• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
VASTINT LATVIA SIA
Projekta autors:
Arvīds Līkops, Kristaps Blaubergs, "Didrihsons arhitekti", Gatis Didrihsons, Ansis Klīdzējs, SIA Linia
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Deprom LV
Būvdarbu vadītājs:
Vladislavs Pudnieks
Būvuzraugs:
SIA FORMA 2, Jānis Zolbergs, Klāvs Andersons

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka. Jaunbūve” – 1.vieta.

Daudzdzīvokļu ēka Malduguņu ielā 6, Mārupē, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2020. gadā. Ēkai ir 5 virszemes stāvi un viens pazemes stāvs Ēkas kopējā platība ir 11417,2 m2. Pamati: veidoti no dzelzsbetona monolītās konstrukcijas kā plātnes pamati. Nesošās konstrukcijas: monolītais dzelzsbetons  (lentveida), monolītā  dzelzsbetona plātne, ārsienas dzelzbetona paneļi. Jumta konstrukcijas: koka konstrukcija, koka spāres; jumta segumu veido valcprofils RUUKKI PURMAT, t=0.6mm; logi: koka logi dzīvokļos, bet kāpņu telpu ieejas durvju konstrukcija izgatavota no REYNAERS (Netherlands) alumīnija profilu sistēmas Masterline 8 ar siltumcaurlaidību 1,3 W/m2K pagalma durvīm un 1,14 W/m2K durvīm no ielas puses. Stiklojumam izmantotas 3 stiklu paketes, nodrošinot augstu energoefektivitāti un skaņas izolāciju. Fasāžu apdarē izmantoti vācu ražotāja Caparol materiāli. Kā īpašs akcents fasādes apdarei tika izmantotas Caparol Meldorfer apdares plāksnītes ar ķieģelu optiku. Ēkas bēniņi veidoti kā aukstie bēniņi. Katrā kāpņu telpā ir ieejas no divām pusēm – viena, galvenā, no ielas puses un otra no dārza/pagalma, nodrošinot ērtu nokļūšanu iekšpagalmā. Ieejas no pagalma puses ir nodrošinātas bez sliekšņiem un pakāpieniem, un ar pandusiem, nodrošinot vides pieejamību ratiņkēsliem, bērnu ratiem utml. 

Ārsienas sastāv no iekšējā 150 mm dzelzsbetona nesošā slāņa, 160 mm siltumizolācijas slāņa un 80 mm dzelzsbetona pašnesošā ārējā slāņa. Fasādē ārsienu hermētiskajās šuvēs iestrādātas speciālas ūdens tvaika novadīšanas caurulītes, lai starp paneļa slāņiem neuzkrātos mitrums. U-vērtība ārsienām ir 0,17 W/m²K. Jumta nesošās konstrukcijas veidotas no rūpnieciski ražotām koka kopnēm ar palielinātu nesošo elementu šķērsgriezumu un papildus uzlikām metāla savienojumu vietās, tādejādi nodrošinot drošības standartu – jumta konstrukciju R15 ugunsdrošības parametru. Bēniņu pārseguma siltumizolāciju veido beramā vate Paroc BLT3 350 mm biezumā. Beramā vate KNAUF SUPAFIL CAVITY WALL 034 izmantota šahtu aizpildījumam bēniņu stāvā. Sienu siltinājums šahtām un siltummezglam bēniņos izmantota akmens vate Rockwool Frontrock Super 100 mm un 150 mm. Pagraba/grīdas pārsegumu veido monolītais dzelzsbetons un monolītā  dzelzsbetona plātne. Siltumizolācijai izmantots ekstrudētais putupolistirols b=150 mm, FINNFOAM FL 300. Jumta segumam izmantotas skārda loksnes ar antikorozijas pārklājumu. Jumta konstrukcijā izmantota pretkondensāta plēve – Eurovent Anticon 110, šuves nolīmētas ar GERBAND INSIDE GREEN TAPE (586) līmlentu un Isocon Extra 140, šuves nolīmētas ar SIGA Wigluv lentām. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī regulēt var individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei, kā arī tiek veikta vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana tiek veikta siltuma mezglā. Siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai notiek gan kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, gan atsevišķi tikai karstā ūdens apjomam. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek nodrošināta vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce un dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce. 

Elektroapgāde tiek iegūta no atjaunojamiem energoresursiem, iepērkot zaļo enerģiju no Elektrum.  Ir izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, pieslēguma vieta ēkas autonomajai elektroapgādei un ierīkoti dūmu detektori. Lai pēc iespējas samazinātu energopatēriņu ēkas ekspluatācijas laikā, visās telpās (izņemot bēniņus) un ārtelpā tiek izmantoti LED gaismekļi. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 78,55 kWh/m² gadā. 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=TrQJlJXe14c&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=18