• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
SIA JaunRīga ECO
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Sanart
Būvdarbu vadītājs:
Andris Treimanis
Būvuzraugs:
SIA Dzidzis M, Mikus Mincāns

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Smiltenes ielā 2A, Valmierā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1984. gadā. Ēkai ir 5 virszemes stāvi un 1 pazemes stāvs. Ēkas kopējā platība 8192,20 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Ēkas ārsienas veido stiegrotie gatavelementu gāzbetona ārsienu paneļi un silikāta ķieģeļu mūris. Renovācijas laikā fasāde siltināta ar cieto minerālvati (Paroc linio 10 (100 mm un 150 mm, λ ≤0,036 W/mK). Ēkas pamatiem ierīkota vertikālā hidroizolācija, siltinot ar putupolistirolu Tenapors Extra EPS 150 plāksnēm (λ≤0,034 W/mK) b=100 mm.

Bēniņu pārsegumu veido dzelzsbetona gatavelementi un pārseguma paneļi. Bēniņi siltināti ar beramo akmens vati BLT3 300 mm biezumā (pēc rukuma), λ≤ 0,041 W/(mk), ieklāta tvaika izolācija Paroc XMV. Bēniņu ventilācijas šahtas siltinātas ar cieto minerālvati Paroc linio 10 (b=50 mm, λ≤0,036). Bēniņos uzstādītas jaunas tehniskās laipas inženierkomunikāciju apkalpošanai.

Pagraba/grīdas pārsegumu arī veido dzelzsbetona gatavelementi un pārseguma paneļi. Pagraba pārsegums siltināts ar Paroc CGL akmens vates lamelām (b=100 mm, λ ≤ 0,037 W/ (mK)). Pagraba kāpņu telpas siltinātas ar Paroc Linio 10 akmens vates plāksnēm (b=50 mm, λ≤ 0,036 W/ (mK)).

Jumta nesošā daļa – dzelzsbetona dobtie paneļi. Jumta klāja slīpumi veidoti no ribotiem dzelzsbetona paneļiem. Jumta segums – ruļļveida bitumena materiāls. Renovācijas laikā jumts siltināts ar akmens vati PAROC ROS 30g ar vēdināšanas rievām (b=180 mm, λ≤ 0,036 W/mK) un akmens vates virsklāju PAROC ROB 80 (b=20 mm, λ≤ 0,038 W/mK). Jumta slīpums veidots ar slīpumu veidojošu siltumizolācijas slāni ThermoWhite (b=100 mm, λ≤ 0,049 W/mK), ieklāta tvaika izolācija PAROC XMW 020. Kopējais siltinājuma biezums – 200 līdz 300 mm. Jumta segums – uzkausējamais ruļļveida materiāls – apakšklājs ICOPAL (biezums 4 mm), virsklājs Technoelast EKP (biezums 4,2 mm). Jumta segumam uzstādīti ventilācijas izvadi – ALIPAI-110, lai nodrošinātu sausu siltumizolācijas slāni.

Ēkā veikta durvju un logu nomaiņa. Uzstādītas bēniņu durvis, U≤ 2,0 W/(m²k), EI30. Vējtvera durvis aprīkotas ar mehāniskajiem aizvērējiem, ar ventilācijas resti, U≤1,8 W/m².
Uzstādītas jumta lūkas ar gāzes amortizatoriem. Nomainītas lūkas uz jumtu (ar gāzes amortizatoru).

Montāžai izmantotas montāžas putas, perforēta tvaika izolācijas lenta Soudal Saoudaband Acryl PRO BG1, 100 mm, sd=2 m. Logu ailas siltinātas akmens vates plāksnēm Paroc Linio 15 (b=30 mm, λ≤ 0,037 W/ (m*K)).

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde ar divcauruļu siltumapgādes sistēmu ar apakšējo sadali. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras un siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaiti veic individuāli ar alokatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Ir veikta dvieļu žāvētāju nomaiņa. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai, ir vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī tiek uzskaitīts karstā ūdens apjoms (m3).

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Ēkā veikta kopējā ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude katrā dzīvoklī. Fasādēs iemontēti pašregulējošie gaisa vārsti VTK-160.

Ēkā ir Izveidota pasīvā zibensaizsardzības sistēma.

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst E klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 180,37 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
VSIA Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca
Projekta autors:
Gunta Graudupe
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Sanart
Būvdarbu vadītājs:
Andris Treimanis
Būvuzraugs:
Aleksandrs Marčuks

Projekta apraksts:

Strenču psihoneiroloģiskā slimnīcas ēka Valkas ielā 11, Strenčos, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1906. gadā. Tā ir 3 stāvu ēka ar kopējo platību 1161,1 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Optimālā temperatūra ēkā tika regulēta lokāli ar ēkā esošā siltummaiņa palīdzību, iestādot grafikus zemākai temperatūrai nakts laikā un brīvdienās, kā arī proporcionāli ārā gaisa temperatūrai.

Renovācijas laikā ēkas ārsienas, ko veido metāla karkasa konstrukcijas un māla ķieģeļi, siltinātas ar fasādes vati Paroc Linio10, b= 180 mm. Bēniņu pārsegums, ko veido koka sijas un māla ķieģeļi, siltināts ar beramo eko vati Balticfloc, b = 300 mm. Pagraba/grīdas pārsegumu veido metāla siju pārsegums ar māla ķieģeļu mūra velvju aizpildījumu, kas siltināts ar siltumizolāciju ECOPRIM 200, b=100 mm. Jumta konstrukciju veido koka spāres, metāla sijas un jumta segums no profilētā tērauda loksnēm. Jumta konstrukcija siltināta ar akmensvati Paroc Linio 10, b=180 mm, slīpās mansarda sienas ar akmensvati b=200 mm. Ēkā veikta durvju un logu nomaiņa. Montāžai izmantota Soudal-SOUDABAN ACRYL PRO BG1 hidroizolācija, Windows tape outside – WTO UNI TOTAL ūdens tvaiku caurlaidīga lenta ārējai zonai un Windows tape inside – WTO UNI TOTAL gaisa un tvaiku necaurlaidīga membrāna iekšējai zonai, kā arī akmensvate Paroc Linio 10, b=30-180 mm.
Ēkā ir centralizētā siltumapgāde un siltuma regulēšana ēkā atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā ir siltumenerģijas skaitītājs. Nav lokālas karstā ūdens patēriņa uzskaites ēkā. Ir kopējā uzskaite karstā ūdens patēriņam un patērēto MWh apjomam karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek atsevišķā saimniecības ēkā, kurā tiek uzstādīta izejošā karstā ūdens temperatūra visam slimnīcas ēku kompleksam.
Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Slimnīcas teritorijā ir saules paneļu parks, daļēji arī šī ēka patērē saules paneļu parka saražoto elektroenerģiju. Ir izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma un uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkai piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst B klasei ar energoefektivitātes novērtējumu 101 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
SIA „A&A Projekts”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Sanart

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2011

Daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka nodota ekspluatācijā 1992. gadā. Tajā ir 25 dzīvokļi ar kopējo platību 2287.10 m2. Ēkai tika veikta ārējo norobežojošo konstrukciju, bēniņu un pagraba pārseguma siltināšana, apkures sistēmas atjaunošana un cauruļvadu izolācijas atjaunošana pagrabā, durvju bloku nomaiņa. Renovācijas ietvaros arī atjaunota karstā ūdens sagatavošanas sistēma, tīrīta ventilācijas šahta, veikts kāpņu telpas kosmētiskais remonts un ēkas apmales (cokola daļas) siltināšana. Ēkas renovācijas darbi tika veikti 2011. gadā un piesaistītais ERAF līdzfinansējuma apjoms bija 27 756,11 lati. Kopējās projekta izmaksas – Ls 85 305,75. Vidējais siltumenerģijas patēriņš ēkā 2011./2012. gada apkures sezonā bija 45,49 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
Aina Jaunzema
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Sanart
Būvdarbu vadītājs:
Ainars Turcinovičs
Būvuzraugs:
Jānis Cunskis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka A.Upīša ielā 5, Valmierā ekspluatācijā nodota 1962. gadā, bet tās renovācija veikta 2012. gadā. Ēkas kopējā platība 670,00m², tai ir 3 stāvi un pagrabstāvs, ēkā izvietoti 12 dzīvokļi.

Ēkas ārsienas veidotas no silikātķieģeļu mūra. Renovācijas laikā fasāde siltināta ar 120 mm minerālvati PAROC FAS3, cokols – ar ekstrudētaputupolistirola plāksnēm Styrofoam b=50mm. Bēniņu pārsegumu veido koka siju pārsegums, kura siltināšanai izmantota PAROC BLT3 beramā vate 250mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegumu veido monolīta dzelzsbetona pārsegums, kas siltināts ar putupolistiroluTermoefekt 100E 100mm biezumā.

Ēkai ir divslīpju jumta konstrukcija un jumta segums ir no krāsota skārda ar POL pārklājumu.

Renovācijas projekta laikā uz jaunām durvīm nomainītas ārdurvis, pagraba un vējtvera durvis. Dzīvokļos, kāpņu telpā un pagrabā nomainīti logi un ielikti PVC pakešlogi (divstiklu pakete ar selektīvo stiklu, U≤1.3)ar argona gāzes pildījumu un ventilāciju VENTAIR II TRDn. Logu montāžai un hidroizolācijai izmantotas montāžas putas, logu ailas siltinātas ar PAROC FAS3 30mm.

Renovācijas laikā veikta siltummezgla rekonstrukcija, nomainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas. Ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzēts savs siltummainis. Nomainīti apkures guļvadi, veikta cauruļvadu siltināšana. Apkures stāvadunoslēgarmatūru un iztukšošanas ventiļu nomaiņa, uzstādot uz stāvvadiem balansējošos ventiļus. Sadales sistēma aprīkota ar plūsmas balansēšanas vārstiem. Nomainīti sildķermeņi dzīvokļos un kāpņu telpās un uzstādīti termoregulatori. Jāatzīmē, ka pirms renovācijas ēkā netika izmantoti alokatori vai termoregulatori.

Siltuma temperatūra tiek regulēta atkarībā no ārgaisa temperatūras, pazemināta naktīs un brīvdienās, kā arī to var regulēt individuāli ar termoregulatoriem. Apkurei un karstā ūdens sagatavošanai tiek izmantota vienota siltumenerģijas uzskaites sistēma.

Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltummezglā, un renovācijas darbu gaitā arī nomanīti un izolēti ūdensapgādes stāvvadiun guļvadi pagrabā.

Attiecībā uz ventilācijas sistēmu veikta esošo ventilācijas vadu pārmūrēšana, kā arī dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces uzlabošanai bēniņos uzstādītas koka vēdināšanas žalūzijas, bet logos iestrādāta ventilācija VENTAIR II TRDn.

Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – pagraba elektroinstalācijas pārbūve, gaismekļu, nozarkārbu, slēdžu nomaiņa pārvietojot par siltinājuma tiesu. Sakārtota elektroinstalācija un sakaru kabeļi kāpņu telpās.Izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, izveidota zibensaizsardzības sistēma.

Saskaņā ar siltumenerģijas datu patēriņu gada laikā, piemēram, ja 2010. gadā tas sasniedza 117,92 MWh gadā, 2011. gadā 111,99 MWh gadā, tad pēc renovācijas 2013. gadā tie jau bija 58,61 MWh, 2014. gadā jau 54,28 MWh, 2015. gadā 59,88 MWh, 2016. gadā – 66,00 MWh.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Projekta pasūtītājs:
Cēsu novada pašvaldība
Projekta autors:
Vija Zlaugotne
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Sanart
Būvdarbu vadītājs:
Aigars Āboliņš
Būvuzraugs:
Vladimirs Afanasjevs

Projekta apraksts:

Publiskā ēka Raunas ielā 7 Cēsīs ekspluatācijā nodota 1911. gadā, renovēta 2018. gadā. Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas ēka būvēta vairākās kārtās un sastāv no dažādos laikmetos tapušiem būvapjomiem. Visvecākā ēkas daļa nodota ekspluatācijā 1911. gadā. Pamati un pagraba sienas mūrētas no laukakmeņiem un māla pilnķieģeļiem. Pagraba pārsegums ir no dobtiem dzelzsbetona paneļiem. Ārsienas mūrētas no māla pilnķieģeļiem un māla caurumotajiem ķieģeļiem. Viena būvapjoma ārsienas daļa ir koka karkass ar siltumizolācijas pildījumu. Pirmā stāva grīdas ir uz grunts ar koka dēļu un slīpēta betona segumu. Vecākajiem korpusiem pirmā stāva pārsegums veidots pa koka sijām ar izdedžu siltumizolāciju un dēļu segumu. Jaunākajiem korpusiem pirmā stāva pārsegumā izmantoti dobtie dzelzsbetona paneļi. Otrā stāva pārsegums vecākajiem korpusiem veidots pa koka sijām ar izdedžu siltumizolāciju. Jaunākajiem būvapjomiem otrā stāva pārsegums ir no dobtajiem dzelzsbetona paneļiem ar izdedžu siltumizolāciju. Virs izdedžu siltumizolācijas papildus iestrādāta beramā minerālvate. Virs zāles izveidota jumta kopņu konstrukcija ar minerālvates siltumizolāciju. Pārējā jumta konstrukcija – koka spāres ar profilētā skārda iesegumu.Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 200 mm biezu minerālvati. Bēniņu pārsegumam izvēlēta 150 mm bieza minerālvate. Pagraba/ grīdas pārseguma siltināšanai izmantots 150 mm biezs ekstrudētais polistirols ar rievsavienojumiem malās. Jumta konstrukcijai veikta koka spāru pastiprināšana un atstāts esošais Rukkki montery segums. Mainītas durvis un logi. Montāžai izmantotas tvaika izolācijas membrānas ar mainīgo difūzijas pretestību un siltumizolācijas materiāli no Baumit.Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktī un brīvdienās. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta vienoti siltuma mezglā tikai apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstais ūdens tiek sagatavots lokāli, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā.Tiek izmantota vēdināšana un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls, izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori – ,izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma, ierīkoti dūmu detektori.Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 52,59 kWh/m² gadā.