Daudzdzīvokļu ēka Skolas ielā 14 Dobelē

Projekta pasūtītājs: biedrība Skolas-14

Projekta autors: SIA Balts un Melns

Galvenais būvuzņēmējs: SIA PRO DEV

Būvdarbu vadītājs: Andrejs Kalniņš

Būvuzraugs: SIA Cerkazi-G, Jānis Graudulis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Skolas ielā 14 Dobelē ekspluatācijā nodota 1976. gadā un atjaunota 2019. – 2020. gadā. Kopējā platība – 4964,5 m2. Ir pieci virszemes stāvi un viens pazemes stāvs. Tie ir trīs savā starpā bloķēti taisnstūra formas apjomi ar piecām kāpņu telpām, 15 ārējām ieejām, no kurām piecas ir ieejas uz pagrabstāvu, un 44 lodžijām. Ēkas konstruktīvā shēma – nesošās ķieģeļu šķērssienas uz lentveida pamatiem ar saliekamā dzelzsbetona dobo paneļu pārsegumiem. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori. 

Atjaunošanas laikā veikta ārsienu, ko veido gāzbetons, māla dobie ķieģeļi un silikātķieģeļi, siltināšana ar Rockwool Ventirock Max akmensvates plāksnēm, b=80–200 mm, Rockwool Ventirock Plus akmensvates plāksnēm, b=20–30 mm. Izveidota Cembrit cementa-šķiedru plākšņu, b=8 mm, ventilējamā fasādes apdare, stiprinot ar kniedēm uz alumīnija karkasa. Fasādes apdarē izmantotas masā tonētas cementa-šķiedru plāksnes, kas ekspluatācijas laikā neplaisā, nelobās, nav jāpārkrāso. Ventilējama fasādes apdare nodrošina ēkas norobežojošo konstrukciju elpošanu un ilgmūžību. 

Bēniņu dzelzsbetona pārsegums siltināts ar ISOVER beramo vati, b=300 mm. Klona grīda un dzelzsbetona pagrabstāva pārsegums siltināts ar Rockwool Venti Max F akmensvates plāksnēm, b=150 mm.

Mainītas ārējās metāla un PVC durvis. Metāla durvju siltumcaurlaidība – 1,8 W/m2K, PVC durvju siltumcaurlaidība ir 1,3 W/m2K. Ir jauni PVC logi, to siltumcaurlaidība ir 0,79–0,9 W/m2K. 

Hidroizolācijas montāžai izmantotas putas PENOSIL Standard Gunfoam All Season, logu montāžas enkuri, skrūves greenteQ, ārējā difūzijas lente Soudal SWS Folienband tape outside, tvaika izolācijai – DuPont AirGuard Smart. Siltumizolācijai iekšpusē izvēlēta lente Soudal SWS Folienband tape inside

Vannas istabās dvieļu žāvētāji nomainīti uz elektriskajiem, eļļas, ar termostatu regulējamiem radiatoriem/dvieļu žāvētājiem. 

Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, kā arī temperatūru regulē individuāli ar termoregulatoriem. 

Siltumenerģijas uzskaitei uzstādīta tiešsaistē attālināti monitorējama siltumenerģijas patēriņa apkurei uzskaite – mWh. Tiek uzskaitīts un monitorēts gan atsevišķi, gan kopā karstā ūdens apjoms – m3

Ventilācijai izmanto dabisko pieplūdi un dabisko nosūci. Katrā telpā aiz apkures radiatora izbūvēti svaigā gaisa pieplūdes kanāli, nodrošinot komfortablu temperatūru, – svaigais gaiss pieplūst caur sildelementiem jebkādos laika apstākļos. 

Koplietošanas telpās, t. i. kāpņu telpās, pagrabos, tehniskajos koridoros, uzstādīti energoefektīvi kustību sensoru kontrolēti gaismekļi. Izbūvēta jauna zibensaizsardzības sistēma. Kāpņu un pagrabu telpās uzstādīti dūmu detektori.Energoefektivitātes novērtējums apkurei atbilstoši izmērītajiem datiem ir 56,88 kWh/m2 gadā.

Galerija