu apdare. Koka karkass – vertikālas koka brusas 50x150 mm, max=600 mm, horizontālas koka latas 30x50 mm, max=600 mm. Fasāde siltināta ar 150 mm biezām akmensvates plāksnēm PAROC eXtra, siltumvadītspējas koeficients λ≤0,036 W/mK, un 30 mm biezām akmensvates plāksnēm PAROC Was 35t, λ≤0,033 W/mK. Starp siltinājumu un fasādes apdari veidota gaisa šķirkārta. Fasādes apdare – krāsota koka dēļi. Logu ailes siltinātas 30 mm vai tehniski iespējamā biezumā ar akmensvates plāksnēm PAROC WAS 35t, siltumvadītspējas koeficients λ≤0,033 W/mK.

 

Pēc fasādes siltināšanas visiem logiem ieklātas jaunas ārējās palodzes – skārds, b=0,5 mm, PE pārklājums. Vecie koka logi demontēti un mainīti uz jauniem PVC rāmja ar stikla paketi un selektīvo pārklājumu. Mainītajiem logiem U≤0,9 W/m²K. Pirms logu un durvju izgatavošanas veikti aiļu kontrolmērījumi objektā.

 

Bēniņu pārsegums siltināts ar ekovati 300 mm biezumā pēc rukuma, λ<0,041 W/mK, vati pārklājot ar pretvēja izolāciju. Bēniņu lūka mainīta uz jaunu, siltinātu lūku.

 

Demontēts esošais jumta segums – azbestcementa loksnes. Pēc nepieciešamības mainītas bojātās jumta koka konstrukcijas. Ieklāts jauns jumta segums – valcprofils, b=0,5 mm, PE pārklājums ≥25 mk, jumta seguma latojums 25x100 mm, solis 150 mm. Pirms jumta seguma ieklāta antikondensāta plēve – latas plēves stiprināšanai 25x50 mm. Uzstādītas sniega barjeras. Mainītas lūkas uz jumtu – skārds, b=0,5 mm, PE pārklājums, min. 600x800 mm. Uzstādīta jauna lietusūdens savākšanas un novadīšanas sistēma – skārds, teknes d=150 mm, noteku d=120 mm, 0,6 mm, PE pārklājums, pārklājums abpusējs, dubultais, ≥50 mk.

 

Cokols un pamatu sienas pārklātas ar vertikālo bitumena hidroizolāciju uz ūdens bāzes divās kārtās. Virszemes daļa un 0,5 m dziļumā zem zemes siltināts ar ekstrudēto putupolistirolu –λ≤0,038 W/mK, b=100 mm, kas virszemes daļā pārklāts ar tonētu gatavo dekoratīvo silikona apmetumu Sakret SIP uz armējoša apmetuma sieta – viena kārta. Zem zemes armētais siltinājums aptuveni 300 mm platā joslā pārklāts ar hidroizolāciju uz ūdens bāzes, šuvē ar betona apmali uzstādīta ģeomembrāna.

 

Ēkai ir lokālā siltumapgāde. Apkure katrā dzīvoklī tiek organizēta individuāli – gan ar malku, gan ar granulām – ir malkas/granulu apkures katli, gan elektrību. Siltumenerģijas piegādes kontroles un uzskaites dzīvokļos nav. Siltummezgla tips – neatkarīgā pieslēguma shēma. Karstā ūdens padeve notiek individuāli ar boileriem vai atkarībā no individuāli organizētās apkures sistēmas.

 

Ventilācijai tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Visos dzīvokļu logos uzstādīti gaisa pieplūdes vārsti VentSys. Ir ventilācijas skursteņi. Izveidota regulējama energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme. Ir dūmu detektori.

 

Energoefektivitātes novērtējums apkurei atbilstoši izmērītajiem datiem ir 94,15 kWh/m2 gadā

Organizē

 emkem   dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo 

 

rs logo 300 transparent    ventsys logo               elektrum logo          

knauf    altum attistiba logo     ivara   B 30 YIB logo 300x91pxkingspan

 

LV ID EU logo ansamblis ESSKF RGB       

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 

 buvbaze-new  la  

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU