Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /www/energoefektivakaeka_194/public/wp-content/plugins/code-snippets/php/snippet-ops.php(575) : eval()'d code on line 52
Renovētā daudzdzīvokļu ēka Krīvu iela 3, Rīga - Energoefektīvāka ēka

Renovētā daudzdzīvokļu ēka Krīvu iela 3, Rīga

Projekta pasūtītājs: SIA House Manager

Projekta autors: Māris Banders, SIA Siltie Nami

Galvenais būvuzņēmējs: SIA Siltie Nami

Būvdarbu vadītājs: Aigars Klišēvičs

Būvuzraugs: SIA AV Eksperti, Vitauts Konrāds

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Krīvu ielā 3 Rīgā ekspluatācijā nodota 1963. gadā, renovēta 2019. gadā. Namam ir trīs stāvi, viena kāpņu telpa, pagrabs un bēniņi, kā arī grīda uz grunts. Sienas būvētas no silikātķieģeļiem un keramikas. Ēkai ir dzelzsbetona pamati. Pārsegumam lietoti dzelzsbetona paneļi. Kopējā platība – 653,10 m2. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.


Fasādes ķieģeļu sienas siltinātas ar 200 mm biezu akmensvati Rockwool Frontrock Max, λ ≤ 0,038 W/mK, kas pārklāta ar tonētu dekoratīvo apmetumu Sakret SIP B uz stiklšķiedras sieta, ρ >160 g/m². Bēniņu pārsegums siltināts ar beramo akmensvati Paroc BLT, 270 mm, pēc rukuma – λ ≤ 0,041 W/mK. Cokols siltināts 0,6 m zem zemes līmeņa ar ekstrudētā putupolistirola plāksnēm Dow styrofoam 250 pa visu ēkas perimetru 100 mm biezumā, λ ≤ 0,038 W/mK. Pagraba stāva pārsegums siltināts ar putupolistirolu EPS 70, 100 mm, λ ≤ 0,038 W/mK, pārklāts ar armējošo javas kārtu Sakret BAK ar stiklšķiedras sietu, ρ > 160 g/m². Pirms bēniņu siltināšanas jumtam uzlikts skārda trapecveida lokšņu segums, profils BT-20, b – 0,5 mm, PE pārklājums, krāsots. Jumta konstrukcijām mainīti bojātie elementi, visas koka konstrukcijas apstrādātas ar antiseptiķiem un antipirēniem.

Mainītas gan durvis, gan logi. Siltinot fasādi, visiem logiem ieklātas jaunas ārējās palodzes. Vecie logi demontēti un mainīti ar jauniem PVC rāmja logiem ar stikla paketi ar selektīvo pārklājumu, U ≤ 1,1 W/m2K. Montāžai izmantota tvaika izolācijas membrāna un siltumizolācijas blīvējums – akmensvate.

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltumu regulē atkarībā no āra gaisa temperatūras. Karstā ūdens sagatavošana un ūdens temperatūras regulēšana notiek centralizēti siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.

Ēkā ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija. Papildus dzīvokļu logos – gan jaunajos, gan esošajos PVC – nepārtrauktas dabiskas ventilācijas nodrošināšanai uzstādīti gaisa pieplūdes vārsti. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, sakārtota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma.

Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājai piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 87,93 kWh/m² gadā.

Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Galerija