II vieta nominācijā “Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2016

Daudzdzīvokļu māja Dorupes ielā 34, Liepājā ekspluatācijā nodota 1976.gadā. Ēkai ir 5 virszemes stāvi, pagrabs un bēniņi. Daudzdzīvokļu mājas sienas veidotas no gāzbetona paneļiem, pārsegumi un jumts – no dzelzsbetona paneļiem. Ēkas kopējā platība ir 7164,8 kv.m., bet apkurināmā platība – 4865,1 kv.m. Pirms renovācijas ēkā netika izmantoti alokatori un termoregulatori.
Renovācijas laikā ēkas ārsienas siltinātas ar akmens vati 100 mm biezumā, savukārt bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar 250 mm beramo akmens vati, bet pagraba/grīdas dzelzsbetona pārsegumi ar putupolistirolu 50 mm biezumā. Veikta gan logu, gan durvju nomaiņa, montāžai izmantojot silikonu.
Siltums ēkā tiek regulēts atkarībā no gaisa temperatūras ārā, temperatūru pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī izmantojot termoregulatorus. Siltumenerģijas uzskate tiek veikta ar alokatoru palīdzību – ēkā izveidota horizontālā apkures sistēma, katram dzīvoklim uzstādīts savs apkures skaitītājs. Ūdens uzsilde notiek centralizēti siltuma mezglā, uzskaiti veicot atsevišķi karstā ūdens apjomam. Daudzdzīvokļu ēkā ir dabiskās pieplūdes un dabiskās nosūces ventilācija. Renovācijas ietvaros izveidota energoefektīvas teritorijas vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori).