• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
Santa Brauere
Projekta autors:
SIA "Arche"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „AL Būve”

Projekta apraksts:

Privātmāja Siguldas novada Siguldas pagastā – “Kalnamuižas” ekspluatācijā nodota 2012. gadā. Dzīvojamā māja veidota klasiskās arhitektūras formās divstāvu apjomā ar aukstajiem bēniņiem un četrslīpu jumtu. Zem ēkas daļas ir izbūvēts no ēkas atdalīts neapkurināms pagrabs. Ēkas kopējā platība ir 347,7 m², apkurināmā platība – 264,5 m². Ārsienu konstrukcija veidota no mūra blokiem un siltināta ar siltumizolāciju „Tenapors NEO” 350 mm biezumā, apmesta ar dekoratīvo apmetumu. Ēkas grīdas konstrukcija veidota klasiskā risinājumā, uz betona pamatslāņa izbūvējot 350 mm biezu „Tenapor EXTRA EPS150” siltumizolācijas slāni, virs kura, savukārt, izveidots betona izlīdzinošais slānis. Bēniņu pārsegumu konstrukcija veidota no koka pārseguma sijām un metāla pasijām. Starp koka sijām ir izveidots siltumizolācijas slānis 20 cm augstumā un papildus pārsegums ir nosiltināts ar 50 cm beramās siltumizolācijas slāni. Par ēkā izmantoto logu sistēmu ir izvēlēta firmas „SCHUCO” ražotā astoņu kameru logu rāmju un trīskāršā stiklojuma pakešu logu sērija „Carona 82 SI+”. Uzmanība ir pievērsta arī ēkas izvietojumam pret vēju, ēkas formai un tās novietojumam pret debess pusēm, tilpuma un virsmas laukumu attiecībai, ēkas atvērtībai pret sauli, logu lielumam un platībai. Ēkas apkure un karstā ūdens sagatavošana tiek nodrošināta ar siltumsūkņa palīdzību, kurš tiek regulēts atkarībā no āra gaisa temperatūras. Ēkā izbūvēta mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.
Pēc renovācijas ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei bija 33,74 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
Gatis Pļavenieks.
Projekta autors:
Gatis Pļavenieks.
Galvenais būvuzņēmējs:
Gatis Pļavenieks.

Projekta apraksts:

Projekta pasūtītājs:
Inguna Leibus
Projekta autors:
Artūrs Rakstiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "Pasīvais nams"

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā” 2014

Privātmāja Jelgavā, Kadiķu ielā 3a, uzbūvēta 2013. gadā. 1,5 stāvu līmētā koka karkasa ēkas kopējā un apsildāmā platība ir 168,3 m2. Ārsienas siltinātas ar „Isover KL 33” 60 cm (vēja un tvaika izolācija), bēniņu pārsegums – ar „Isover KV 041” 60 cm (vēja un tvaika izolācija), pagraba grīdas pārsegums – ar „Isover DOW SF 250” 30 cm (tvaika izolācija), skārda jumts – ar „Isover KL 33” – slīpā daļā 48 cm (vēja un tvaika izolācija). Logi ēkā ir trīsstiklu pakešu PVC, montāžai izmantotas tvaika izolācijas lentas. Siltumapgādi un karstā ūdens padevi nodrošina granulu apkures katls, bet “nesezonā” ūdens uzsildīšanai tiek izmantota elektrība. Siltumu ēkā iespējams regulēt ar termoregulatoru palīdzību. Ēkā izveidota arī mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.
Pēc renovācijas ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei bija 17,32 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
SIA „Ciedra”
Projekta autors:
Tatjana Kotello
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "Draugu dārzs"

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā industriālā ēka” 2014

SIA “Ciedra” industriālais objekts Burtnieku novada Valmiermuižas pagastā, Valmiermuižas ielā 1b, renovēts 2013. gadā. Ēkai ir saliekamā dzelzsbetona bloku pamati, sienu nesošais karkass veidots no dzelzsbetona kolonnām, sienas – no keramzītbetona paneļiem, jumta konstrukcija – no dzelzsbetona kopnēm un dzelzsbetona pārseguma paneļiem ar esošo siltumizolāciju un jumta segumu. Vienstāvīgās ēkas kopējā platība ir 958 m2. Ēkā pirms renovācijas tika nodrošināta lokāla siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas gaitā ēkas ārsienas un pagraba grīdas pārsegums tika siltinātas ar 100 mm EPS siltumizolācijas materiālu, bēniņu pārsegums – ar jumta siltumizolāciju „Tenax” 200 mm biezumā. Ēkā veikta gan durvju, gan logu nomaiņa (PVC divstiklu paketes), izmantojot tvaika izolācijas lentas no telpas puses. Siltumapgādes nodrošināšanai un ūdens uzsildīšanai ēkā uzstādīts siltumsūknis, kas tiek regulēts atkarībā no āra gaisa temperatūras, temperatūru pazeminot naktīs. Ēkā uzstādītas jumta lūkas, bet mazgāšanas blokā ir izvietoti piespiedu nosūces ventilatori.

Projekta pasūtītājs:
Kocēnu novada dome
Projekta autors:
SIA "Arche"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "Metāla alianse"

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2014

Kocēnu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” ēka atrodas Kocēnu pagasta Rubenē, Rūķu ielā 3, ekspluatācijā nodota 1980. gadā, un jau no uzcelšanas brīža tiek izmantota kā pirmskolas izglītības iestāde. Tā ir 2 stāvu ēka ar savietoto jumtu, bez pagrabstāva. Ēkas apkurināmā platība ir 792,7m2. Ārsienas veidotas no silikāta ķieģeļu mūra ar sienu biezumu 510 mm, jumta konstrukcija – dzelzsbetona paneļi. Būves pamati un cokols veidoti no dzelzsbetona/betona, cokols ir pārklāts ar apmetumu. Ēkā pirms renovācijas tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas laikā 2013. gadā ēkas ārsienas tika nosiltinātas ar EPS 70 – 200 mm biezu siltumizolācijas slāni, bēniņu pārseguma siltināšanai tika izmantota „Paroc” beramā vate (400 mm). Pagraba grīdas pārsegumam esošā siltumizolācija netika mainīta, taču ar 150 mm siltumizolāciju tika nosiltināts ēkas cokolstāvs. Ēkā veikta gan durvju, gan logu nomaiņa (PVC trīsstiklu paketes), izmantojot tvaika izolācijas lentas no telpas puses. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās. Ēkā izbūvēta mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.

Projekta pasūtītājs:
SIA „Rīgas Industriālais parks”
Projekta autors:
Roberts Riekstiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Rīgas Industriālais parks”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2014

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2011

Šī sabiedriskā ēka atrodas Dzelzavas ielā 120Z, Rīgā. Ēka ekspluatācijā nodota 2012. gadā. Ēkas kopējā platība ir 1555,9 m2, no kuras 418,2m2 aizņem pazemes autostāvvieta. Četru virszemes stāvu platība ir 1137,7 m2. Ēkai ir monolītā dzelzsbetona pamati, pārsegumi un jumta nesošās konstrukcijas. Pagraba grīdas pārsegums siltināts ar 300 mm putupolistirolu, jumta konstrukcijai izmantota „Wolfin” jumta hidroizolācija un difūzijas membrāna, tā siltināta ar 400 mm putupolistirolu. Ēkas ārsienas būvētas no monolītā dzelzsbetona un koka karkasa konstrukcijas, kuru siltināšanai izmantota 350 mm akmens vate un 50 mm poliuretāns, logi – trīsstiklu pakete, kā montāžai izmantota tvaika izolācijas lenta no telpas puses. Ārējā difūzijas membrāna iestrādāta pie loga rāmja. Visu logu montāža veikta ražotnē – loga rāmji iestrādāti koka karkasa paneļos. Ēkai ir kompakts būvapjoms bez liekiem izvirzījumiem vienādsānu trijstūra formā. Siltums ēkā tiek nodrošināts ar siltumsūkņa palīdzību. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens apgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, naktīs samazinot ūdens temperatūru. Ēkā uzstādītas divu tipu ventilācijas iekārtas, kuras nodrošina atsevišķu telpu grupu ventilāciju, neietekmējot citas telpu grupas. Ventilācijas iekārtās ir mitruma atguves rekuperatori.

Projekta pasūtītājs:
Priekules novada pašvaldība
Projekta autors:
SIA JR elelements
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Liepājas celtniecības sabiedrība Būvnieks”

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2014

Ēka atrodas Priekulē, Dzirnavu ielā 2. Tā uzbūvēta 1988. gadā, tai ir divi virszemes stāvi un pagrabstāvs, kopējā platība – 2270 m2, apkurināmā platība – 1568 m2. Ēkas atjaunošana notikusi 2012. gadā. Ārsienas, kas mūrētas no keramzītbetona blokiem (350 mm), siltinātas ar akmensvati (150 mm), bēniņu pārsegums un pagraba grīdas pārsegums veidots no dzelzsbetona paneļiem, jumtam – bitumena pārklājums un 300 mm akmens vates izolācija. Ēkā veikta ārdurvju un logu nomaiņa, tie nomainīti uz PVC ar divstiklu paketēm, uzstādīts arī malkas apkures katls. Temperatūra tiek regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, kā arī pazemināta brīvdienās. Karstais ūdens ēkā tiek nodrošināts centralizēti – siltuma mezglā, ventilācija – mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.

Projekta pasūtītājs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”
Projekta autors:
Aivars Kagainis, SIA Projektu birojs Grietēns un Kagainis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Rīgā, Akācijas ielā 6 uzbūvēta 2012. gadā. Ēkas kopējā un apkurināmā platība ir 4201,1 m2. Tai ir 9 virszemes stāvi un pagrabstāvs. Ēkai dzelzsbetona pāļu pamati, dzelzsbetona monolītās un saliekamās vertikālās konstrukcijas, starpstāvu pārsegumi un jumta konstrukcija, ruberoīda ruļļveida jumta segums. Ārsienas mūrētas no vieglbetona un siltinātas ar 150 mm akmens vati, dzelzsbetona bēniņu pārseguma siltinājumam izmantota 230 mm akmens vate. Ēkai uzstādīti PVC divstiklu pakešu logi. Siltumapgāde ēkā – centralizēta. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens apgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, naktīs samazinot ūdens temperatūru. Ventilācija ēkā – dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūces ventilācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA JELGAVAS NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA PĀRVALDE
Projekta autors:
Iveta Lāčauniece
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "Arco Construction".

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā “Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2014

Daudzdzīvokļu māja ekspluatācijā nodota 1977. gadā. Ēkai ir 5 virszemes stāvi, 6 kāpņu telpas, 72 dzīvokļi. Kopējā ēkas platība ir 6333,0 m2, bet ēkas apkurināmā platība ir 4816,4 m2. Ēkā pirms renovācijas tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas rezultātā ēkas gāzbetona ārsienas siltinātas ar 100 mm akmens vati, bēniņu dzelzsbetona paneļu pārsegums – ar 150 mm beramo vati un 100 mm akmens vati, savukārt pagraba grīdas dzelzsbetona paneļu pārsegums siltināts ar 75 mm putupolistirolu. Jumta segums – bezšuvju hidroizolācijas materiāls. Ēkā veikta durvju un logu nomaiņa (PVC divstiklu paketes), no iekšpuses izmantojot tvaika izolācijas lentas. Siltumapgāde un karstā ūdens padeve ēkā tiek nodrošināta centralizēti un regulēta atkarībā no āra gaisa temperatūras. Siltumu iespējams regulēt izmantojot arī individuālos termoregulatorus.
Pēc renovācijas ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei bija 29,39 kWh/m2, sasniedzot 62 % siltumenerģijas ietaupījumu.

Projekta pasūtītājs:
dzīvokļu īpašnieku biedrība "Dzirnavu iela 5"
Projekta autors:
SIA „Aksīte”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Aksīte”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā “Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2014

Daudzdzīvokļu māja uzbūvēta 1974. gadā. Četru stāvu 48 dzīvokļu ķieģeļu – paneļu ēkas kopējā platība ir 3109.3 m2, bet apkurināmā platība ir 2376.3 m2. Ēkā pirms renovācijas tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Gāzbetona/silikātķieģeļu ārsienas tika siltinātas ar 150 mm un 200 mm akmens vati, dzelzsbetona pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar 100 mm putuplasta loksnēm, bet dzelzsbetona jumta pārsegums – ar 200 mm akmens vati. Pie mājas piebūvēm izbūvētas lietus ūdens notekas, kas nodrošina sienu izolāciju no mitruma. Cokola hidroizolācijas materiālam uzmontēta nobeiguma līste, kas pasargā cokolu no mitruma iekļūšanas pamatos, bet, lai pasargātu mājas pamatus no mitruma, gar mājas vienu pusi ierakta lietus un grunts ūdens drenāža. Pie mājas ieejām izveidoti jauni betona pamati, jo vecie bijuši stipri bojāti un to dziļums bijis nepietiekošs. Izveidoti arī jauni trepju pakāpieni. Veikta gan durvju (ārdurvis – alumīnija), gan logu (PVC divstiklu paketes) nomaiņa, izmantojot tvaika izolācijas lentu. Lodžijas iestiklotas ar bezrāmju bīdāmo sistēmu, kas pasargā mājas sienas no nokrišņu un atmosfēras iedarbības. Siltumapgāde ēkā – centralizēta. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens apgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, naktīs samazinot ūdens temperatūru.