• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
Mārtiņš Beltēns
Projekta autors:
Mārtiņš Beltēns

Projekta apraksts:

Vienģimenes ēka Miera ielā 9, Liepājā, pirmo reizi ekspluatācijā nodota 1938. gadā. Tās atjaunošana veikta laikaposmā no 2021. – 2023. gadam. Tā ir divstāvu koka ēka, kur tiek apdzīvots tikai pirmais stāvs ar kopējo platību,74,9 m2.  Otrais stāvs izmantots kā mansards. Pirms ēkas atjaunošanas tika izmantoti termoleguratori. 

 Tā ir koka ēka, kas apšūta ar ķieģeli un jau pirms atjaunošanas bija nosiltināta no ārpuses, tai bija nomainīts jumta segums un ielikti jauni divu pakešu PVC logi. Bēniņu grīda siltināta ar 30 cm beramo vati Paroc (lambda <=0,042) vati un pa virsu 22 mm OSB plātnes, siltinātas ārsienas (vate ap 7cm + 10mm OSB), grīdas ( ap 8cm siltinājums vate (lambda <=0,037, OSB 22mm pa virsu), griestu pārsegumam  a p10cm vate. Ievilkta no jauna centrālā apkures sistēma  un nomainītas ārdurvis – ieliktas masīvkoka durvis. Bēniņu grīdas tvaika izolācijas montāžai izmantota Jutadach VB 120 difūzplēve ar mikrospraugām.  Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei. Karstais ūdens tiek sagatavots lokāli – ar boileri. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Netiek veikta siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.   Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir vēdināšana un vannas istabā izveidota ventilācija ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.  Ēkā ir pilnībā pārvilkta visa elektroinstalācija. Daudzās vietās uzliktas LED apgaismojums, uzstādīti dūmu detektori.   Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst X klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu XX kWh/m² gadā. 

Projekta pasūtītājs:
Edgars Kudurs
Projekta autors:
SIA Arhitekt
Galvenais būvuzņēmējs:
Edgars Kudurs
Būvdarbu vadītājs:
Edgars Kudurs
Būvuzraugs:
Arnis Dzalbs

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka” – 1.vieta.

Privātmāja Talsu ielā 25a, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2022. gadā. Tā ir vienstāvīga ēka ar kopējo platību 201,2 m2.  

Ēka celta no Ecoterm plus gāzbetona blokiem un ārsienas siltinātas ar siltumizolācijas materiālu 100 mm biezumā. Jumta segumam izmantots kausētais bitumens, kas siltināts ar siltumizolācijas materiālu 400 mm biezumā.  

Ēkā ir lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums brīvdienās, kā arī regulēt var individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.  

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Tiek monitorēts CO2 līmenis un ventilācija darbojas atbilstoši gaisa kvalitātei. 

Elektrība tiek iegūta no atjaunojamiem energoresursiem – ir uzstādītas saules baterijas elektrības ražošanai. Tāpat izveidota energoefektīvas teritorijas  un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, uzstādīti dūmu detektori.  

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 75 kWh/m² gadā. 

Projekta pasūtītājs:
Voldemārs Jānis Uplejs
Projekta autors:
SIA „Krauklis Grende”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „KL nami”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā” 2013

Divstāvu vienģimenes ēka ekspluatācijā tika nodota 2011.gadā. Ēkas kopējā platība ir 158,5 m2 un apkurināmā platība ir 98,5 m2. Ēkas pamatos ir dzelzsbetona plātne ar XPS izolāciju. Ēka ir būvēta no dubulta koka karkasa konstrukcijām un sienās un jumtos ir akmensvates un celulozes izolācija. Ēkā ir iebūvēti trīskārši stikloti logi. Mājā ir uzstādīta ventilācijas sistēma ar siltummaini. Jāpiezīmē, ka īpatnējais siltumenerģijas patēriņš apkurei ēkai ir ne lielāks par 17 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
Raivo Brauns
Projekta autors:
Māris Siliņš
Galvenais būvuzņēmējs:
Raivo Brauns

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā” 2013

Ēka nodota ekspluatācijā 2007. gadā. Kopējā divstāvu ēkas platība – 261 m2. Mājas ārsienas būvētas no „AEROC” EcoTerm 375 mm bieziem blokiem, bez papildus siltināšanas, bet bēniņu koka brusām 200 mm, no dzelzsbetona konstrukcijām būvētajam pagrabam 100 mm. Siltumu ēkai nodrošina siltumsūknis un saules baterijas. Ēkai ir divstiklu pakešu koka logi. Gaisa apmaiņu nodrošina dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūces ventilācija. Projektā ieguldītais finansējums ir 120 000 lati.

Projekta pasūtītājs:
Inguna Leibus
Projekta autors:
Artūrs Rakstiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "Pasīvais nams"

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā” 2014

Privātmāja Jelgavā, Kadiķu ielā 3a, uzbūvēta 2013. gadā. 1,5 stāvu līmētā koka karkasa ēkas kopējā un apsildāmā platība ir 168,3 m2. Ārsienas siltinātas ar „Isover KL 33” 60 cm (vēja un tvaika izolācija), bēniņu pārsegums – ar „Isover KV 041” 60 cm (vēja un tvaika izolācija), pagraba grīdas pārsegums – ar „Isover DOW SF 250” 30 cm (tvaika izolācija), skārda jumts – ar „Isover KL 33” – slīpā daļā 48 cm (vēja un tvaika izolācija). Logi ēkā ir trīsstiklu pakešu PVC, montāžai izmantotas tvaika izolācijas lentas. Siltumapgādi un karstā ūdens padevi nodrošina granulu apkures katls, bet “nesezonā” ūdens uzsildīšanai tiek izmantota elektrība. Siltumu ēkā iespējams regulēt ar termoregulatoru palīdzību. Ēkā izveidota arī mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.
Pēc renovācijas ēkas vidējais siltumenerģijas patēriņš apkurei bija 17,32 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
Ervīns Pelsis
Projekta autors:
Dainis Gelbergs
Galvenais būvuzņēmējs:
Ervīns Pelsis
Būvdarbu vadītājs:
Ervīns Pelsis
Būvuzraugs:
Ervīns Pelsis

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka” 2020

Privātmāja Liepalejas Iecavā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Ēkas kopējā apkurināmā platība ir 154,42 m2. Mājai ir plātņveida pamati ar siltumizolācijas slāni 35 cm biezumā visā plātnes izmērā, ārsienām siltumizolācijas slānis ir 310 mm ekovate, jumtā – līdz 400 mm, spiediena testa rezultāts – 0,21.Tvaika barjeras slāni nodrošina SIGA Majrex patentēta tvaika barjeras membrāna, koka/ alumīnija 92. profila logi. Kā vēja barjera izmantota 40 mm bieza kokšķiedras plāksne ar spundi. Ventilējama fasāde ar līmētu Cembrit solid kombinācijā ar dekoratīvajām ķieģeļflīzēm. I2 passive house ārdurvis, sertificētas. Ēkā izmantoti tikai termoregulatori. Logiem izvēlēts koks/ alumīnijs, 92. profils. Izmantots SIGA Wigluv hidroizolācijas materiāls, tvaika izolācijai – SIGA Majrex, Rissan 60, siltumizolācijai –ekovate.Ir centralizētā siltumapgāde ar apkures katlu. Siltums tiek regulēts individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūru regulē siltuma mezglā, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Netiek veikta siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.Mājā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, uzstādīti dūmu detektori.Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 64,40 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Māris Cimmermanis
Projekta autors:
Roberts Riekstiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA JIF celtnieks
Būvdarbu vadītājs:
Jānis Feldmanis

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka” 2020

Privātmāja Vālodzes ielā 7A Upesciemā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Kopējā platība – 278 m2. Ēkai ir divi stāvi. Būvniecībā kompleksi lietota Bauroc materiālu sistēma. Ārsienām izmantots gāzbetons Bauroc ECOTERM+ 500. Bēniņu pārsegumu veido gāzbetona pārseguma paneļi 250 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar putupolistirolu 200 mm biezumā. Jumta segumam izvēlēts metāla valcprofils. Tvaika izolācijas montāžai lietota Soudal ar šķiedru armēta polimēra pastas veida mastika Soudatight LQ. Siltumizolācijas montāžai izvēlētas elastīgās celtniecības putas un āra tvaiku caurlaidīga lente.