Aicinām uz vebināru par veselīgas un produktīvas vides nodrošināšanu skolās

Šā gada 22. janvārī Ekonomikas ministrija un Elektrum Energoefektivitātes centrs aicina piedalīties vebinārā “Ilgtspējīgas un produktīvas vides nodrošināšana skolās”. 

Veselīgai iekštelpu videi mācību iestādēs viens no būtiskākajiem rādītājiem ir oglekļa dioksīda jeb CO2 līmenis. Pasaules Veselības organizācijas ieteiktais CO2 līmenis, kas atbilst teicamai vai labai iekštelpu gaisa kvalitātei mācību telpās, ir līdz 1000 ppm, bet mācību telpu ventilācijas intensitātes optimālā norma – 7 l/s, minimālā – 3 l/s vienam cilvēkam. Aktuālajiem datiem par mikroklimatu, tai skaitā, COrādītājiem mācību telpās var sekot līdzi tiešsaistē tīmekļa vietnē https://co2.mesh.lv/home/dashboard.  

Tādēļ vebināra mērķis ir atgādināt par nosacījumiem veselīgai iekštelpu videi skolās – par mikroklimatu, akustiku, apgaismojumu un ventilācijas risinājumiem. Pasākumā aicinām piedalīties izglītības iestāžu un pašvaldību pārstāvjus, kā arī ikvienu interesentu. Veselības inspekcijas, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas u.c. eksperti vebinārā stāstīs par risinājumiem mācību telpu mikroklimata uzlabošanai un dalīsies ar pieredzi par veselīgas iekštelpu vides nodrošināšanu mācību iestādēs.  

Vebināra dienas kārtība un pieteikšanās veidlapa publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē. Aicinām pieteikties! Savukārt, ar iepriekšējo pasākumu materiāliem var iepazīties šeit.  

Vebinārs tiek organizēts informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” un konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” ietvaros.