• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
SIA JELGAVAS NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PĀRVALDE
Projekta autors:
Jānis Graudulis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA AJ Celtnieks
Būvdarbu vadītājs:
Ervīns Červinskis
Būvuzraugs:
Mārtiņš Prīsis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Katoļu ielā 9, Jelgavā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1955. gadā. Tā ir individuāla projekta 3 stāvu mūra māja ar 10 dzīvokļiem un kopējo platību 516 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā ēkas māla pilnķieģeļa ārsienas siltinātas ar akmens vati 150 mm biezumā (λd=0,036 W/mK). Bēniņu pārseguma koka brusas siltinātas ar beramo akmens vati 300 mm biezumā (λ=0,041 W/(mK). Pagraba/grīdas dzelzsbetona pārsegums siltināts ar putupolistirolu (λd=0,038 W/mK) 100 mm biezumā. Jumtam uzklāts jauns metāla segums ar T20 profilu. Veikta durvju un logu nomaiņa.

Montāžai izmantotas montāžas putas, PENOSIL Window Tape Full Glue+1 External ārējā logu lente ar pilno līmi un PENOSIL Window Tape Full Glue+1 Internal iekšējā tvaiku izolācijas logu lente ar pilno līmi, kā arī siltumizolācija Neo EPS.

Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī tiek veikta individuālā uzskaite ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir vēdināšana un dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Koplietošanas telpās sakārtota pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīta apgaismes regulēšana un uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkai piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst C klasei ar energoefektivitātes novērtējumu 92 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA JELGAVAS NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PĀRVALDE
Projekta autors:
Jānis Graudulis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA AJ Celtnieks
Būvdarbu vadītājs:
Ervīns Červinskis
Būvuzraugs:
Mārtiņš Prīsis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Garozas ielā 24, Jelgavā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1969. gadā. Tā ir 316.sērijas 3 stāvu ķieģeļu ēka ar 33 dzīvokļiem un kopējo platību 1293 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā ēkas silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar minerālvate Frontrock plus 150 mm biezumā, ƛd=0,035 W/mK. Bēniņu dzelzsbetona paneļu pārsegums siltināts ar beramo akmens vati ISOVER VV 036F, 300 mm biezumā, ƛd=0,036 W/mK. Ēkas cokols siltināts ar ekstrudēto putupolistirolu 100 mm biezumā, ƛd=0,034 W/m*K. Ēkā veikta durvju un logu nomaiņa.

Montāžai izmantotas montāžas putas, PENOSIL Window Tape Full Glue+1 Internal iekšējā tvaiku izolācijas logu lente ar pilno līmi un PENOSIL Window Tape Full Glue+1 External ārējā logu lente ar pilno līmi, kā arī minerālvate Frontrock S.

Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī tiek veikta individuālā uzskaite ar alokatoriem. Ēkā ir lokālā karstā ūdens sagatavošana ar elektriskajiem sildītājiem.

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Koplietošanas telpās uzstādīta apgaismes regulēšana un uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkai piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst C klasei ar energoefektivitātes novērtējumu 116 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Biedrība Bauskas 55
Projekta autors:
SIA Siltie Nami
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA AJ Celtnieks
Būvdarbu vadītājs:
Ervīns Červinskis
Būvuzraugs:
SIA Būvprojektu Vadības Birojs

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Bauskas ielā 55, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1963. gadā. Tā ir 318. sērijas 4-stāvu, silikātķieģeļu ēka ar pagrabu, tā dēvētā hruščovka. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā ēkas cokola daļa siltināta ar FinnFoam putupolistrolu XPS, 100 mm biezumā (≤0,037 W/mK). Fasāde (ventilējamā) siltināta ar Paroc Ultra 150 mm , λ≤0,035, izmantota pretvēja plāksne Paroc WAS 35t 30 mm biezums λ≤0,033 W/mK, apdares plāksne STONEREX ar akmens smalci pārklātas fasādes plāksnes, 10 mm. Divkomponentu hidroizolācijas ieklāšana ar Vincents polyline.

Bēniņu dzelzsbetona paneļu pārsegumam izmantota ISOVER beramā vate, 300 mm biezumā pēc rukuma. Izveidota siltināta ugunsdroša lūka U≤1,8 W/m2K. Pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar akmens vates lamelēm Paroc CGL 100 mm, λ≤0,037 W/mK. Pagraba sienas siltinājuma b=50 mm. Ēkai ir koka divslīpu jumts ar metāla segumu un veikta jumta seguma nomaiņa no šīfera uz skārda trapecprofilu Ruukki T20 ar Pural pārklājumu.

Ēkā veikta logu nomaiņa uz PVC profila 6 kameru logiem ar 3 stiklu paketi ar selektīvo pārklājumu, U 0,97<1.1W/m2K, uzstādīti Ventys vārsti.

Montāžai izmantotas blīvējošas putas PENOSIL GoldGun 65 plus, ārējā lenta SIGA-Fentrim IS2, logu ailes siltinātas ar Paroc WAS 35t b=30 mm λ≤0,033 W/mK.

Ēkā ir centralizētā siltumapgāde un veikta pāreja no viencauruļu uz divcauruļu apkures sistēmu. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī tiek veikta individuālā uzskaite ar alokatoriem. Ēkā ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek centralizēti siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek izmantota vēdināšana un dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce.

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst E klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 171,54 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA JELGAVAS NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PĀRVALDE
Projekta autors:
SIA CERKAZI - G
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA AJ Celtnieks
Būvdarbu vadītājs:
Ēriks Červinskis
Būvuzraugs:
SIA Atzinums

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Mātera ielā 17, Jelgavā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1968. gadā. Ēka ir piecu stāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā māja ar bēniņu stāvu un pagrabu. Dzīvojamajā ēkā ir 55 dzīvokļi ar ēkas kopplatību 2531,6 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori. 

Renovācijas laikā ēkas ārsienas, kas veidotas no izšuvota 510 mm bieza silikātķieģeļu mūra ārpusē, bet pārējā daļā no māla ķieģeļiem siltinātas ar akmens vate Rockwool FRONTROCK MAX E, 150 mm. Bēniņu pārsegumi, kas veidoti no dobtajām saliekamā dzelzsbetona pārseguma plātnēm 220 mm biezumā, siltināti beramo vati ISOVER VV-036F, 400 mm. Pagraba pārsegums, kam izmantoti dobtie un  ribotie saliekamie dzelzsbetona paneļi, siltināts ar putupolistirolu Neo, 150 mm. Nesošā jumta konstrukcija veidota no saliekamajām dzelzsbetona spārēm ar šķērsgriezuma izmēriem 260 x 210 mm. Veikts durvju remonts, ievietotas PVC konstrukcijas durvis lodžijās U=0.98 W/(m²K) un ugunsdrošās durvis bēniņos  EI 30, U=1,1 W/(m²K). Veikta logu nomaiņa uz PVC logiem U=0.98 W/(m²K). Montāžai izmantotas Penosil, ārējās un iekšējās montāžas lentas, hermētiķi, celtniecības putas un minerālvate. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un individuālā ar alokatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. 

Veikta arī iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais  elektrotīkls. Izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana un ierīkoti dūmu detektori.  

Ēka atjaunota piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu
Apkure pēc ēkas atjaunošanas (izmērītais) 53.26 kWh/m2, Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 54 %

video: https://youtu.be/w3aus0vX_KA

Projekta pasūtītājs:
SIA JELGAVAS NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PĀRVALDE
Projekta autors:
SIA CERKAZI - G
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA AJ Celtnieks
Būvdarbu vadītājs:
Ēriks Červinskis
Būvuzraugs:
Māris Briška

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Vīgriežu ielā 30, Jelgavā ekspluatācijā nodota 1988. gadā, bet tās atjaunošana veikta 2017. gadā. Tās kopējā platība ir 2245,9m2. Tipveida projekts 103. sērija, dzīvokļu īpašumu skaits – 39. Ēkai ir 5 stāvi, bēniņi un pagrabs. Ēkas konstrukcijas – ārsienas būvētas no gāzbetona paneļiem un māla ķieģeļiem. Jumta konstrukcijas – plakanais jumts ar bitumena klājumu. Renovācijas laikā ēkas ārsienas, kas veidotas no gāzbetona paneļiem un māla ķieģeļiem, siltinātas ar minerālvati 150 mm biezumā. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar beramo minerālvati 400 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar putupolistirolu EPS 200, 150 mm biezumā. Veikta durvju nomaiņa uz metāla durvju konstrukciju ar U=1.3W/(m2K). Ielikti PVC logi ar gaisa pieplūdes vārstiem U=0,88W/(m2K). Montāžai izmantoti hermētiķi, tvaika izolācijai izmantota difūzā membrāna, kā arī speciālie stiprinājuma elementi, minerālvate, poliuretāns. Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Arī karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veidota vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Attiecībā uz ventilāciju tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls, Izveidota energoefektīvas teritorijas vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), uzstādīti dūmu detektori. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas apkurei tiek izmantots 43.80 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 44.10 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA JELGAVAS NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PĀRVALDE
Projekta autors:
Ronalds Stālmanis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA AJ Celtnieks
Būvdarbu vadītājs:
Ēriks Červinskis
Būvuzraugs:
Jānis Graudulis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Lāčplēša ielā 17 Jelgavā ekspluatācijā nodota 1971. gadā, renovēta 2019. gadā. Kopējā platība – 1741,90 m2. Tas ir tipveida projekts, 316. sērija, 27 dzīvokļu īpašumi. Namam ir trīs stāvi un pagrabs. Ārsienas būvētas no baltajiem silikātķieģeļiem, ēkai ir divslīpju jumts. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.Silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar minerālvati, b = 200 mm, λ ≤ 0,037 W/mK. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļiem izmantota minerālvate, b=300 mm, λ ≤ 0,037W/mK. Pagraba grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļiem lietota minerālvate, b = 150 mm, λ ≤ 0,037 W/mK. Jumtu sedz bezazbesta šīferis. Nomainītas ārdurvis, ierīkojot koka un tērauda durvju konstrukcijas ar Uw ≤ 1,6 W/m2K. Mainīti logi, izvēlēti PVC logi ar gaisa pieplūdes vārstiem un U ≤ 1,1 W/m2K. Montāžas darbos izmantota hermetizācijas lente, difūzā membrāna, speciālie stiprinājuma elementi un minerālvate.Mājai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un individuāli ar alokatoriem. Ēkā ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā uzskaite apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.Ir vēdināšana ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots iekšējais elektrotīkls, izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, ierīkoti dūmu detektori.Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta E klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 156,76 kWh/m² gadā.Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.