Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /www/energoefektivakaeka_194/public/wp-content/plugins/code-snippets/php/snippet-ops.php(575) : eval()'d code on line 52
Daudzdzīvokļu ēka Jūras iela 8, Carnikava, Ādažu novads - Energoefektīvāka ēka

Daudzdzīvokļu ēka Jūras iela 8, Carnikava, Ādažu novads

Projekta pasūtītājs: SIA Ādažu Namsaimnieks

Projekta autors: Kārlis Bedrītis

Galvenais būvuzņēmējs: SIA PRO DEV

Būvdarbu vadītājs: Andrejs Kalniņš

Būvuzraugs: Norberts Karvelis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēkas Jūras ielā 8, Ādažos, pirmreizējās ekspluatācijā nodošanas gads nav zināms. Ēkai ir 3 virszemes stāvi un viens pazemes stāvs. Ēkas kopējā platība ir 2356,7 m2. Ēka sastāv no divām būvēm. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori. 

Renovācijas laikā ēkas nesošās ārsienas, kas veidotas no sarkanā dobto ķieģeļu mūra, siltinātas ar akmens vati Rockwool Frontrock Plus 150 mm. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļiem siltumizolācijas apakškārtai izmantota akmens vate Paroc ROS 30 160 mm  un siltumizolācijas virskārtai Paroc ROS 50 40 mm. Pagraba/grīdas dzelzsbetona pārsegums siltināts ar akmens vati Paroc CGL 20 CY  100 mm. Montāžai izmantoti WINDOWS TAPE OUTSIDE WTO UNI, TOTAL  un WINDOWS TAPE INSIDE WTI UNI, TOTAL logu iekšējā lenta, siltumizolācijai Rockwool Frontrock Plus no 30 līdz 50 mm vate. 

 Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Ēkas siltummezglā uzstādīta automātika ECL310. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. 

 Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek izmantota dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, un dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce. 

 

Ēka atjaunota piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu
Apkure pēc ēkas atjaunošanas (izmērītais) 52.19 kWh/m2, Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 57 %
Video:
https://youtu.be/w3aus0vX_KA

Galerija