Valmiera Stacijas 41

Projekta pasūtītājs: SIA Valmieras namsaimnieks

Projekta autors: SIA Baltex Group

Galvenais būvuzņēmējs: pilnsabiedrība BalticAnz

Būvdarbu vadītāji: Edijs Veinbergs un Ēriks Laurenovs

Būvuzraugs: Mikus Mincāns

 

Daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 41 Valmierā ekspluatācijā nodota 1985. gadā un atjaunota 2020. gadā. Kopējā platība – 2726,20 m2, ir pieci virszemes stāvi un viens pazemes stāvs. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

 

Atjaunošanas laikā ēkas pamatiem ierīkota hidroizolācija – uzziežamā hidroizolācija no divām kārtām bitumena mastikas. Cokols siltināts ar ekstrudētā putupolistirola Finnfoam F200 plāksnēm, b=100 mm, λ<0,037 W/mK, līmētas ar hidroizolējošu līmjavu un stiprinātas ar fiksatoriem pilnā ēkas garumā. Fasāde siltināta ar akmensvates PAROC Linio plātnēm uz līmjavas, stiprinot tās ar fiksatoriem, b=150 mm. Bēniņu dzelzsbetona pārsegums siltināts ar PAROC beramās vates PAROC BLT 3 siltumizolāciju – 250 mm pēc rukuma, λ=0,041 W/mK. Pagraba griesti sagatavoti un siltināti ar PAROC griestu lameli PAROC CGL20CY, λ≤0,037 W/mK, b=100 mm.

 

Jumta konstrukcija veidota no dzelzsbetona pārseguma paneļiem. Jumta segums –kausējamais jumta materiāls. Mainīti parapetu skārda iesegumi, nosegti ar pašlīmējošo bitumena lenti. Uzstādīta drošības trose ar spriegotājiem un cilpskrūvēm, fiksējot pie skursteņiem. Atjaunotas ventilācijas skursteņu jumtiņu betona virsmas un nosegtas ar cinkotu skārdu. Uzstādītas lietusūdens teknes un notekcaurules lietusūdenim.

 

Mainītas ārdurvis, izvēlētas metāla slēdzamas ārdurvis, kas aprīkotas ar mehāniskajiem aizvērējiem, U≥1,6 W/m2K. Bēniņu lūka ir no koka konstrukcijas rāmja, nosegta ar skārdu, pildīta ar ugunsdrošu akmensvati. Esošie logi mainīti pret baltiem PVC ar pieckameru selektīvo stikla paketi, kas ir verami, daļēji verami, ziemas vēdināšana U≥1,3 W/m2K.

 

Hidroizolācijas montāžas darbi veikti ar montāžas putām, mainītajiem logiem izmantota vēja izolācijas lente ārpusē un difūzijas lente iekšpusē. Logu ailes siltinātas ar PAROC Linio 15 akmensvates plāksnēm – λ≤0,037 W/mK, b=20–30 mm.

 

Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Vecā apkures sistēma mainīta uz divcauruļu apkures sistēmu. Apkures sistēmas sadalošie maģistrālie cauruļvadi izvietoti zem ēkas pagrabstāva griestiem. Nomainīti visi stāvvadi. Apkures sistēmas stāvvadi izvietoti kāpņu telpā ar akmensvates izolāciju, stāvvads aizvērts ar apdares materiālu.

 

Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltummezglā tikai apkurei, kā arī vienotā uzskaite siltummezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un individuālā uzskaite ar alokatoriem. Pieslēgts SIA TET telemetrijas pakalpojums, kas ļauj automātiski nolasīt ūdens patēriņu, analizēt iekārtu darbības informāciju. Dzīvoklī uz katra sildķermeņa uzstādīti alokatori.

 

Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltummezglā. Nomainīti ūdensapgādes stāvvadi un guļvadi. Karstā ūdensapgādes sistēmai uzstādīti balansējošie vārsti, nomainīti dvieļu žāvētāji.

 

Ventilācija tiek nodrošināta ar dabisko pieplūdi un mehānisko nosūci. Veikta ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude katrā dzīvoklī, akta sastādīšana – vannas istaba, virtuve, tualete. Veikta gaisa pieplūdes elementu GV-1 iebūve ārsienās, kopumā 52 gabali.

 

Pēc renovācijas pabeigšanas bēniņos un pagrabā sakārtota elektroinstalācija. Veikta pagraba telpu tīkla rekonstrukcija ar atsevišķu elementu maiņu. Kāpņu telpā sakārtoti kabeļi un veikti citi elektromontāžas darbi – uzstādītas apgaismes armatūras ar LED spuldzēm, ierīkoti slēdži. Izbūvēta zibensaizsardzības sistēma. Pagraba telpās veikti elektroinstalācijas kabeļu izolācijas pretestības un kontaktsavienojumu pārbaudes mērījumi.

 

Energoefektivitātes novērtējums apkurei atbilstoši izmērītajiem datiem ir 49,76 kWh/m2 gadā

Organizē

 emkem   dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo 

 

rs logo 300 transparent    ventsys logo               elektrum logo          

knauf    altum attistiba logo     ivara   B 30 YIB logo 300x91pxkingspan

 

LV ID EU logo ansamblis ESSKF RGB       

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 

 buvbaze-new  la  

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU