• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
SIA Merks
Projekta autors:
Aivars Kagainis, SIA Projektu birojs Grietēns un Kagainis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Merks
Būvdarbu vadītājs:
Artis Šmits
Būvuzraugs:
Jānis Putniņš

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Gaiļezera ielā 15, Rīgā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Ēkas kopējā platība 3049.5 m2, apbūves laukums 444.6 m2, būvtilpums 10961 m3. Ēkai ir 9 virszemes stāvi; pamati – dzelzsbetona pāļi, monolītais dzelzsbetons, karkass – dzelzsbetona saliekamās konstrukcijas, ārsienas – daudzslāņu saliekamie dzelzsbetona paneļi. Ēkas ārsienas siltinātas ar PAROC akmens vati 120 mm biezumā. Bēniņu pārsegumu veido dzelzsbetona paneļi un siltināšanai izmantots keramzītbetons slīpumu veidošanai 50 – 110 mm, PAROC ROS30 biezumā 330 mm. Pagraba/grīdas pārsegumu veido dzelzsbetons un putupolistirola EPS 100 siltinājums 100 mm biezumā. Jumta segumam izmantota ruļļu materiāla hidroizolācija un siltinājumam PAROC ROS30 biezumā 330 mm. Montāžai izmantota SOUDAL blīvējošā PE aukla, briestošā lenta Pro Clima Contega Fiden EXO. Tvaika izolācijas lenta SIGA Fentrim 20, vēja barjeras lenta SIGA Fentrim IS2. Montāžas putas SOUDAFOAM GUN MAXI 70. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktī un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Ir vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un siltā ūdens sagatavošanai. Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce, uzstādīts gaisa vārsts VTK-100 un VTK-160 AIRVENT. Izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma un ēka aprīkota ar dūmu detektoriem. Saskaņā ar Energosertifikāta datiem ēkas koriģētais siltumenerģijas patēriņš apkurei ir 49.49 kWh/m2 gadā, karstā ūdens sagatavošanai 8.95 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”
Projekta autors:
Aivars Kagainis, SIA Projektu birojs Grietēns un Kagainis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Rīgā, Akācijas ielā 6 uzbūvēta 2012. gadā. Ēkas kopējā un apkurināmā platība ir 4201,1 m2. Tai ir 9 virszemes stāvi un pagrabstāvs. Ēkai dzelzsbetona pāļu pamati, dzelzsbetona monolītās un saliekamās vertikālās konstrukcijas, starpstāvu pārsegumi un jumta konstrukcija, ruberoīda ruļļveida jumta segums. Ārsienas mūrētas no vieglbetona un siltinātas ar 150 mm akmens vati, dzelzsbetona bēniņu pārseguma siltinājumam izmantota 230 mm akmens vate. Ēkai uzstādīti PVC divstiklu pakešu logi. Siltumapgāde ēkā – centralizēta. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens apgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, naktīs samazinot ūdens temperatūru. Ventilācija ēkā – dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūces ventilācija.

Projekta pasūtītājs:
SIA Merks
Projekta autors:
Aivars Kagainis, SIA Projektu birojs Grietēns un Kagainis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Merks
Būvdarbu vadītājs:
Artis Šmits
Būvuzraugs:
Jānis Putniņš

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Gaiļezera ielā 9 Rīgā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Ēkas kopējā platība – 3051,9 m2, apbūves laukums – 444,6 m2, būvtilpums – 11 144 m3. Mājai ir deviņi virszemes stāvi. Pamatiem izmantoti dzelzsbetona pāļi, monolītais dzelzsbetons, karkass no dzelzsbetona saliekamās konstrukcijas, ārsienas – daudzslāņu saliekamie dzelzsbetona paneļi. Daudzslāņu dzelzsbetona paneļu ārsienas siltinātas ar Paroc akmensvati, 210 mm. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar Paroc ROS 30, 330 mm, izmantots keramzītbetons slīpumu veidošanai, 50 – 110 mm. Pagraba/grīdas dzelzsbetona pārsegums siltināts ar putupolistirolu EPS 100, 100 mm. Jumtam izmantota ruļļu materiāla hidroizolācija.Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, siltums tiek regulēts individuāli ar termoregulatoriem. Mājā ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana tiek veikta siltuma mezglā.Mājā ir dabiskās pieplūdes un mehāniskās nosūces ventilācija, uzstādīts svaiga gaisa vārsts VTK-100 un VTK-160 Airvent. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori. Ir iespēja izveidot elektrotransporta uzlādes vietu.Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu namam piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 74,93 kWh/m² gadā.