• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
Ervīns Pelsis
Projekta autors:
Dainis Gelbergs
Galvenais būvuzņēmējs:
Ervīns Pelsis
Būvdarbu vadītājs:
Ervīns Pelsis
Būvuzraugs:
Ervīns Pelsis

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka” 2020

Privātmāja Liepalejas Iecavā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Ēkas kopējā apkurināmā platība ir 154,42 m2. Mājai ir plātņveida pamati ar siltumizolācijas slāni 35 cm biezumā visā plātnes izmērā, ārsienām siltumizolācijas slānis ir 310 mm ekovate, jumtā – līdz 400 mm, spiediena testa rezultāts – 0,21.Tvaika barjeras slāni nodrošina SIGA Majrex patentēta tvaika barjeras membrāna, koka/ alumīnija 92. profila logi. Kā vēja barjera izmantota 40 mm bieza kokšķiedras plāksne ar spundi. Ventilējama fasāde ar līmētu Cembrit solid kombinācijā ar dekoratīvajām ķieģeļflīzēm. I2 passive house ārdurvis, sertificētas. Ēkā izmantoti tikai termoregulatori. Logiem izvēlēts koks/ alumīnijs, 92. profils. Izmantots SIGA Wigluv hidroizolācijas materiāls, tvaika izolācijai – SIGA Majrex, Rissan 60, siltumizolācijai –ekovate.Ir centralizētā siltumapgāde ar apkures katlu. Siltums tiek regulēts individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūru regulē siltuma mezglā, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Netiek veikta siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.Mājā ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, uzstādīti dūmu detektori.Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 64,40 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Māris Cimmermanis
Projekta autors:
Roberts Riekstiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA JIF celtnieks
Būvdarbu vadītājs:
Jānis Feldmanis

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka” 2020

Privātmāja Vālodzes ielā 7A Upesciemā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Kopējā platība – 278 m2. Ēkai ir divi stāvi. Būvniecībā kompleksi lietota Bauroc materiālu sistēma. Ārsienām izmantots gāzbetons Bauroc ECOTERM+ 500. Bēniņu pārsegumu veido gāzbetona pārseguma paneļi 250 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar putupolistirolu 200 mm biezumā. Jumta segumam izvēlēts metāla valcprofils. Tvaika izolācijas montāžai lietota Soudal ar šķiedru armēta polimēra pastas veida mastika Soudatight LQ. Siltumizolācijas montāžai izvēlētas elastīgās celtniecības putas un āra tvaiku caurlaidīga lente.

Projekta pasūtītājs:
Siguldas novada pašvaldība
Projekta autors:
Aldis Polis, SIA ARH Stadija
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Monum
Būvdarbu vadītājs:
Viktors Maceraļiks
Būvuzraugs:
Romāns Basikirskis, SIA Firma L4

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā” 2020

Siguldas kultūras centrs Siguldas devons Pils ielā 10 Siguldā ekspluatācijā nodots 1962. gadā un atjaunots 2019. gadā. Piecstāvu ēkas kopējā platība – 3268 m2. Pēc pārbūves Siguldas kultūras centrs piedzīvoja pirmos būtiskos remontdarbus kopš tā uzcelšanas 1962. gadā un ieguva jaunas telpas un tehniskās iespējas. Pārbūves dēļ Siguldas kultūras centrs kļuvis par zema enerģijas patēriņa ēku. Tas aprīkots ar vadības sistēmu, kas automātiski regulē un vada ventilācijas, apkures, apgaismojuma un kondicionēšanas iekārtas. Šāda sistēma aukstuma staciju, siltummezglu un ventilācijas agregātus regulē atbilstoši nepieciešamībai, ievērojami palielinot ēkas energoefektivitāti.Trīs ventilācijas iekārtas nodrošina nepieciešamo mikroklimatu katra savā ēkas daļā. Aukstuma apgādi nodrošina čileris.Ārsienas siltinātas ar 300 mm biezu Paroc akmensvati. Bēniņu pārsegums siltināts ar 450 mm biezu Paroc akmensvati. Pagraba/ grīdas pārsegums siltināts ar ekstrudētu polistirolu EKS 200 mm biezumā. Jumta segumam izmantots skārds Ruukki classic un PVC ruļļveida materiāls. Mainītas durvis un logi. Montāžai izmantota bituma mastikas hidroizolācija, tvaika izolācija ar poliestera armējumu.Ēkai ir lokālā siltumapgāde ar apkures katlu, siltumsūkni un saules kolektoru apkures atbalstam. Ir vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek lokāli – ar saules kolektoriem un siltumsūkni. Karstā ūdens temperatūru regulē, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai un tikai karstā ūdens apjomam.Ierīkota mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Ēkā veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma.Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 53,34 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Cēsu novada pašvaldība
Projekta autors:
Vija Zlaugotne
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Sanart
Būvdarbu vadītājs:
Aigars Āboliņš
Būvuzraugs:
Vladimirs Afanasjevs

Projekta apraksts:

Publiskā ēka Raunas ielā 7 Cēsīs ekspluatācijā nodota 1911. gadā, renovēta 2018. gadā. Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas ēka būvēta vairākās kārtās un sastāv no dažādos laikmetos tapušiem būvapjomiem. Visvecākā ēkas daļa nodota ekspluatācijā 1911. gadā. Pamati un pagraba sienas mūrētas no laukakmeņiem un māla pilnķieģeļiem. Pagraba pārsegums ir no dobtiem dzelzsbetona paneļiem. Ārsienas mūrētas no māla pilnķieģeļiem un māla caurumotajiem ķieģeļiem. Viena būvapjoma ārsienas daļa ir koka karkass ar siltumizolācijas pildījumu. Pirmā stāva grīdas ir uz grunts ar koka dēļu un slīpēta betona segumu. Vecākajiem korpusiem pirmā stāva pārsegums veidots pa koka sijām ar izdedžu siltumizolāciju un dēļu segumu. Jaunākajiem korpusiem pirmā stāva pārsegumā izmantoti dobtie dzelzsbetona paneļi. Otrā stāva pārsegums vecākajiem korpusiem veidots pa koka sijām ar izdedžu siltumizolāciju. Jaunākajiem būvapjomiem otrā stāva pārsegums ir no dobtajiem dzelzsbetona paneļiem ar izdedžu siltumizolāciju. Virs izdedžu siltumizolācijas papildus iestrādāta beramā minerālvate. Virs zāles izveidota jumta kopņu konstrukcija ar minerālvates siltumizolāciju. Pārējā jumta konstrukcija – koka spāres ar profilētā skārda iesegumu.Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar 200 mm biezu minerālvati. Bēniņu pārsegumam izvēlēta 150 mm bieza minerālvate. Pagraba/ grīdas pārseguma siltināšanai izmantots 150 mm biezs ekstrudētais polistirols ar rievsavienojumiem malās. Jumta konstrukcijai veikta koka spāru pastiprināšana un atstāts esošais Rukkki montery segums. Mainītas durvis un logi. Montāžai izmantotas tvaika izolācijas membrānas ar mainīgo difūzijas pretestību un siltumizolācijas materiāli no Baumit.Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktī un brīvdienās. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta vienoti siltuma mezglā tikai apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstais ūdens tiek sagatavots lokāli, karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā.Tiek izmantota vēdināšana un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Veikta iekšējo elektrotīklu renovācija – atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls, izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori – ,izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma, ierīkoti dūmu detektori.Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 52,59 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Liepājas pilsētas pašvaldība
Projekta autors:
Guna Pīlēna
Galvenais būvuzņēmējs:
AS UPB
Būvdarbu vadītājs:
Matīss Miezis
Būvuzraugs:
Gints Ernstsons

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā” 2020

Tenisa halle Liedaga ielā 7 Liepājā ekspluatācijā nodota 2019. gadā. Ēkas kopējā platība –5987,7 m2. Tai ir trīs virszemes stāvi. Hallei ir monolītie dzelzsbetona pamati, izmantotas saliekamās dzelzsbetona un metāla konstrukcijas, SW paneļi, savietotais jumts. Ārsienas veidotas no SW paneļiem ar 200 mm biezu siltumizolācijas kārtu. Pagrabā ir klona grīdas un asfalts. Jumta segumam izvēlētas profilloksnes un PVC membrānas, siltumizolācijas materiāla biezums – 270 mm.Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, temperatūra tiek pazemināta naktī un brīvdienās, kā arī individuāli regulēta ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai tiek veikta vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, uzskaite tiek veikta arī ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā, temperatūras regulēšana tiek veikta, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Ir vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un tikai karstā ūdens apjomam.Ierīkota mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori.Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 95,86 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde
Projekta autors:
Deivids Kuks (David Cook) no Vācijas
Galvenais būvuzņēmējs:
pilnsabiedrība Merks-Ostas celtnieks
Būvdarbu vadītājs:
Ivo Brālēns
Būvuzraugs:
Ainārs Maceikēvičs, SIA Firma L4

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā” 2020

Ventspils Mūzikas vidusskola Lielajā laukumā 1 Ventspilī ekspluatācijā nodota 2019. gadā. Ēkas platība ir 8887 m2. Pamati – dzelzsbetona pāļi, monolītā dzelzsbetona plātne. Vertikālā konstrukcija – stikla konstrukcijas, monolītais dzelzsbetons. Starpstāvu pārsegumi – monolītā dzelzsbetona klājs, dzelzsbetona paneļi. Jumta konstrukcija – metāla konstrukcijas. Jumta segums – profilētā tērauda loksnes. Fasādes apdare – keramikas plātnes. Logi – koka logi, četri stikli, pa vidu iebūvēta žalūzija, virpuļdurvis.Ēkas būvniecībā izmantoti ekoloģiski materiāli: logu blīvējamais materiāls – kokšķiedru vate, vienai būves daļai ir zaļais jumts. Būvniecībā izmantotajai koksnei bija jābūt likumīgi un no ilgtspējīgiem avotiem iegūtai, ievērojot vides aizsardzības intereses.Ir centralizēta lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni un elektriskajiem sildītājiem. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī regulēšanu veic individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta vienoti siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veidota vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī tikai karstā ūdens apjomam.Par ventilāciju – ēkā sabūvētas visas iespējamās attālinātās vadības sistēmas, piemēram, inteliģentās kontroles sistēmas, klimata un laika informācijas sistēma, žalūziju vadības sistēma, gaismas vadības sistēma, klimata vadības sistēma, enerģijas uzskaite sistēma. Katra telpa aprīkota ar decentralizētās mehāniskās ventilācijas iekārtām, kas nodrošinās attiecīgo telpu vēdināšanu atbilstoši telpu noslodzei atkarībā no CO2 piesārņojuma apkalpojamā telpā. Decentralizēta ventilācijas iekārta ar augstas efektivitātes reģenerācijas tipa rekuperatoru atbilstoši laika periodam nodrošinās arī apkalpojamo telpu apkuri un dzesēšanu. Telpās uzstādīti speciāli informatīvi paneļi, kuros uzrāda laika un telpu klimata rādītājus – temperatūru, CO2 līmeni, mitrumu, ir arī pulkstenis. Foajē uzstādīts monitors – televizors, kur redzami būves energoefektivitātes rādījumi, enerģijas patēriņš, klimatiskie apstākļi ēkas iekšienē, āra laika apstākļi. Telpu klimata vadību un uzraudzību veic individuāli telpas kontrolleri. Telpu kontrolleros iebūvēti vadības algoritmi sildīšanas un dzesēšanas nodrošināšanai, CO2 uzraudzībai.Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori,izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori.Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta A klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 92,10 kWh/m² gadā.Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Projekta pasūtītājs:
Baldones novada dome
Projekta autors:
SIA Pro Dev, Dace Ržepicka
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA PRO DEV
Būvdarbu vadītājs:
Andrejs Kalniņš
Būvuzraugs:
Raimonds Jansons

Projekta apraksts:

Publiskā ēka Iecavas ielā 4 Baldonē ekspluatācijā nodota 1956. gadā, renovēta 2019. gadā. Kopējais apbūves laukums – 1378,6 m2, kopējā lietderīgā platība – 2205 m2. Namam ir divi virszemes un viens pazemes stāvs. Pamati – mūra/dzelzsbetona lentveida, sienas – ķieģeļu mūris, pārsegumi – dzelzsbetona paneļi, koks, jumta iesegums – profilētais skārds. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.Renovācijas laikā ārsienas siltinātas ar putupolistirola plāksnēm Finnfoam FL-300, 150 mm, izmantota Paroc Linio 10 fasādes vate, 200 mm. Bēniņu pārsegums siltināts ar beramo akmensvati Isover KV041R, 350 mm. Pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar akmensvates plāksnēm Paroc CGL 20 cy, 100 mm. Mainītas durvis un logi.Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras. Temperatūra tiek pazemināta naktī, notiek arī individuālā regulēšana ar termoregulatoriem.Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu nama energoefektivitātes novērtējums ir 132,99 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA KBO
Projekta autors:
Valdis Onkelis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA KBO
Būvdarbu vadītājs:
Pāvels Vežans
Būvuzraugs:
Artūrs Ščurs

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Jūrmalas gatvē 92 Rīgā ekspluatācijā nodota 2019. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3910 m2. Ēkai ir deviņi virszemes stāvi un viens pazemes stāvs. Pamati – dzelzsbetona pāļi un lentveida režģogs. Vertikālā konstrukcija – monolītais dzelzsbetons – betonējamas paneļu savienojuma kabatas būvlaukumā, dzelzsbetona paneļi – rūpnīcā ražotie, ar iekšējo akmensvates izolāciju līdz 160 mm. Cokola stāva sienas paneļos iestrādāts ekstrudēts putupolistirols Finnfoam F-300. 1. – 9. stāva sienas paneļos iestrādāta akmensvate Paroc COS5gt. Starpstāvu pārsegumi – dzelzsbetona pārseguma paneļi. Jumta konstrukcija – dzelzsbetona pārseguma paneļi, putuplasts, akmensvate. Jumta segums – ruberoīds. Fasādes apdare – krāsotie dzelzsbetona paneļi.Ārsienas siltinātas ar ekstrudēto putupolistirolu Finnfoam F-300 160 mm biezumā un akmensvati Paroc COS5gt 160 mm biezumā. Jumta segums siltināts ar akmensvati Paroc ROB 60 – 30 mm, akmensvati Paroc ROB 30g – 100 mm, putupolistirolu NEO EPS 150 – 150 mm, izmantots keramzīts 50 –150 mm biezumā. Hidroizolācijai lietotas poliuretāna montāžas putas Soudafoam Maxi 70 Winter, iepriekš saspiesta, lietošanai gatava lente Soudaband Acryl Pro BG1. Jumta tvaika izolācijai izmantota polietilēna plēve 200, kā arī iepriekš saspiesta, lietošanai gatava lente Soudaband Acryl Pro BG1, tvaiku necaurlaidīga membrāna SWS – Soudal Folienband Inside, līme Soudaseal 240 FC.Ēkai ir centralizēta siltumapgāde un lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, siltums tiek regulēts individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai tiek veidota vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veidota vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.Ir vēdināšana un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Šī ir pirmā daudzīvokļu māja ar individuālu ventilāciju, mehānisko ventilāciju – rekuperatora iekārtu katrā dzīvoklī. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori,izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori un izveidota pārspiediena sistēma – dūmu novadīšanas sistēma kāpņu telpā.Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkas energoefektivtātes vērtējums ir 10,70 kWh/m².

Projekta pasūtītājs:
SIA Merks
Projekta autors:
Aivars Kagainis, SIA Projektu birojs Grietēns un Kagainis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Merks
Būvdarbu vadītājs:
Artis Šmits
Būvuzraugs:
Jānis Putniņš

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Gaiļezera ielā 9 Rīgā ekspluatācijā nodota 2018. gadā. Ēkas kopējā platība – 3051,9 m2, apbūves laukums – 444,6 m2, būvtilpums – 11 144 m3. Mājai ir deviņi virszemes stāvi. Pamatiem izmantoti dzelzsbetona pāļi, monolītais dzelzsbetons, karkass no dzelzsbetona saliekamās konstrukcijas, ārsienas – daudzslāņu saliekamie dzelzsbetona paneļi. Daudzslāņu dzelzsbetona paneļu ārsienas siltinātas ar Paroc akmensvati, 210 mm. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar Paroc ROS 30, 330 mm, izmantots keramzītbetons slīpumu veidošanai, 50 – 110 mm. Pagraba/grīdas dzelzsbetona pārsegums siltināts ar putupolistirolu EPS 100, 100 mm. Jumtam izmantota ruļļu materiāla hidroizolācija.Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, siltums tiek regulēts individuāli ar termoregulatoriem. Mājā ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana tiek veikta siltuma mezglā.Mājā ir dabiskās pieplūdes un mehāniskās nosūces ventilācija, uzstādīts svaiga gaisa vārsts VTK-100 un VTK-160 Airvent. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori –, izveidota zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori. Ir iespēja izveidot elektrotransporta uzlādes vietu.Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu namam piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 74,93 kWh/m² gadā.

Projekta pasūtītājs:
SIA KBO
Projekta autors:
Valdis Onkelis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA KBO
Būvdarbu vadītājs:
Pāvels Vežans
Būvuzraugs:
Artūrs Ščurs

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Akāciju ielā 2D Rīgā ekspluatācijā nodota 2019. gadā. Ēkas kopējā platība ir 3921,6 m2. Namam ir deviņi virszemes stāvi un viens pazemes stāvs. Pamati – dzelzsbetona pāļi un lentveida režģogs. Vertikālā konstrukcija – monolītais dzelzsbetons – betonējamas paneļu savienojuma kabatas būvlaukumā, dzelzsbetona paneļi – rūpnīcā ražotie, ar iekšējo akmensvates izolāciju līdz 160 mm. Cokola stāva sienas paneļos iestrādāts ekstrudēts putupolistirols Finnfoam F-300. 1. – 9. stāvā sienas paneļos iestrādāta akmensvate Paroc COS5gt.Balkona konstrukcijas – rūpnieciski krāsots alumīnijs. Starpstāvu pārsegumi –dzelzsbetona pārseguma paneļi. Jumta konstrukcija – dzelzsbetona pārseguma paneļi, putuplasts, akmensvate. Jumta segums – ruberoīds. Fasādes apdare – krāsotie dzelzsbetona paneļi.Ārsienas siltinātas ar ekstrudēto putupolistirolu Finnfoam F-300 160mm biezumā un akmensvati Paroc COS5gt 160 mm biezumā. Jumta segums siltināts ar akmensvati Paroc ROB 60 – 30 mm, akmensvati Paroc ROB 30g – 100 mm, putupolistirolu NEO EPS 150 – 150 mm, izmantots keramzīts 50 – 150 mm biezumā. Hidroizolācijai lietotas poliuretāna montāžas putas Soudafoam Maxi 70 Winter, iepriekš saspiesta, lietošanai gatava lente – Soudaband Acryl Pro BG1. Jumta tvaika izolācijai izmantota polietilēna plēve 200, kā arī iepriekš saspiesta, lietošanai gatava lente Soudaband Acryl Pro BG1, tvaiku necaurlaidīga membrāna SWS – Soudal Folienband Inside, līme Soudaseal 240 FC.Ēkai ir centralizēta siltumapgāde un lokālā siltumapgāde ar siltumsūkni. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, siltums tiek regulēts individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai tiek veidota vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Tiek veidota vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.Ēkai ir vēdināšana un mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Šī ir pirmā daudzīvokļu māja ar individuālu ventilāciju, mehānisko ventilāciju – rekuperatora iekārtu katrā dzīvoklī. Izveidota energoefektīvās teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana – taimeri, kustības un klātbūtnes sensori,izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, uzstādīti dūmu detektori un izveidota pārspiediena sistēma – dūmu novadīšanas sistēma kāpņu telpā.Saskaņā ar pagaidu energosertifikātu ēkas energoefektivtātes vērtējums ir 11,21 kWh/m².