Projekta apraksts:
Daudzdzīvokļu ēka Stacijas ielā 25, Valmierā, ekspluatācijā nodota 1977. gadā, un tās renovācija veikta laikaposmā no 2013. – 2014. gadam. Ēkas kopējā platība ir 3585,10m², ēkai ir 5 virszemes stāvi, kuros izvietoti 52 dzīvokļi, un pagrabstāvs. Pie ēkas ir izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri. Kāpņu telpās izvietotas ZAAO kastes papīra makulatūrai.
Ēkas ārsienas veidotas no māla ķieģeļu mūra 510mm un 380mm biezumā. Fasāde siltināta ar 150 mm minerālvati FRONTROCK MAX E, cokols ar ekstrudētaputupolistirola plāksnēm b=100mm. Pagraba/grīdas pārsegumu veido dzelzsbetona dobtais pārseguma panelis 220mm biezumā, kas siltināts ar Paroc CGL 20cy 100mm (λ≤0.037). Ēkai ir divslīpju savietotais jumts ar centrālo lietus ūdens savācēju. Jumta konstrukcija veidota no dzelzbetona pārseguma paneļiem.Jumta siltināšanaiizmantotas akmens vates plāksnes PAROC ROS30 80mm+PAROC ROS30 100mm+PAROC ROB 80 20mm, kā arī uzklāts uzkausējamā jumta segums 2 kārtās.
Veikta ārdurvju nomaiņa un ierīkotas metāla ārdurvis Triplex stikla paketēm, ieliktas vējtvera durvis no koka. Ēkā veikta logu nomaiņa, izvēloties PVC pakešlogus ar divstiklu paketi un selektīvo stiklu (U≤1.3), ar TERMIX starplikām. Logu montāžai un hidroizolācijai izmantotas montāžas putas, tvaika izolācijas lentas no iekšpuses, ārējās tvaika izolācijas un pretvēja montāžas lentas, kā arī logu ailas siltinātas ar FRONTROCK S 30mm.
Renovācijas laikā veikta siltummezgla rekonstrukcija, nomainot uz pieslēgumu pēc neatkarīgās shēmas. Ēkas apkures sistēma sadalīta pa fasādēm, katrai ēkas fasādei paredzēts savs siltummainis. Nomainīti apkures guļvadi, veikta cauruļvadu siltināšana. Apkures stāvadunoslēgarmatūru un iztukšošanas ventiļu nomaiņa, uzstādot uz stāvvadiem balansējošos ventiļus. Sadales sistēma aprīkota ar plūsmas balansēšanas vārstiem. Nomainīti sildķermeņi kāpņu telpās un uzstādīti termoregulatori. Jāatzīmē, ka pirms renovācijas netika izmantoti alokatori vai termoregulatori. Siltuma temperatūra tiek regulēta atkarībā no ārgaisa temperatūras, pazemināta naktīs un brīvdienās, kā arī to var regulēt individuāli ar termoregulatoriem.
Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltummezglā. Renovācijas laikā nomanīti un izolēti ūdensapgādes guļvadi pagrabā un visi stāvvadi, nomainīti dvieļu žāvētāji dzīvokļos. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltummezglā, kā arī piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Karstā ūdens sagatavošanai un apkurei nepieciešamo siltumenerģiju uzskaita vienotā sistēmā.
Attiecībā uz ventilāciju veikts ventilācijas kanālu remonts, ventilācijas vadu tīrīšana un velkmes pārbaude.Ēkai tiek nodrošināta vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, kuras nodrošināšanai ārsienā uzstādīti gaisa pieplūdes vārsti.
Veikta arī pagraba elektroinstalācijas pārbūve, gaismekļu, nozarkārbu, slēdžu nomaiņa pārvietojot par siltinājuma tiesu. Sakārtota elektroinstalācija un sakaru kabeļi kāpņu telpās, izveidota zibensaizsardzības sistēma, izveidota energoefektīva teritorijas un telpu apgaisme.
Saskaņā ar siltumenerģijas datu patēriņu gada laikā, piemēram, ja 2010. gadā tas sasniedza 587,19 MWh gadā, 2011. gadā 522,17 MWh gadā, tad 2014. gadā jau 348,23 MWh, 2015. gadā 347,78 MWh, 2016. gadā – 364,70 MWh.
Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.