Valmieras pagasts Viestura laukums 2a

Projekta pasūtītājs: SIA Valmieras namsaimnieks

Projekta autors: SIA Energo Consult

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Liepas nams

Būvdarbu vadītājs: Ainārs Liepa

Būvuzraugs: Jānis Cunskis

 

Daudzdzīvokļu nams Viestura laukumā 2A Valmieras pagastā ekspluatācijā nodots 1967. gadā un atjaunots 2020. gadā. Kopējā platība – 1177,89 m2, ir trīs virszemes un viens pazemes stāvs. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

 

Atjaunošanas laikā mājas pamatiem ierīkota hidroizolācija ar polimērbitumena hidroizolācijas emulsijas mastiku. Cokols siltināts ar ekstrudēto putupolistirolu –λ≤0,034 W/mK, b=100 mm, h=800 mm pilnā ēkas garumā. Fasāde siltināta ar Rockwool Frontrock akmensvati – λ≤0,037 W/mK, b=200 mm. Bēniņu dzelzsbetona plātņu pārsegums siltināts ar Isover beramās vates KV-041/Y siltumizolāciju – 300 mm, pēc rukuma λ=0,041. Pagraba griesti sagatavoti un siltināti ar putupolistirolu Tenapors EPS 100 – λ≤0,036 W/mK, b=100 mm.

 

Mainīts jumta segums, izvēloties profilēta tērauda loksnes ar PE pārklājumu T20-24W-1100, ir jauni jumta papildelementi – lāseņi, pieslēgumi pie skursteņiem, kores elementi, vējdēļi u. c. Izbūvēta cinkota lietusūdens noteksistēma.

 

Veikta ārdurvju maiņa. Metāla slēdzamas ārdurvis aprīkotas ar mehāniskajiem aizvērējiem, U≥1,6 W/m2K.

 

Veikta logu maiņa, izvēloties baltus PVC logus, veramus un daļēji veramus ar ziemas vēdināšanu – U≥1,1 W/m2K.

 

Hidroizolācijas montāžas darbi veikti ar montāžas putām, mainītajiem logiem izmantota vēja izolācijas lente ārpusē un difūzijas lente iekšpusē. Logu ailes siltinātas ar Rockwool Frontrock S akmensvates plāksnēm, λ≤0,037 W/mK, b=30 mm.

 

Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Vecā apkures sistēma mainīta uz horizontālo divcauruļu apkures sistēmu. Apkures sistēmas sadalošie maģistrālie cauruļvadi izvietoti zem pagrabstāva griestiem. Apkures sistēmas stāvvadi izvietoti kāpņu telpā ar akmensvates izolāciju, stāvvads aizvērts ar apdares materiālu.

 

Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas vienotā uzskaite siltummezglā tiek veikta tikai apkurei. Ir vienotā uzskaite siltummezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Katram dzīvoklim atsevišķi izbūvēti siltumskaitītāji Danfos SonoSelect 10, kas ir kompakti ultraskaņas enerģijas skaitītāji un paredzēti enerģijas mērījumiem un uzskaitei apkures sistēmā, papildināti ar komunikācijas moduli, ērtai lietošanai un diagnostikai ar aplikāciju. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltummezglā. Izbūvēts jauns cirkulācijas vads, nomainīti dvieļu žāvētāji.

 

Ventilācija tiek nodrošināta ar vēdināšanu, dabisko pieplūdi, dabisko nosūci un mehānisko nosūci. Veikta kopējā ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude katrā dzīvoklī. Uzstādīti VTK-100  vārsti visās dzīvojamās telpās, kas robežojas ar ārsienu istabās, kopumā –36 gabali.

Bēniņos sakārtota elektroinstalācija, pagrabā, kāpņu telpā ar iestrādi penāļos uzstādītas apgaismes armatūras ar LED spuldzēm. Izveidota pasīvā zibensaizsardzības sistēma. Veikti elektroinstalācijas kabeļu izolācijas pretestības un kontaktsavienojumu pārbaudes mērījumi pagraba telpās.

 

Energoefektivitātes novērtējums apkurei atbilstoši izmērītajiem datiem ir 51,85 kWh/m2 gadā

Organizē

 emkem   dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo 

 

rs logo 300 transparent    ventsys logo               elektrum logo          

knauf    altum attistiba logo     ivara    kingspan  BOSCH LATVIAN RGB1

 

LV ID EU logo ansamblis ESSKF RGB       

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 

 buvbaze-new  la  

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU