Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /www/energoefektivakaeka_194/public/wp-content/plugins/code-snippets/php/snippet-ops.php(575) : eval()'d code on line 52
Ogres Centrālā bibliotēka Brīvības iela 35, Ogre - Energoefektīvāka ēka

Ogres Centrālā bibliotēka Brīvības iela 35, Ogre

Projekta pasūtītājs: Ogres novada pašvaldība

Projekta autors: Valdis Onkelis

Galvenais būvuzņēmējs: SIA RERE BŪVE

Būvdarbu vadītājs: SIA RERE BŪVE, Aigars Ozoliņš

Būvuzraugs: SIA Firma L4, Uģis Matvejs

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā publiskā ēka” – 1.vieta. 

Ogres Centrālā bibliotēka Brīvības ielā 35, Ogrē, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2021. gadā. Tā ir divu stāvu koka konstrukcijas ēka ar kopējo platību 2892,3 m2.   

Ēkas ārsienas veido koka konstrukcija, kas nosegta ar metāla loksnēm un siltināta ar ekovati 400 mm biezumā. Bēniņu pārsegumu veido metāla konstrukcijas, siltinātas ar ekovati 400 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegums veidots no dzelzsbetona un siltināts ar ekstrudētu mitrumu neuzsūcošu putupolistirolu 250 mm biezumā, izmantota SPU termoizolācija ar atstarojošu folijas pārklājumu 50 mm biezumā. Hidroizolācijas montāžai izmantota hidroizolācija Tehnicol24, tvaika izolācijai izmantota tvaika izolācijas lenta, siltumizolācijai izmantota Kingspan Therma izolācija.  

Ēkā ir lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni un saules kolektors apkures atbalstam. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, kā arī siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkā ir lokālā karstā ūdens sagatavošana ar elektriskajiem sildītājiem un siltumsūkni. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā un piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.  

Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa.  

Elektroapgāde tiek nodrošināta no atjaunojamiem energoresursiem un saules baterijām. Visi elektrotīkli ir jauni, izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, pieslēguma vieta ēkas autonomajai elektroapgādei un uzstādīti dūmu detektori. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 44,60 kWh/m² gadā. 

Galerija