• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
Voldemārs Jānis Uplejs
Projekta autors:
SIA „Krauklis Grende”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „KL nami”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā” 2013

Divstāvu vienģimenes ēka ekspluatācijā tika nodota 2011.gadā. Ēkas kopējā platība ir 158,5 m2 un apkurināmā platība ir 98,5 m2. Ēkas pamatos ir dzelzsbetona plātne ar XPS izolāciju. Ēka ir būvēta no dubulta koka karkasa konstrukcijām un sienās un jumtos ir akmensvates un celulozes izolācija. Ēkā ir iebūvēti trīskārši stikloti logi. Mājā ir uzstādīta ventilācijas sistēma ar siltummaini. Jāpiezīmē, ka īpatnējais siltumenerģijas patēriņš apkurei ēkai ir ne lielāks par 17 kWh/m2 gadā.

Projekta pasūtītājs:
Raivo Brauns
Projekta autors:
Māris Siliņš
Galvenais būvuzņēmējs:
Raivo Brauns

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā” 2013

Ēka nodota ekspluatācijā 2007. gadā. Kopējā divstāvu ēkas platība – 261 m2. Mājas ārsienas būvētas no „AEROC” EcoTerm 375 mm bieziem blokiem, bez papildus siltināšanas, bet bēniņu koka brusām 200 mm, no dzelzsbetona konstrukcijām būvētajam pagrabam 100 mm. Siltumu ēkai nodrošina siltumsūknis un saules baterijas. Ēkai ir divstiklu pakešu koka logi. Gaisa apmaiņu nodrošina dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūces ventilācija. Projektā ieguldītais finansējums ir 120 000 lati.

Projekta pasūtītājs:
SIA „SKONTO PLAN LTD”
Projekta autors:
SIA „Strasa Konsultanti”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Dabas Parki”

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā” 2013

Ražošanas uzņēmuma teritorijā atrodas 25 ēkas, no kurām energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi veikti piecām ēkām – metāla konstrukciju rūpnīcas ēkai, noliktavai, PVC konstrukciju rūpnīcas ēkai, stikla pakešu rūpnīcas ēkai un alumīnija konstrukciju rūpnīcas ēkai.Alumīnija konstrukciju rūpnīcas ēkai uzstādīts saules kolektors karstā ūdens nodrošināšanai, stikla pakešu izgatavošanas cehā veikta apkures sistēmu rekonstrukcija. Noliktavas ēkai un metāla konstrukciju rūpnīcas ēkai veikta norobežojošo konstrukciju uzlabošana un apkures sistēmu rekonstrukcija. Ēkas tiek apkurinātas, izmantojot koksnes resursus. Papildus koksnei, katlu mājā tiek sadedzināti veco logu koka rāmji. Logu, balkona durvju un durvju ražošanai izmantotas PVC profilu sistēmas un divstiklu paketes. Ārsienu un jumta pārsegumiem izmantota 205 mm bieza minerālvate. Hidroizolācija nodrošināta no ārpuses.

Projekta pasūtītājs:
Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde
Projekta autors:
SIA „OZOLA & BULA arhitektu birojs”
Galvenais būvuzņēmējs:
Piegādātāju apvienība „RBSSKALS”

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2013

Ventspils poliklīnikas ēka tika būvēta pēc pasīvās mājas principiem. Trīsstāvīgās ēkas apkurināmā platība ir 1954,9 m2. Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Gaisa apmaiņu nodrošina mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju. Kopējais ēkas energoefektivitātes rādītājs ir 79,21 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
Ventspils pilsētas dome
Projekta autors:
Ervīns Krauklis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Pilsbūve”.

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2013

Domes ēka Ventspilī ekspluatācijā nodota 1971.gadā. Lai arī pirms 15 gadiem tai veikts remonts, ēkai bija augsts enerģijas patēriņš un zems iekštelpu komforts. Četrstāvīgās ēkas platība ir 2536 m2. Ēkas renovācijas laikā veikta jumta konstrukciju un jumta seguma siltināšana, atjaunošana un nepieciešamo daļu pārbūve, cokola siltināšana, fasādes siltināšana, jaunu logu un durvju montāža un noēnošanas žalūziju izbūve. Tāpat ēkā tika izbūvēta mehāniskā ventilācijas sistēma ar rekuperāciju un „zaļās” mitrināšanas kameras, veikta apkures sistēmas sakārtošana un piemērošana zemam ēkas enerģijas patēriņam ar temperatūras regulēšanas iespējām, esošo vējtveru pārbūve un ārdurvju nomaiņa.
Ventspils domes ēka pēc rekonstrukcijas, saskaņā ar „Blower Door” mērījumu tehnoloģijas datiem, atbilst pasīvo māju standartam.

Projekta pasūtītājs:
Ērgļu profesionālā vidusskola
Projekta autors:
SIA „Ripess”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Kvadrum

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2013

Ēka būvēta 1972.gadā no dzelzsbetona pamatiem, dobo māla ķieģeļu mūra, piekārtajiem gāzbetona paneļiem un saliekamā dzelzsbetona paneļu jumta. Ēkas atjaunošanas darbi veikti 2012. gadā un tās apkurināmā platība ir 3841 m2.Dienesta viesnīcai tika sasniegts zema enerģijas patēriņa ēkas standarts, izmantojot ievērojamu siltumizolācijas slāni, trīsstiklu pakešu logus un izbūvējot mehānisko rekuperācijas ventilācijas sistēmu. Ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana tika veikta, izveidojot uz ārsienām un jumta koka karkasu, kurā ievietoja mīksto minerālvates siltumizolāciju. Ēkai tika arī pārbūvēts jumts. Kopējā ēkas energoefektivitāte ir 34,60 kWh/m2 .

Projekta pasūtītājs:
SIA „Larix Property”
Projekta autors:
SIA Projektēšanas birojs Arhis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Āboltiņa būvuzņēmums AG”

Projekta apraksts:

Ēka nodota ekspluatācijā 2012. gada 30. maijā. Septiņstāvu ēkas kopējā platība ir 7318,3 m2. Ārsienas veidotas no keramzīta blokiem un dzelzsbetona, siltinātas ar 150 mm un 200 mm biezu akmensvati. Dzelzsbetona auksto bēniņu pārsegums siltināts ar 200 mm biezu akmensvati, bet jumts – ar 250 mm akmensvati. Nosiltināti arī autostāvvietas griesti. Logi veidoti no koka un trīs stiklu paketēm, logos iemontēti ventilācijas vārsti. Ēkā ierīkota centralizētā siltumapgāde. Kopējais ēkas energoefektivitātes stāvoklis ir 65,52 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
biedrība „TŪRISTU 11”
Projekta autors:
Raimonds Grietēns
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „RM Siltums”

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2013

Dzīvojamā ēka Saldū, Tūristu ielā 11, ir lauztas konfigurācijas trīs stāvu 20 dzīvokļu dzīvojamā ēka. Ēkai ir divslīpņu jumts, kas veido plašu bēniņu telpu. Ēkas kopējā aprēķina platība ir 1459,7 m2. Ēka nodota ekspluatācijā 1993. gadā un līdz projekta uzsākšanai tajā nebija veikti nekādi ēkas remontdarbi, izņemot nelielu jumta platības nomaiņu vietās, kur bija radušies caurtecējumi. Projekta ietvaros veikta ēkas ārējo konstrukciju, bēniņu un pirmā stāva grīdu siltināšana, siltumapgādes sistēmas renovācija un dažu logu nomaiņa. Lai uzlabotu ēkas tehnisko stāvokli, tika veikta ārējo norobežojošo konstrukciju, pagraba un bēniņu pārsegumu siltināšana, logu un durvju nomaiņa koplietošanas telpās, kā arī uzstādīti alokatori. Ēkas renovācija tika veikta 2012.gadā. Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 40%. Kopējais ēkas energoefektivitātes stāvoklis ir 92,36 kWh/m2 (kopā ar karsto ūdeni)

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
Sandijs Grietēns
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Mūrnieks

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2013

Daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Liepājā, Roņu ielā, tika nodota ekspluatācijā 1981.gadā. Šīs 103. sērijas ēkai ir pieci stāvi (80 dzīvokļi) un ēkas kopējā platība ir 5184,1 m2.  Tā kā jumts bija sliktā tehniskā stāvoklī, kas ietekmēja arī ēkas nesošās konstrukcijas, esošais jumts tika demontēts un uzstādīts jauns divslīpju skārda jumts. Tāpat projekta ietvaros ēkā tika izbūvēta horizontālā iekšējā siltumapgādes sistēma, nomainīta karstā ūdensvada un kanalizācijas sistēma, kā arī renovēti ventilācijas vadi. Tika veikta ēkas ārējo norobežojošo konstrukciju, pagraba un bēniņu siltināšana. Renovācijas darbi tika veikti 2012. gadā.  Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 79,50 kWh/m2 jeb 56,67%. Kopējais ēkas energoefektivitātes stāvoklis ir 60,80 kWh/m2 (kopā ar karsto ūdeni).

Projekta pasūtītājs:
SIA „Saldus namu pārvalde”
Projekta autors:
Daiga Deruma
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Skorpions VS”

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2013

Dzīvojamā māja Jelgavas ielā 13, Saldū, ir 12 dzīvokļu māja ar kopējo platību 713 m2. Šai 318. sērijas ēkai ir trīs stāvi un tā tika nodota ekspluatācijā 1962.gadā. Līdz renovācijai 2012.gadā ēkā nav bijuši veikti remontdarbi. Projekta ietvaros ēkai veikta fasādes, cokola, bēniņu un pagraba pārseguma siltināšana, kā arī ielikti logi, kuros iestrādāti kontrolētas gaisa pieplūdes vārsti. Logi ir iebūvēti ārsienas siltināšanas slānī. Tāpat ēkā tika renovēta siltumapgādes sistēma un dzīvokļos uzstādīti alokatori. Kopējais siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas ir 137,40 kWh/m2 jeb 62,73%. Kopējais ēkas energoefektivitātes stāvoklis ir 83 kWh/m2 (kopā ar karsto ūdeni).