• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
Edgars Kudurs
Projekta autors:
SIA Arhitekt
Galvenais būvuzņēmējs:
Edgars Kudurs
Būvdarbu vadītājs:
Edgars Kudurs
Būvuzraugs:
Arnis Dzalbs

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka” – 1.vieta.

Privātmāja Talsu ielā 25a, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2022. gadā. Tā ir vienstāvīga ēka ar kopējo platību 201,2 m2.  

Ēka celta no Ecoterm plus gāzbetona blokiem un ārsienas siltinātas ar siltumizolācijas materiālu 100 mm biezumā. Jumta segumam izmantots kausētais bitumens, kas siltināts ar siltumizolācijas materiālu 400 mm biezumā.  

Ēkā ir lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums brīvdienās, kā arī regulēt var individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.  

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Tiek monitorēts CO2 līmenis un ventilācija darbojas atbilstoši gaisa kvalitātei. 

Elektrība tiek iegūta no atjaunojamiem energoresursiem – ir uzstādītas saules baterijas elektrības ražošanai. Tāpat izveidota energoefektīvas teritorijas  un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, uzstādīti dūmu detektori.  

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 75 kWh/m² gadā.