Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /www/energoefektivakaeka_194/public/wp-content/plugins/code-snippets/php/snippet-ops.php(575) : eval()'d code on line 52
Renovēta daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 21, Valmierā - Energoefektīvāka ēka

Renovēta daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 21, Valmierā

Projekta pasūtītājs: SIA Valmieras namsaimnieks

Projekta autors: Jēkabs Skrastiņš

Galvenais būvuzņēmējs: KS "KUBS Būvsabiedrība"

Būvdarbu vadītājs: Aigars Kalniņš

Būvuzraugs: Deniss Dergunovs

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā “Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2016

Daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 21, Valmierā, ekspluatācijā nodota 1983. gadā, un tās renovācija veikta 2013. gadā. Ēkas kopējā platība ir 212 m², bet apkurināmā plpatība – 1594,1 m². Ēkai ir 5 virszemes stāvi, kuros izvietoti 24 dzīvokļi, un pagrabstāvs. Pie ēkas ir izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri. Kāpņu telpās izvietotas ZAAO kastes papīra makulatūrai.
Ēkas fasādes sienas veidotas no gāzbetona paneļiem un caurumotiem māla ķieģeļiem, kas renovācijas laikā siltinātas ar 150 mm akmens vates plāksnēm, cokols siltināts ar putupolistirola loksnēm 100 mm biezumā. Bēniņu pārsegums, kas veidots no dzelzsbetona paneļiem un fibrolīta, siltināts ar beramo akmensvati 350 mm biezumā (pēc nosēšanās 300 mm), bet pagraba/grīdas pārsegums no dzelzsbetona paneļa, izdedžiem un koka grīdas seguma siltināts ar PAROC CGL20cy 100 mm biezumā.
Ēkā veikta durvju nomaiņa. Siltinātas metāla ieejas ārdurvis, metāla pagraba durvis, metāla atkritumu šahtas ārdurvis, ugunsdrošas metāla ieejas durvis uz bēniņiem, kā arī uzstādītas ugunsdrošas ar skaņas izolāciju siltummezgla durvis un vējtvera koka iekšdurvis. Veikta arī logu nomaiņa – ielikti PVC logi (profila sistēma ALUPLAST IDEAL 4000 ar BODESA 2 stiklu paketi 4/16/4 Thermix spaser starplikām stikla paketē, ar loga rāmjos iestrādātām pastāvīgās dabīgās gaisa pieplūdes iekārtām AERECO 717). Logu nomaiņai izmantotas montāžas putas, no ārpuses – hidroizolējošā/tvaika caurlaidīgā lenta SOUDAL FOLIENBAND OUTSIDE SILVER, tvaika barjeras lentas SOUDAL FOLIENBAND INTSIDE SILVER, bet logu ailu siltināšanai izmantota PAROC FAs 3 30mm akmens vate.
Renovācijas laikā veikta siltummezgla rekonstrukcija, nomainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas. Ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzēts savs siltummainis. Nomainīti apkures sistēmas maģistrālie un sadalošie cauruļvadi, kā arī stāvvadi un stāvvadu pievienojumi sadalošiem cauruļvadiem. Sadales sistēma aprīkota ar plūsmas balansēšanas vārstiem. Nomainīti visi sildķermeņi dzīvokļos. Visiem sildķermeņiem uzstādīti termoregulatori.
Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, vērā tiek ņemts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, siltumenerģijas uzskaite notiek vienoti siltuma mezglā.
Renovācijas ietvaros tika nomainītas arī visas ūdensapgādes caurules dzīvokļos, veikta vēdkanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos, ārsienā ierīkoti 52 gab. dabīgās gaisa pieplūdes ventilācijas vārsti, bet virs ventilācijas kanāliem uzstādīti jumta turbīnas deflektori. Tie paredzēti gaisa nosūkšanai dabiskā veidā, kas vēja ietekmē rada vilkmes efektu. Uzstādīti logi ar iebūvētu gaisa pieplūdes vārstu. Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – pagraba elektroistalācijas pārbūve (kabeļu un apgaismes armatūras atvirzīšana par siltinājuma tiesu), kāpņu telpas elektroinstalācijas sakārtošana (iestrāde penāļos ) un elektroinstalācijas ierīkošana bēniņu telpā. Tāpat izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, kā arī izveidota zibensaizsardzības sistēma.

Galerija