Daudzdzīvokļu ēka Dzelzavas iela 110, Rīga

Projekta pasūtītājs: SIA YIT LATVIJA

Projekta autors: SIA Tectum

Galvenais būvuzņēmējs: SIA YIT LATVIJA

Būvdarbu vadītājs: Oļegs Bogdanovs

Būvuzraugs: SIA PROKRIAL

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Dzelzavas ielā 110, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2022. gadā. Ēkai ir 7 virszemes stāvi un kopējā ēkas platība ir 4196 m2. Ēkas novietnes izvelē tika ņemts vērā valdošo vēju ietekme būves novietojumu,  saules insolācijas ietekme apbūves zemes gabalam un debespušu orientācija atbilstoši diennakts dabiskajam apgaismojumam. 

Ēkas ārsienas veido 3-slāņu dzelzsbetona saliekamie paneļi, kas siltināti ar akmens vate siltumizolāciju Paroc COS5 180 mm biezumā. Bēniņu pārsegumu veido dobtie saliekamās dzelzsbetona Consolis Latvija pārseguma plātnes HCE220. Pagraba/grīdas pārsegumu veido dzelzsbetona saliekamie paneļi, kas siltināti ar putupolistirolu EPS 280 mm biezumā. Ēka ir bitumena jumta segums Technonicol Bipol XL un Technonicol EPP. Jumta konstrukcijas siltināšanai izmantotas akmens vates plāksnes Paroc Ros 50 un Paroc Ros 30, un putupolistirols Tenapors EPS 100. Hidroizolācijas montāžai izmantotas elastīgās vienkomponenta poliuretāna  montāžas putas Soudal Flexi Foam All Season, tvaika izolācijas montāžai izmantots hermētiskais tvaika izolācijas slānis Siga Fentrim 20, siltumizolācijai elastīgās vienkomponenta poliuretāta  montāžas putas Soudal Flexi Foam All Season un akmens vate Paroc Extra

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī regulēt var individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei, vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai un vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. 

Izveidota energoefektīvas apgaisme – ēkā uzstādīti laika zonas sensori, kustības un skaņas sensori, ar saules enerģijas apgaismots ēkas numurs. Izveidotas 2 elektrotransporta uzlādes vietas, ir uzstādīti dūmu detektori. Ēkas koplietošanas telpā uzstādīta ugunsgrēka trauksmes sistēma.  

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 71 kWh/m² gadā.  

Video: https://www.youtube.com/watch?v=fC9zaw7T3dE&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=19

Galerija