Projekta pasūtītājs: Mārtiņš Zemītis

Projekta autors: Matīss Zemītis, SIA Zarch

 

Vienģimenes dzīvojamā māja Sīpeles ielā 1A Rīgā ekspluatācijā nodota 2019. gadā. Tas ir zema energopatēriņa ģimenes nams ar kopējo platību 406,3 m2, kas sastāv no pamatmājas, pirts, garāžas un terasēm. Ēka aprīkota ar Alpha Innotec zemes-ūdens siltumsūkni, Paul rekuperācijas vēdināšanas sistēmu un kopš 2020. gada augusta beigām – ar 32 Canadian Solar Mono kristāliskajiem saules paneļiem. Nams vērsts pret dienvidiem, kur izvietoti lielākie logi, tā panākot maksimālu saules iekļūšanu telpās. Arī jumta slīpums ir pret dienvidiem un nodrošina efektīvu saules paneļu darbību. Izvēlēti elpojoši, ekoloģiski un energoefektīvi būvmateriāli, piemēram, Lodes Keraterm bloki, fibrolīts, Dobeles putuplasta paneļi u. c. Iespēju robežās priekšroka dota Latvijas ražotājiem. Izmantoti elpojoši un ekoloģiski iekšējās apdares materiāli. Gaisa kvalitātei instalēta rekuperācijas vēdināšanas sistēma. Notiek CO2 un mitruma monitorings. Izmantoti jaunākie risinājumi ēkas būvniecībā, siltumapgādē un vēdināšanā. Izveidota siltā siena, lai izvairītos no astmas, kas bērnam varētu rasties no siltajām grīdām; visas ierīces tiek vadītas ar aplikācijām, tā radot daļēju viedās mājas funkciju; lai būtu enerģētiskā neatkarība, siltumapgādi nodrošina ar saules baterijām u. c. Instalētas enerģiju taupošas A+ vai A++ klases elektroierīces. Apgaismojumam izvēlētas LED spuldzes. Instalēti taimeri elektrības taupīšanai. Elektrības ekonomēšanai darbojas mājas roboti.

 

Ārsienas veido dobie keramikas bloki, kas siltināti ar 250 mm biezu akmensvati un 50 mm fibrolītu. Bēniņu pārsegums siltināts ar 462 mm akmensvati. Pagraba pārsegumu veido monolītais dzelzsbetons, kas siltināts ar 300 + 50 mm biezu putuplastu.

 

Jumta segumu veido skārda loksnes, kur izmantota tvaika izolācijas plēve ProClima Intello. Ārdurvīm izvēlētas Rehau Geneo pasīvās durvis, logiem – Rehau Geneo pasīvie logi. Hidroizolācijai un tvaika izolācijai izmantotas ProClima līmlentes.

 

Ēkai ir lokālā siltumapgāde ar zemes-ūdens siltumsūkni Alpha Innotec Alterra. SWC 122H3, 12,18 kW, COP 5,00, 65 oC un daudzfunkcionālo tvertni MFS 600 S 600 l. Siltumu regulē atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums brīvdienās, regulēšana veicama individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek, piemērojoties apstākļiem.

 

Mājai ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa.

 

Izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības/klātbūtnes sensori, izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori.

 

Prognozējamais energoefektivitātes novērtējums apkurei ir 52,99 kWh/m2 gadā un kopējais energoresursu patēriņš ir 67,85 kWh/m2 gadā"

Organizē

 emkem   dzivo siltaklbs 300x200 removebg preview

Sadarbības partneri

Isover saintGobain         Paroc  ROCKWOOL-Logo 

 

rs logo 300 transparent    ventsys logo               elektrum logo          

knauf    altum attistiba logo     ivara    kingspan  BOSCH LATVIAN RGB1

 

LV ID EU logo ansamblis ESSKF RGB       

Informatīvie sadarbības partneri

buvinzenieris abc  Buvlaukumslv-logo 

 

 buvbaze-new  la  

 

Kontakti

Uldis Andersons
29461241,

Juris Kokainis
26431300,  

Inese Bērziņa

67013240,

Dzīvo siltāk

dzivo siltak 20

Sazināties

UZ AUGŠU