• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
SIA Hepsor BAL9
Projekta autors:
IA Diānas Zalānes projektu birojs
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Mitt&Perlebach
Būvdarbu vadītājs:
Māris Zaimiņš
Būvuzraugs:
Ģirts Būmanis

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka. Jaunbūve” – 2.vieta.

Daudzdzīvokļu ēka Baložu ielā 9, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2022. gadā. Ēkai ir 3 virszemes stāvi ar kopējo platību 1513 m2 un  1 pazemes stāvs. Ēkā ir 18 dzīvokļi. Pamatu konstrukcijai izbūvēta monolītā betona pamatu plātne, vertikālajām konstrukcijām izmantoti dobie betona bloki. Stāvu pārsegumiem izmantotas HCS dobās dzelzsbetona plātnes. Jumta konstrukcijai izmantoti tērauda un koka elementi. 

Ēkas ārsienas veido dobie betona gludie bloki, kas siltināti ar akmens vati Paroc Ultra 200 mm biezumā, Paroc Linio 10, 200 mm biezumā un putupolistirolu Tenapors EPS EXTRA, 150 mm biezumā. Ēkā izbūvēts mansarda stāvs, kur izmantoti tērauda un koka siju elementi un siltinājumam izmantota akmens vate Paroc Rob 80, 200 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegumu veido armēts betona slānis uz grunts, monolītā dzelzsbetona plātne un dobā dzelzsbetona plātne. Attiecīgi siltinājums veikts ar putupolistirolu EPS 100, 150 mm, putupolistirolu EPS 100, 100 mm, skaņas izolācijas materiālu Paroc SSB1, 20 mm un putupolistirolu EPS 100, 20 mm. Jumta segumam izmantots skārda valcprofils. Veikta ārdurvju montāža pret ielu un pret iekšpagalmu, kur izmantots alumīnija durvju profils un trīskārša stikla pakete. Montāžai izmantoti leņķa kronšteini ar ribu, fasādes enkuri, betona skrūves, premium koka skrūves, tvaika izolācijai Bicroelast EPP zem koka detaļām. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde ar rūpnieciski izgatavotu siltummezglu. Siltuma regulēšana ēkā tiek veikta individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veidota vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. 

 Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek nodrošināta vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, un dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce.  

Koplietošanas telpās izvietoti kustību sensori uz griestiem un sienām. Ir izbūvēta zibensaizsardzības sistēma un ierīkoti dūmu detektori. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 90,3 kWh/m² gadā.