Daudzdzīvokļu ēka Stendera iela 2, Valka

Daudzdzīvokļu ēka Stendera iela 2, Valka

Projekta pasūtītājs: Biedrība Stendera iela 2

Projekta autors: Iveta Zalmane, Kaspars Sproģis, Rūdolfs Liberts

Galvenais būvuzņēmējs: SIA PRO DEV

Būvdarbu vadītājs: Andrejs Kalniņš, Valdis Kamoliņš

Būvuzraugs: IK Reģis, Jānis Cunskis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Stendera ielā 2, Valkā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1968. gadā. Ēkai ir 5 virszemes stāvi un ēkas kopējā platība ir 3218 m2. Iepriekš tai nav veikti atjaunošanas darbi. Ēkā netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā ēkas ķieģeļu ārsienas siltinātas ar cieto akmens vati Paroc Linio 15 (ƛ≤0,037 W/mk), b=150 mm. Bēniņu dzelzsbetona pārsegums siltināts ar beramo akmens vati Paroc BLT-3 ƛ≤0.042 W/mk pēc rukuma b=300 mm. Dzelzsbetona pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar akmens vates lamelām Paroc CGL 20cy, (ƛ≤0,037 W/mk), b=100 mm. Jumtu veido dzelzsbetona un koka konstrukcija ar cinkotā skārda lokšņu pārklājumu, izmantots nerūsējošā tērauda tehniskais audums. Veikta vējtvera durvju maiņa, uzstādot siltinātas, blīvas durvis (U<=1.8 (W/m2K)). Veikta nenomainīto koka logu maiņa pret PVC stikla pakešu logiem vai līdzvērtīgiem nodrošinot kopējo logu (Uw<=1.1(W/m2K)). Montāžai izmantota GreenteQ gan ārējā gan iekšējā izolācijas lenta un siltināšana ar akmens vati 30 mm biezumā. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai. Uzstādīti ūdens viedie skaitītāji un alokatori apkures patēriņa kontrolei. 

 Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Ir ierīkoti Ventsys un VTK-100 vārsti. 

Koplietošanas telpās veikta iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais  elektrotīkls, izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, sakārtota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma. Ēkas koplietošanas telpu apgaismojumam uzstādīti krēslas sensori, kas samazina elektroenerģijas patēriņu diennakts tumšajā laikā. 

Ēka atjaunota piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu
Apkure pēc ēkas atjaunošanas (izmērītais) 45.68 kWh/m2, Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 54 %

Video: https://youtu.be/2uA4VPX3t5E

Galerija