Renovētā daudzdzīvokļu ēka Raiņa iela 18, Valka

Renovētā daudzdzīvokļu ēka Raiņa iela 18, Valka

Projekta pasūtītājs: SIA Valkas Namsaimnieks

Projekta autors: Iveta Zalmane

Galvenais būvuzņēmējs: SIA PRO DEV

Būvdarbu vadītājs: Andrejs Kalniņš

Būvuzraugs: Pēteris Gudrinieks

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Raiņa ielā 18 Valkā ekspluatācijā nodota 1973. gadā, renovēta 2018. gadā. Namam ir pieci stāvi, kopējā platība – 4028 m2. Ēkai ir ķieģeļu mūra gala un starpsienas, ārsienas no gāzbetona paneļiem. Mājai ir savietotais jumts no dzelzsbetona paneļiem. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Ārsienas veidojošais ķieģeļu mūris un vieglbetona paneļi siltināti ar akmensvates fasādes plāksnēm Paroc Linio 10, b = 50 mm, b = 100 mm, b = 150 mm, ƛ ≤ 0,037 W/mK. Akmensvate Paroc Extra, 150 mm. Ārsienu siltinājums ar putupolistirolu uz līmjavas Kleber PM, b = 150 mm. Cokola siltinājums ar ekstrudēto putupolistirolu Tenapors Supra EPS-120, zils, uz līmjavas, ƛ ≤ 0,037 W/mK, b = 50 mm, iestrādes dziļums zem zemes – 600 mm. Bēniņu pārsegumu veido dzelzsbetons un fibrolīts, siltināts ar beramo akmensvati Paroc BLT 3, ƛ ≤ 0,042 W/mK, pēc rukuma b = 300 mm. Bēniņu lūka Fakro LSF, U ≤ 1,8 W/m2K, ugunsizturība EI60. Pagraba/grīdas pārsegums, ko veido dzelzsbetona paneļi, fibrolīts un betons, siltināts ar akmensvates lamelām uz līmjavas, ƛ ≤ 0,038 W/mK, b = 100 mm, Paroc CGL 20 cy. Mainītas ārdurvis un pagraba durvis, izvēlētas tērauda ārdurvis ar koda atslēgu – elektrisko, ar iekšējo pogu, slēdzamas, ar pašaizvēršanās mehānismu ar stiklojumu , U ≤ 1,8 W/m2K. Gan dzīvokļos, gan koplietošanas telpās mainīti logi, izvēloties logus ar baltu PVC profilu, piecām kamerām, stikla paketi ar selektīvo pārklājumu, U ≤ 1,1 W/m2K. Hidroizolācijai izmantoti GreenteQ montāžas materiāli, tvaika izolācijai – Jutadach VB 120 materiāli.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Mājā ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai tiek veikta tikai karstā ūdens apjomam.

Ventilācijai izmanto dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu namam piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 113,74 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Galerija