Daudzdzīvokļu ēka Vidrižu iela 4, Rīga

Projekta pasūtītājs: Biedrība Vidrižu 4

Projekta autors: SIA Siltie Nami

Galvenais būvuzņēmējs: SIA PRO DEV

Būvdarbu vadītājs: Andrejs Kalniņš

Būvuzraugs: SIA ZK Pils

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Vidrižu ielā 4, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1981. gadā. Ēkai ir 10 virszemes stāvi un viens pazemes stāvs. Ēka būvēta no ķieģeļa nesošām sienām, paneļiem, dzelzsbetona pārseguma un paneļu plakanā jumta. Ēkas kopējā platība ir 12 229,20 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori. 

Renovācijas laikā ēkas gāzbetons un dobto māla ķieģeļu ārsienas siltinātas ar akmens vati 150 mm un 180 mm biezumā. Stiegrota betona paneļu bēniņu pārsegums siltināts ar beramo vati 300 mm biezumā. Stiegrota betona paneļu pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar akmens vates lamelām 100 mm biezumā. Ēkas jumta segumam izmantots bituma ruļļmateriāls un kāpņutelpu jumti siltināti ar akmens vates izolāciju 200 mm biezumā. Veikta ēkas ārdurvju un logu nomaiņa. Montāžai izmantota Penosil Full glue, Soudal SWS folienband inside tape un aiļu siltumizolācijai akmens vate 30 mm biezumā. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. 

Izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, sakārtota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma. 

Ēka atjaunota piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu
Apkure pēc ēkas atjaunošanas (izmērītais) 40.53 kWh/m2, Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 54 %

Galerija