Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /www/energoefektivakaeka_194/public/wp-content/plugins/code-snippets/php/snippet-ops.php(575) : eval()'d code on line 52
Daudzdzīvokļu ēku komplekss Grostonas ielā 21, Rīgā - Energoefektīvāka ēka

Daudzdzīvokļu ēku komplekss Grostonas ielā 21, Rīgā

Projekta pasūtītājs: SIA Merks

Projekta autors: Arhitektu birojs Arteks

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Merks

Būvdarbu vadītājs: Maksims Momots

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēku komplekss Grostonas ielā 21, Rīgā nodots ekspluatācijā 2015. gadā. Ēkas kopējā platība ir 16058,8 m2, tās apbūves laukums 3104,1 m2,bet būvtilpums 54008 m3. Ēku kompleksā ir ēkas ar 5, 8 un 10 virszemes stāviem. Pamatiem izmantoti dzelzsbetona pāļi un monolītais dzelzsbetons, karkass veidots no dzelzsbetona saliekamajām konstrukcijām un monolītā dzelzsbetona, ārsienām izmantoti daudzslāņu saliekamie dzelzsbetona paneļi.

Ēku ārsienas siltinātas ar PAROC Cos5 akmensvati 140mm biezumā, bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ēkām ar putupolistirolu EPS 100 -300m un ROCKWOOL DACHROCK akmensvati – 40mm biezumā, garāžai izmantots putupolistirols EPS 100 – 180mm.

Jumtam izmantota ruļļa materiāla hidroizolācij. Dzīvojamām ēkām Hidroizolācija UNIFLEKS EPP viena kārta un MIDA TECHNOELAST PV S4s viena kārta. Garāžas jumtam izmantota viena kārta BIPOOL STANDART EKP 160g/m2 viena kārta un viena kārta 150g/m2.

Logiem un ārdurvīm montāžai un hidroizolācijai izmantota Fentrim 2 montāžas ārējā lenta un Fentrim 20 mointāžas iekšējā lenta, bet tvaika izolācijai SUDABAND ACRYL blīvējošā pašplatinošā lenta. Kā siltumizolācijas materiāls logiem un ārdurvīm pielietotas FLEXIFOAM GUN elastīgās akustiskās montāžas putas.

Ēkām ir centralizētā siltumapgāde un siltuma regulēšana notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tāpat temperatūruiespējamspazemināt naktīs, brīvdienās, kā arī regulēt ar individuālajiem termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite notiek vienotā uzskaitē siltuma mezglā kopā ar apkuri un karstā ūdens sagatavošanu. Ventilāciju nodrošina dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce.

Attiecībā uz elektroapgādi izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme un uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori).Tāpat izveidota arī zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori un izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, pieslēguma vieta ēkas autonomajai elektroapgādei.

Kopumā saskaņā ar 2017. gadā ēkai izsniegto pagaidu energosertifikātu, tā kopējais enerģijas patēriņš ir 64,77 kWh/m2 gadā, bet primārās enerģijas novērtējums ir 84,20 kWh/m2 gadā, bet oglekļa dioksīda emisija ir 17,10 kg CO2/m2 gadā.

Galerija