Daudzdzīvokļu ēka Jūras ielā 3, Ventspilī

Daudzdzīvokļu ēka Jūras ielā 3, Ventspilī

Projekta pasūtītājs: Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”

Projekta autors: Jēkabs Skrastiņš

Galvenais būvuzņēmējs: SIA „V.S. Būve & Co”

Būvdarbu vadītājs: Raimonds Kalējs

Būvuzraugs: Oskars Dzirnieks

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Jūras ielā 3, Ventspilīekspluatācijā nodota 1964. gadā, bet renovācijas projekts īstenots 2014. gadā. Tā ir 318. sērijas 5 stāvu silikātķieģelu ēka ar kopējo platību 3562,2 m2 un apkurināmo platību 2940,7 m2. Pirms renovācijas ēkā tika izmantota viencaurules centralizētā apkures sistēma un netika izmantoti alokatori vai termoregulatori.

Atjaunošanas projekta gaitā ēkas silikātķieģeļu fasāde tika nosiltināta ar TENAPORS EPS-50 materiālu 150 mm biezumā. Dzelzsbetona paneļu bēniņu pārsegums nosiltināts ar PAROC BLT 9 (200 mm) un skaidu un kaļķa maisījumu 120 mm biezumā. Pagraba/grīdas dzelzsbetona paneļu pārsegums siltināts ar PAROC CGL 20cy 100 mm biezumā.

Jumta segums ēkai ir ETERNIT Klasik materiāls. Ēkai veikta durvju un logu nomaiņa. Logu montāžai un iekšējai un ārējai tvaika izolācijai izmantots materiāls SoudalFollieband. Logu siltumizolācijai izmantots Isofas 20 un 30 mm.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana pēc renovācijas notiek atkarībā no pārgaisa temperatūras, kā arī temperatūra tiek pazemināta naktīs un brīvdienās. Siltumenerģijai tiek veidota vienotā uzskaite siltummezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī tiek uzskaitīts tikai karstā ūdens apjoms (m3).

Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir vēdināšanas sistēma ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.

Saskaņā ar 2013. gadā ēkai izsniegto pagaidu energosertifikātu tās atsauces vērtība ir 137,3 kWh/m2gadā. Enerģijas patēriņš tiek novērtēts 137,3 kWh/m2 gadā, primārais enerģijas novērtējums ir 178,49 kWh/m2 gadā, bet oglekļa dioksīda emisijas novērtējums ir 36,2 kgCO2/m2 gadā.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Galerija