• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
Cēsu novada pašvaldība
Projekta autors:
Valdis Onkelis, Zane Koroļa, Artūrs Rakstiņš, Kaspars Šņore
Galvenais būvuzņēmējs:
PS RERE BMV
Būvdarbu vadītājs:
Jevgeņijs Ņesterovičs
Būvuzraugs:
Uģis Matvejs

Projekta apraksts:

Kosmosa izziņas centrs Cīrulīšu ielā 63, Cēsīs, pirmreizējā ekspluatācijā nodots 2023. gadā. Tā ir 3 stāvu ēka ar kopējo platību 3748,1 m2. Teritorijas labiekārtojamā platība 21478 m2. Ēka atbilst pasīvas un augstas energoefektivitātes ēkas definīcijai. Ēka atbilst zema enerģijas patēriņa ēkas definīcijai un kurā nepieciešamais enerģijas apjoms ēkas inženiertehniskajām sistēmām, kas nodrošina apkuri, dzesēšanu (un gaisa sausināšanu), ventilāciju (un gaisa mitrināšanu) un karstā ūdens apgādi, tiek saražots, izmantojot ēkā uzstādītās atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas.

Ēkas ārsienas veido sendvičtipa paneļi ar PIR pildījumu 200 mm biezumā, mīkstā akmens vate 150 mm biezumā un saplāksnis. Pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar ekstrudēto putupolistirolu 300 mm biezumā. Jumta klājums ir kausējamais ruberoīds. Ēkai ir alumīnija konstrukcijas ārdurvis, logi un stiklojumi. Montāžai izmantotas Blaugelb un PU putas, hidroizolācijas lentas ārpusē, iekšpusē tvaika izolācijas lentas.

Ēkai ir lokālā siltumapgāde ar apkures katlu, siltumsūkni un saules paneļiem. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās. Ēkā tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei un vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Ēkā ir lokālā karstā ūdens sagatavošana ar elektriskajiem sildītājiem un granulu apkures katlu. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai, kā arī ir vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir vēdināšana un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa.

Elektroapgāde tiek iegūta no atjaunojamiem energoresursiem – saules paneļiem. Ir izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta un uzstādīti dūmu detektori.

Saskaņā ar ēkai piešķirto pagaidu energosertifikātu tā atbilst A+ klasei ar energoefektivitātes novērtējumu 42 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Cēsu novada pašvaldība
Projekta autors:
Vija Zlaugotne
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Sanart
Būvdarbu vadītājs:
Aigars Āboliņš
Būvuzraugs:
Vladimirs Afanasjevs

Projekta apraksts:

Publiskā ēka Raunas ielā 7 Cēsīs ekspluatācijā nodota 1911. gadā, renovēta 2018. gadā. Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas ēka būvēta vairākās kārtās un sastāv no dažādos laikmetos tapušiem būvapjomiem. Visvecākā ēkas daļa nodota ekspluatācijā 1911. gadā. Pamati un pagraba sienas mūrētas no laukakmeņiem un māla pilnķieģeļiem. Pagraba pārsegums ir no dobtiem dzelzsbetona paneļiem. Ārsienas mūrētas no māla pilnķieģeļiem un māla caurumotajiem ķieģeļiem. Viena būvapjoma ārsienas daļa ir koka karkass ar siltumizolācijas pildījumu. Pirmā stāva grīdas ir uz grunts ar koka dēļu un slīpēta betona segumu. Vecākajiem korpusiem pirmā stāva pārsegums veidots pa koka sijām ar izdedžu siltumizolāciju un dēļu segumu. Jaunākajiem korpusiem pirmā stāva pārsegumā izmantoti dobtie dzelzsbetona paneļi. Otrā stāva pārsegums vecākajiem korpusiem veidots pa koka sijām ar izdedžu siltumizolāciju. Jaunākajiem būvapjomiem otrā stāva pārsegums ir no dobtajiem dzelzsbetona paneļiem ar izdedžu siltumizolāciju. Virs izdedžu siltumizolācijas papildus iestrādāta beramā minerālvate. Virs zāles izveidota jumta kopņu konstrukcija ar minerālvates siltumizolāciju. Pārējā jumta konstrukcija – koka spāres ar profilētā skārda iesegumu.Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 200 mm biezu minerālvati. Bēniņu pārsegumam izvēlēta 150 mm bieza minerālvate. Pagraba/ grīdas pārseguma siltināšanai izmantots 150 mm biezs ekstrudētais polistirols ar rievsavienojumiem malās. Jumta konstrukcijai veikta koka spāru pastiprināšana un atstāts esošais Rukkki montery segums. Mainītas durvis un logi. Montāžai izmantotas tvaika izolācijas membrānas ar mainīgo difūzijas pretestību un siltumizolācijas materiāli no Baumit.Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktī un brīvdienās. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta vienoti siltuma mezglā tikai apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstais ūdens tiek sagatavots lokāli, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā.Tiek izmantota vēdināšana un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls, izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori – ,izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma, ierīkoti dūmu detektori.Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 52,59 kWh/m² gadā.