Projekta apraksts:
Daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 13, Valmierām ekspluatācijā nodota 1973. gadā, un tās renovācija veikta 2013. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3725,26 m². Ēkai ir 5 virszemes stāvi, kuros izvietoti 60 dzīvokļi, un pagrabstāvs. Pie ēkas ir izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri. Kāpņu telpās izvietotas ZAAO kastes papīra makulatūrai.
2014. gadā ēkas iedzīvotāji piedalījās Valmieras pilsētas pašvaldības organizētajā projektā “Valmieras gudrais nams”, piesaistot Latvijas Vides aizsardzības fonda finansējumu.
Ēkas fasādes sienas veidotas no māla ķieģeļu mūra un dzelzsbetona, kas renovācijas laikā siltinātas ar 150 mm akmens vates plāksnēm, cokols siltināts ar putupolistirola loksnēm 100 mm biezumā. Bēniņu pārsegums, kas veidots no dzelzbetona paneļiem, keramzīta, gāzbetona un izdedžiem, siltināts ar beramo akmensvati 250 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegums pēc renovācija papildu dzelzsbetona panelim, keramzītam un grīdas segumam “ieguvis” 100 mm PAROC CGL20cy siltinājumju.
Veikta durvju nomaiņa, kur nomainītas koka pagraba durvis, siltinātas ugunsdrošas metāla lūkas uz bēniņiem un koka vējtvera durvis. Veikta logu nomaiņa, izmantojot montāžas putas, Wimflex lentas, bet logu ailu siltināšanai – Paroc Fas 3 30 mm akmens vati.
Renovācijas laikā veikta siltummezgla rekonstrukcija, nomainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas. Ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzēts savs siltummainis. Nomainīti apkures sistēmas maģistrālie un sadalošie cauruļvadi, sadales sistēma aprīkota ar plūsmas balansēšanas vārstiem. Nomainīti visi dvieļu žāvētāji dzīvokļos.
Siltuma regulēšana ēkā tiek veikta atkarībā no ārgaisa temperatūras, vērā tiek ņemts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, iespējama individuālā regulācija ar termoregulatoriem.
Ēkā ir vienota siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā, kā arī centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā.
Pieslēgts Lattelecom Telemetrijas pakalpojums attālinātai siltuma vadībai, kas ļauj automātiski nolasīt ūdens un siltumenerģijas patēriņu ēkā, analizēt iekārtu darbības informāciju. Apkures sistēmu iespējams vadīt un ieregulēt attālināti.
Renovācijas ietvaros veikta vēdkanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude dzīvokļos. Ārsienās ierīkoti 120 dabīgās gaisa pieplūdes ventilācijas vārsti. Ventilācija – dabiskā pieplūde un gan dabiskā, gan mehāniskā nosūce.
Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – pagraba elektroistalācijas pārbūve (kabeļu un apgaismes armatūras atvirzīšana par siltinājuma tiesu), kāpņu telpā un bēniņos – elektroinstalācijas sakārtošana (iestrāde penāļos ). Tāpat izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, kā arī izveidota zibensaizsardzības sistēma.