
Daudzdzīvokļu ēka Semināra iela 4 k-2, Valka
Projekta pasūtītājs: Biedrība Semināra iela 4
Projekta autors: SIA ARTEMI, Iveta Zalmane
Galvenais būvuzņēmējs: SIA Krafter
Būvdarbu vadītājs: Daina Mendziņa
Būvuzraugs: SIA PRB PLUS, Mārtiņš Iesalnieks
Projekta apraksts:
Daudzdzīvokļu ēka Semināra ielā 4 k-1, Valkā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1989. gadā. Ēkas kopējā platība ir 1915,7m², tai ir 3 virszemes stāvi, 1 pazemes stāvs un ēkā ir 24 dzīvokļi. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori.
Atjaunošanas laikā ēkas vieglbetona paneļu ārsienas siltinātas ar akmens vates plāksnēm (ƛ≤0,037 W/mk) biezumā no 30 mm līdz 200 mm. Dzelzsbetona bēniņu pārsegums siltināts ar akmens vates plāksnēm (ƛ≤0,036 W/mk) biezumā 200 mm. Dzelzsbetona pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar akmens vates lamelām (ƛ≤0,038 W/mk) biezumā 100 mm. Jumtam uzklāts jauns segums − kausējamā bitumena ruļļmateriāla virsklājs. Veikta logu nomaiņa uz PVC profila 5 kameru logiem un stikla paketi ar selektīvo pārklājumu, U≤1,1 W/m2K. Hidroizolācijas un tvaika izolācijas montāžai izmantota GreenteQ izolācijas lenta un akmens vate (ƛ≤0,037 W/mk) − 30 mm.
Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un regulēta individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.
Pēc renovācijas regulāra skaitītāja rādījumu pārbaude palīdz novērtēt ūdens patēriņa efektivitāti. Daudzdzīvokļu dzīvojamā ēkā tiek veikta uzstādīto ūdens patēriņa skaitītāju nolasīšana caur radiomoduli, kurš ir pieslēgts, nokonfigurēts un salāgots ar uzstādītajām radio antenām, lai nodrošinātu automatizēto rādījumu nolasīšanu. Tagad ir uzstādīti ūdens viedie skaitītāji un alokatori apkures patēriņa kontrolei. Līdz ar apkures un ūdens viedo skaitītāju uzstādīšanu patēriņa kontrolei, dzīvokļu īpašniekiem ir iespēja sekot līdzi saviem individuālajiem izdevumiem.
Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir vēdināšana ar dabisko pieplūdi un dabiskā nosūci, ir uzstādīti VTK-100 un/vai Ventsys. Vienlaikus ar ēkas kompleksu atjaunošanu samazinās ēkas remonta darbu nākotnes izdevumi. Ēkas atjaunošanas rezultātā ievērojami samazinās energoresursu patēriņš ēkas uzturēšanai. Ēkas koplietošanas telpu apgaismojumam uzstādīti krēslas sensori, kas samazina elektroenerģijas patēriņu diennakts tumšajā laikā. Sakārtota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma.
Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst F klasei ar ēkas energoefektivitātes novērtējumu 178 kWh/m² gadā.