Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /www/energoefektivakaeka_194/public/wp-content/plugins/code-snippets/php/snippet-ops.php(575) : eval()'d code on line 52
Renovēta daudzdzīvokļu ēka Sergeja Eizenšteina ielā 67, Rīgā - Energoefektīvāka ēka

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Sergeja Eizenšteina ielā 67, Rīgā

Projekta pasūtītājs: BIEDRĪBA "S.Eizenšteina 67"

Projekta autors: SIA "Arche"

Galvenais būvuzņēmējs: SIA PRO DEV

Būvdarbu vadītājs: Valdis Naglis

Būvuzraugs: Aivars Ezernieks

Projekta apraksts:

Ēka būvēta 1978. gadā pēc 602. sērijas projekta, atjaunota 2014. gadā. Ēkai ir viena sekcija ar kāpņu telpas vienu ieeju (otra ieeja aizmūrēta ar ķieģeļiem, ielikts logs). Kopējā apkurināmā platība – 2071,6 m². Ēkai ir deviņi dzīvošanai paredzēti stāvi, pagrabs un neizmantojami tehniskie bēniņi. Tās nesošās ārsienas veidotas no 300 mm keramzītbetona paneļiem, iekšējās nesošās sienas – no dzelzsbetona paneļiem. Ārsienu arējā apdarē paneļu formēšanas laikā iestrādāta stikla mozaīka. Ēkai ir dzelzsbetona paneļu pārseguma konstrukcija. Jumta nesošā konstrukcija veidota no saliekamiem dzelzsbetona paneļiem, balstītiem uz nesošo ārsienu un šķērssienu paneļiem. Nesošo starpsienu un gala sienu nesošo jumta balstkonstrukciju savienojumi ar augšējā (devītā) stāva griestu pārsegumu veidoti bez siltumizolācijas. Augšējā (devītā) stāva pārsegums ir dzelzsbetona pārseguma paneļi ar griestu siltumizolāciju (150 mm fibrolīts).
Renovācijas laikā veiktie darbi ietver fasādes un gala sienu siltināšanu ar 120 mm siltumizolāciju; kāpņu telpas sienu siltināšana ar 120 mm siltumizolāciju; sarkano māla ķieģeļu sienu siltināšanu ar 120 mm siltumizolāciju; cokola siltināšanu ar 100 mm siltumizolāciju; tehniskā bēniņu stāva siltināšanu ar 200 mm ekovates siltumizolāciju; pagraba griestu siltināšanu ar 100 mm siltumizolāciju; koka logu maiņu dzīvokļos, esošos koka logus nomainot uz PVC tipa logiem, vienlaicīgi aizstiklojot lielāko daļu lodžiju; kāpņu telpas logu modernizāciju uz PVC tipa logiem; kāpņu telpu, bēniņu un pagraba durvju nomaiņu uz siltinātām durvīm; apkures sistēmas cauruļu siltināšanu ar 50 mm siltumizolācijas čaulām; kompleksu apkures sistēmas uzlabošanu, centralizēti mainot radiatorus un uzstādot termoregulējošus ventiļus, apvadcaurules un proporcionalitātes mērītājus uz sildelementiem.
Siltumapgāde ēkā tiek regulēta centralizēti atkarībā no ārgaisa temperatūras, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem, uzskaiti veicot vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Galerija