• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
biedrība Pulkveža Brieža 24
Projekta autors:
SIA Eņģeļu pilsēta
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Konsors
Būvdarbu vadītājs:
Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs:
Mārtiņš Metāls

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2020

Daudzdzīvokļu ēka Pulkveža Brieža ielā 24, Siguldā ekspluatācijā nodota 1979. gadā, bet atjaunošana veikta 2018. gadā. Tā ir trīs un četru (divi savienoti korpusi) stāvu gāzbetona paneļu, doboto māla ķieģeļu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka. Kopējā aprēķina platība 2766,68 m2. Kopējais dzīvokļu skaits 52 gab. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas gaitā ārsienas siltinātas ar siltumizolācijas materiālu 200 mm biezumā, pagraba/grīda pārsegums siltināts ar 100 mm EPS, jumta segums, ko klāj ruberoīds, ar 140 PIR. Veikta durvju nomaiņa uz alumīnija konstrukcijas durvīm, veikta logu nomaiņa uz PVC logiem. Montāžai izmantotie materiāli un tvaika izolācijai izmantoti Windows Tape Soudal Outside, no iekšpuses tvaika izolācijaiWindows Tape Soudal Inside. Montāžai izmantotas arī Soudal Flexi foam putas. Ēkai ir centralizētā un lokālā siltumapgāde ar apkures katlu un elektriskajiem sildītājiem. Siltuma temperatūra ēkā tiek regulēta individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī individuālā uzskaite ar skaitītājiem kāpņu telpās. Ēkai ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā un ir atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai. Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas apkurei tiek izmantots 52.79 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 23.12 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
Biedrība „Institūta 10 Sigulda”
Projekta autors:
SIA Eņģeļu pilsēta
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Konsors
Būvdarbu vadītājs:
Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs:
Arnis Urbāns

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2019

Daudzdzīvokļu ēka Institūta ielā 10, Siguldā, ekspluatācijā nodota 1979. gadā, bet ēkas renovācija veikta 2018. gadā. Tā ir piecu stāvu gāzbetona paneļu, doboto māla ķieģeļu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka. Kopējā aprēķina platība 3740,70 m2 un kopumā ēkā ir 66 dzīvokļi. Renovācijas gaitā ārsienu gāzbetona paneļi un pilnķieģeļu mūris siltināts ar siltumizolācijas materiālu 250 un 510 mm biezumā, bēniņu pārsegums siltināts attiecīgi ar siltumizolācijas materiālu 210 un 100 mm biezumā, pagraba/grīdas pārsegums ar materiālu 220, 50 un 30 mm biezumā, jumta segums, ko klāj ruberoīds, ar siltumizolācijas materiālu 220 mm biezumā. Veikta durvju nomaiņa uz alumīnija konstrukcijas durvīm, logi nomainīti uz PVC logiem. Montāžai izmantotie materiāli Windows Tape Soudal Outside, no iekšpuses tvaika izolācijai Windows Tape Soudal Inside, kā arī Soudal Flexi foam. Ēkai ir gan centralizētā, gan lokālā siltumapgāde – tiek izmantots apkures katls un elektriskie sildītāji. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Arī karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā un tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai. Ventilācijai tiek izmantota mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Ēkā izveidota energoefektīvas teritorijas vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), sakārtota un izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas apkurei tiek izmantots 159.50 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 16.10 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
DzĪKS "Čakstes nams 3"
Projekta autors:
SIA Eņģeļu pilsēta
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Konsors
Būvdarbu vadītājs:
Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs:
Mārtiņš Metāls

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka J.Čakstes ielā 3, Siguldā Projekta pasūtītājs: DzĪKS “Čakstes nams 3” Projekta autors: SIA “EŅĢEĻU PILSĒTA” Galvenais būvuzņēmējs: SIA “KONSORS” Būvdarbu vadītājs: Aleksejs Turanovs Būvuzraugs: Mārtiņš Metāls Daudzdzīvokļu ēka J.Čakstes ielā 3, Siguldā ekspluatācijā nodota 1982. gadā un atjaunošana veikta 2018. gadā. Tā ir četru stāvu gāzbetona paneļu, doboto māla ķieģeļu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka. Kopējā aprēķina platība 1980 m2. Kopējais dzīvokļu skaits 33 gab. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Atjaunošanas laikā tika veikta ārsienu siltināšana – gāzbetona paneļi un pilnķieģeļu mūris siltināti ar 200 mm vati. Bēniņu pārsegums, ko veido dzelzsbetona dobotie paneļi un keramzīts, siltināti ar ekovati 350 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegums, ko veido dzelzsbetona dobotie paneļi, keramzīts un koks, siltināti ar 100mm xps. Veikta durvju nomaiņa uz alumīnija konstrukcijas durvīm. Nomainīti logi uz PVC logiem. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde ar apkure katlu un tiek izmantoti elektriskie sildītāji. Siltuma regulēšana ēkā notiek individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī individuālā uzskaite ar skaitītājiem kāpņu telpās. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai. Ventilācijai tiek izmantota dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), sakārtota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas apkurei tiek izmantots 51.70 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 17.27 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
Siguldas novada pašvaldība
Projekta autors:
SIA "Arche"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Konsors
Būvdarbu vadītājs:
Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs:
VITAUTS KONRĀDS

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Pulkveža Brieža ielā 80, Siguldā, ekspluatācijā nodota 1981. gadā, bet ēkas renovācija veikta 2015. gadā. Ēkai ir 4 virszemes stāvi, bēniņi un pagrabs. Kopējā platība – 5840,79 m2. Ārsienas veidotas no gāzbetona paneļiem, bet jumta segums un bēniņu, un pagraba pārsegums no dzelzsbetona paneļiem.
Renovācijas ietvaros veikta ēkas fasādes sienu siltināšana ar 150 mm biezu minerālvates slāni; ēkas tuneļu pārsegumu (virs ieejas laukumiem jeb caurbrauktuvēm) siltināšana ar 150 mm biezu minerālvates slāni; ēkas ārsienu, bēniņu un kāpņu telpu robežās, kā arī bēniņu sienu, kuras robežojas ar apkurināmajām telpām, siltināšana ar 100 mm biezu putupolistirola slāni; bēniņu pārseguma siltināšana ar ekovati 300 mm biezumā, virs kuras izveidotas laipas; veco koka logu nomaiņa uz PVC logiem; D fasādes visu lodžiju aizstiklošana, nemainot esošos balkona blokus; ēkas logu un durvju aiļu siltināšana ar 20 – 30 mm biezu minerālvates slāni; cokola siltināšana ar 100 mm biezu ekstrudēto putupolistirola slāni; lēzenā jumta konstrukciju siltināšana, izveidojot konstrukciju no akmens vates apakšslāņa 160 mm biezumā un akmens vates virsslāņa 40 mm biezumā, kopā 200 mm; parapetu renovācija un jauna jumta seguma ieklāšana ēkas jumtam uz ribotajiem dzelzsbetona paneļiem; vējtveru sakārtošana, paredzot vējtvera durvju nomaiņu un ratiņu telpas stiklotās sienas piemūrēšanu; D fasādes platformas un trepju nomainīšana un pārvietošana. Ēkā veikta arī siltummezgla un apkures sistēmas renovācija, izbūvējot horizontālo apkures sistēmu, kā arī pilnīga siltā un aukstā ūdens apgādes sistēmas renovācija. Siltumapgāde ēkā tiek regulēta centralizēti siltumpunktā atkarībā no ārgaisa temperatūras, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem, uzskaiti veicot katram dzīvoklim atsevišķi. Nodrošināta vēdināšana, jaunos logus aprīkojot ar regulējamām svaigā gaisa pieplūdes atverēm.

Projekta pasūtītājs:
biedrība Pulkveža Brieža 24
Projekta autors:
SIA Eņģeļu pilsēta
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Konsors
Būvdarbu vadītājs:
Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs:
SIA Akords U

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2020

Daudzdzīvokļu māja Pulkveža Brieža ielā 24 Siguldā ekspluatācijā nodota 1979. gadā, renovēta 2018. gadā. Tā ir četrstāvu ēka ar 52 dzīvokļiem. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Nama ķieģeļu ārsienas siltinātas ar 200 mm biezu akmensvati. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar 140 mm biezu siltumizolācijas materiālu. Pagraba/ grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar 100 mm biezu putupolistirolu. Jumtam izmantots ruberoīda segums. Mainītas durvis un logi. Ēkā ir centralizēta siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, ir ultraskaņas skaitītāji Apator. Tiek veikta individuālā siltumenerģijas uzskaite ar alokatoriem. Ir centralizētā karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, kur tiek regulēta karstā ūdens temperatūra. Tiek veidota atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.Ierīkota dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija ar Purmo air sistēmu. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori – un dūmu detektori. Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājas kopējais enerģijas patēriņa vērtējums ir 75,91 kWh/m².Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Projekta pasūtītājs:
biedrība Čakstes 3
Projekta autors:
SIA Eņģeļu pilsēta
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Konsors
Būvdarbu vadītājs:
Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs:
SIA Akords U

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu nams Čakstes ielā 3 Siguldā ekspluatācijā nodots 1982. gadā, renovēts 2018. gadā. Tā ir piectāvu ēka ar 33 dzīvokļiem, piektais stāvs tiek izmantots kā žāvētava. Kopējā platība – 3103,2 m2. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.Ēkas ārsienas veido sarkanie ķieģeli un gāzbetona paneļi, kas siltināti ar siltumizolācijas materiālu 200 mm biezumā. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar siltumizolācijas materiālu 300 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar 300 – 700 mm biezu siltumizolācijas materiālu. Mainītas durvis un logi. Ēkai ir centralizēta siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Vienotā uzskaite siltuma mezglā ir tikai apkurei, tiek veikta arī individuālā uzskaite ar alokatoriem. Ēkai ir centralizēta karstā ūdens sagatavošana siltuma mezglā, kur tiek regulēta karstā ūdens temperatūra. Tiek veidota atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.Ventilācijai izmantota sistēma Easy vent. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori – un dūmu detektori.Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājas energoefektivitātes vērtējums ir 49,22 kWh/m² gadā. Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Projekta pasūtītājs:
biedrība Lakstīgalas 3
Projekta autors:
SIA Eņģeļu pilsēta
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Konsors
Būvdarbu vadītājs:
Aleksejs Turanovs
Būvuzraugs:
Mārtiņš Metāls

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka” 2021