• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
Mārtiņš Beltēns
Projekta autors:
Mārtiņš Beltēns

Projekta apraksts:

Vienģimenes ēka Miera ielā 9, Liepājā, pirmo reizi ekspluatācijā nodota 1938. gadā. Tās atjaunošana veikta laikaposmā no 2021. – 2023. gadam. Tā ir divstāvu koka ēka, kur tiek apdzīvots tikai pirmais stāvs ar kopējo platību,74,9 m2.  Otrais stāvs izmantots kā mansards. Pirms ēkas atjaunošanas tika izmantoti termoleguratori. 

 Tā ir koka ēka, kas apšūta ar ķieģeli un jau pirms atjaunošanas bija nosiltināta no ārpuses, tai bija nomainīts jumta segums un ielikti jauni divu pakešu PVC logi. Bēniņu grīda siltināta ar 30 cm beramo vati Paroc (lambda <=0,042) vati un pa virsu 22 mm OSB plātnes, siltinātas ārsienas (vate ap 7cm + 10mm OSB), grīdas ( ap 8cm siltinājums vate (lambda <=0,037, OSB 22mm pa virsu), griestu pārsegumam  a p10cm vate. Ievilkta no jauna centrālā apkures sistēma  un nomainītas ārdurvis – ieliktas masīvkoka durvis. Bēniņu grīdas tvaika izolācijas montāžai izmantota Jutadach VB 120 difūzplēve ar mikrospraugām.  Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek individuāli ar termoregulatoriem. Ēkā tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei. Karstais ūdens tiek sagatavots lokāli – ar boileri. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Netiek veikta siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.   Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir vēdināšana un vannas istabā izveidota ventilācija ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.  Ēkā ir pilnībā pārvilkta visa elektroinstalācija. Daudzās vietās uzliktas LED apgaismojums, uzstādīti dūmu detektori.   Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst X klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu XX kWh/m² gadā. 

Projekta pasūtītājs:
NHC 4, SIA
Projekta autors:
SIA Pillar Architekten
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Pillar Architekten
Būvdarbu vadītājs:
Modris Kārkliņš, Raitis Kravalis
Būvuzraugs:
Pēteris Ķīķeris

Projekta apraksts:

Noliktavas ēka Maskavas ielā 462 k-1, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2021. gadā. A klases noliktavas ēka ar kopējo platību 21256,53 m². Ēkai ir 4 virszemes stāvi un 32 rampas. Ēkas pirmajā stāvā izvietotas noliktavas, otrajā stāvā modernas biroja telpas. Ēka pamati – dzelzsbetona bloki; vertikālā konstrukcija – dzelzsbetona karkasa konstrukcijas, skārda loksnes ar antikorozijas pārklājumu; starpstāvu pārsegumi – dzelzsbetona paneļi; jumta konstrukcija – metāla sijas, metāla karkasa konstrukcijas; jumta segums – ruberoīds. 

Ēkas ārsienas siltinātas ar siltumizolāciju 120 mm biezumā, jumta segums ar akmens vati 300 mm biezumā. Hidroizolācijas montāžai izmantota Siga Fentrim IS20 iekšējā lenta un Siga fentrim IS2 ārējā lenta, siltumizolācijas montāžai montāžas putas Penosil GoldGun 65 Plus All Season

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde ar gāzes apkures katlu. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, kā arī siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei un uz katru noliktavas bloku ir atsevišķi siltuma skaitītāji. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkai ir mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa.  

Ir izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta un uzstādīti dūmu detektori. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 67,38 kWh/m² gadā. 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=fmpQYwzXuzk&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=8

Projekta pasūtītājs:
SIA YIT LATVIJA
Projekta autors:
SIA Tectum
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA YIT LATVIJA
Būvdarbu vadītājs:
Oļegs Bogdanovs
Būvuzraugs:
SIA PROKRIAL

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Dzelzavas ielā 110, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2022. gadā. Ēkai ir 7 virszemes stāvi un kopējā ēkas platība ir 4196 m2. Ēkas novietnes izvelē tika ņemts vērā valdošo vēju ietekme būves novietojumu,  saules insolācijas ietekme apbūves zemes gabalam un debespušu orientācija atbilstoši diennakts dabiskajam apgaismojumam. 

Ēkas ārsienas veido 3-slāņu dzelzsbetona saliekamie paneļi, kas siltināti ar akmens vate siltumizolāciju Paroc COS5 180 mm biezumā. Bēniņu pārsegumu veido dobtie saliekamās dzelzsbetona Consolis Latvija pārseguma plātnes HCE220. Pagraba/grīdas pārsegumu veido dzelzsbetona saliekamie paneļi, kas siltināti ar putupolistirolu EPS 280 mm biezumā. Ēka ir bitumena jumta segums Technonicol Bipol XL un Technonicol EPP. Jumta konstrukcijas siltināšanai izmantotas akmens vates plāksnes Paroc Ros 50 un Paroc Ros 30, un putupolistirols Tenapors EPS 100. Hidroizolācijas montāžai izmantotas elastīgās vienkomponenta poliuretāna  montāžas putas Soudal Flexi Foam All Season, tvaika izolācijas montāžai izmantots hermētiskais tvaika izolācijas slānis Siga Fentrim 20, siltumizolācijai elastīgās vienkomponenta poliuretāta  montāžas putas Soudal Flexi Foam All Season un akmens vate Paroc Extra

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī regulēt var individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei, vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai un vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. 

Izveidota energoefektīvas apgaisme – ēkā uzstādīti laika zonas sensori, kustības un skaņas sensori, ar saules enerģijas apgaismots ēkas numurs. Izveidotas 2 elektrotransporta uzlādes vietas, ir uzstādīti dūmu detektori. Ēkas koplietošanas telpā uzstādīta ugunsgrēka trauksmes sistēma.  

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 71 kWh/m² gadā.  

Video: https://www.youtube.com/watch?v=fC9zaw7T3dE&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=19

Projekta pasūtītājs:
SIA Hepsor BAL9
Projekta autors:
IA Diānas Zalānes projektu birojs
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Mitt&Perlebach
Būvdarbu vadītājs:
Māris Zaimiņš
Būvuzraugs:
Ģirts Būmanis

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka. Jaunbūve” – 2.vieta.

Daudzdzīvokļu ēka Baložu ielā 9, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2022. gadā. Ēkai ir 3 virszemes stāvi ar kopējo platību 1513 m2 un  1 pazemes stāvs. Ēkā ir 18 dzīvokļi. Pamatu konstrukcijai izbūvēta monolītā betona pamatu plātne, vertikālajām konstrukcijām izmantoti dobie betona bloki. Stāvu pārsegumiem izmantotas HCS dobās dzelzsbetona plātnes. Jumta konstrukcijai izmantoti tērauda un koka elementi. 

Ēkas ārsienas veido dobie betona gludie bloki, kas siltināti ar akmens vati Paroc Ultra 200 mm biezumā, Paroc Linio 10, 200 mm biezumā un putupolistirolu Tenapors EPS EXTRA, 150 mm biezumā. Ēkā izbūvēts mansarda stāvs, kur izmantoti tērauda un koka siju elementi un siltinājumam izmantota akmens vate Paroc Rob 80, 200 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegumu veido armēts betona slānis uz grunts, monolītā dzelzsbetona plātne un dobā dzelzsbetona plātne. Attiecīgi siltinājums veikts ar putupolistirolu EPS 100, 150 mm, putupolistirolu EPS 100, 100 mm, skaņas izolācijas materiālu Paroc SSB1, 20 mm un putupolistirolu EPS 100, 20 mm. Jumta segumam izmantots skārda valcprofils. Veikta ārdurvju montāža pret ielu un pret iekšpagalmu, kur izmantots alumīnija durvju profils un trīskārša stikla pakete. Montāžai izmantoti leņķa kronšteini ar ribu, fasādes enkuri, betona skrūves, premium koka skrūves, tvaika izolācijai Bicroelast EPP zem koka detaļām. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde ar rūpnieciski izgatavotu siltummezglu. Siltuma regulēšana ēkā tiek veikta individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veidota vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. 

 Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek nodrošināta vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, un dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce.  

Koplietošanas telpās izvietoti kustību sensori uz griestiem un sienām. Ir izbūvēta zibensaizsardzības sistēma un ierīkoti dūmu detektori. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 90,3 kWh/m² gadā.  

Projekta pasūtītājs:
VASTINT LATVIA SIA
Projekta autors:
Arvīds Līkops, Kristaps Blaubergs, "Didrihsons arhitekti", Gatis Didrihsons, Ansis Klīdzējs, SIA Linia
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Deprom LV
Būvdarbu vadītājs:
Vladislavs Pudnieks
Būvuzraugs:
SIA FORMA 2, Jānis Zolbergs, Klāvs Andersons

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka. Jaunbūve” – 1.vieta.

Daudzdzīvokļu ēka Malduguņu ielā 6, Mārupē, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2020. gadā. Ēkai ir 5 virszemes stāvi un viens pazemes stāvs Ēkas kopējā platība ir 11417,2 m2. Pamati: veidoti no dzelzsbetona monolītās konstrukcijas kā plātnes pamati. Nesošās konstrukcijas: monolītais dzelzsbetons  (lentveida), monolītā  dzelzsbetona plātne, ārsienas dzelzbetona paneļi. Jumta konstrukcijas: koka konstrukcija, koka spāres; jumta segumu veido valcprofils RUUKKI PURMAT, t=0.6mm; logi: koka logi dzīvokļos, bet kāpņu telpu ieejas durvju konstrukcija izgatavota no REYNAERS (Netherlands) alumīnija profilu sistēmas Masterline 8 ar siltumcaurlaidību 1,3 W/m2K pagalma durvīm un 1,14 W/m2K durvīm no ielas puses. Stiklojumam izmantotas 3 stiklu paketes, nodrošinot augstu energoefektivitāti un skaņas izolāciju. Fasāžu apdarē izmantoti vācu ražotāja Caparol materiāli. Kā īpašs akcents fasādes apdarei tika izmantotas Caparol Meldorfer apdares plāksnītes ar ķieģelu optiku. Ēkas bēniņi veidoti kā aukstie bēniņi. Katrā kāpņu telpā ir ieejas no divām pusēm – viena, galvenā, no ielas puses un otra no dārza/pagalma, nodrošinot ērtu nokļūšanu iekšpagalmā. Ieejas no pagalma puses ir nodrošinātas bez sliekšņiem un pakāpieniem, un ar pandusiem, nodrošinot vides pieejamību ratiņkēsliem, bērnu ratiem utml. 

Ārsienas sastāv no iekšējā 150 mm dzelzsbetona nesošā slāņa, 160 mm siltumizolācijas slāņa un 80 mm dzelzsbetona pašnesošā ārējā slāņa. Fasādē ārsienu hermētiskajās šuvēs iestrādātas speciālas ūdens tvaika novadīšanas caurulītes, lai starp paneļa slāņiem neuzkrātos mitrums. U-vērtība ārsienām ir 0,17 W/m²K. Jumta nesošās konstrukcijas veidotas no rūpnieciski ražotām koka kopnēm ar palielinātu nesošo elementu šķērsgriezumu un papildus uzlikām metāla savienojumu vietās, tādejādi nodrošinot drošības standartu – jumta konstrukciju R15 ugunsdrošības parametru. Bēniņu pārseguma siltumizolāciju veido beramā vate Paroc BLT3 350 mm biezumā. Beramā vate KNAUF SUPAFIL CAVITY WALL 034 izmantota šahtu aizpildījumam bēniņu stāvā. Sienu siltinājums šahtām un siltummezglam bēniņos izmantota akmens vate Rockwool Frontrock Super 100 mm un 150 mm. Pagraba/grīdas pārsegumu veido monolītais dzelzsbetons un monolītā  dzelzsbetona plātne. Siltumizolācijai izmantots ekstrudētais putupolistirols b=150 mm, FINNFOAM FL 300. Jumta segumam izmantotas skārda loksnes ar antikorozijas pārklājumu. Jumta konstrukcijā izmantota pretkondensāta plēve – Eurovent Anticon 110, šuves nolīmētas ar GERBAND INSIDE GREEN TAPE (586) līmlentu un Isocon Extra 140, šuves nolīmētas ar SIGA Wigluv lentām. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī regulēt var individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei, kā arī tiek veikta vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana tiek veikta siltuma mezglā. Siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai notiek gan kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, gan atsevišķi tikai karstā ūdens apjomam. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek nodrošināta vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce un dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce. 

Elektroapgāde tiek iegūta no atjaunojamiem energoresursiem, iepērkot zaļo enerģiju no Elektrum.  Ir izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, pieslēguma vieta ēkas autonomajai elektroapgādei un ierīkoti dūmu detektori. Lai pēc iespējas samazinātu energopatēriņu ēkas ekspluatācijas laikā, visās telpās (izņemot bēniņus) un ārtelpā tiek izmantoti LED gaismekļi. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 78,55 kWh/m² gadā. 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=TrQJlJXe14c&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=18

Projekta pasūtītājs:
SIA Valmieras namsaimnieks
Projekta autors:
SIA Energo Consult
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Liepas nams
Būvdarbu vadītājs:
Ainārs Liepa
Būvuzraugs:
Jānis Cunskis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Viestura laukumā 2, Valmierā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1967. gadā. Ēkai ir 3 virszemes stāvi, viens pagraba stāvs un ēkas kopējā platība ir 1177,89 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori. 

Renovācijas laikā ēkas pamatiem ierīkota hidroizolācija ar polimērbitumena hidroizolācijas emulsijas mastiku. Cokola siltināts ar ekstrudēto putupolistirolu λ≤0.034W/(mK) b=100 mm, h=800 mm pilnā ēkas garumā. Ēkas silikātķieģeļu fasāde siltināta ar Rookwool Frontrock akmens vati λ≤0.037 W/(mK), b=200 mm. Saliekamā dzelzbetona paneļu bēniņu pārsegums siltināts ar ISOVER beramās vates KV-041/Y siltumizolāciju 300 mm pēc rukuma λ=0,041. Saliekamā dzelzbetona paneļu griestu pārsegumi sagatavoti un siltināti ar putopolistirolu Tenapors EPS 100  λ≤0.036 W/(mK), b=100 mm. Jumtam izmantots profilēta tērauda lokšņu ar PE T20-24W-1100 profila jumta segums, jumta papildelementi (lāseņi, pieslēgumi pie skursteņiem, kores elementi, vējdēļi u.c.). Izbūvēta jauna cinkota lietus ūdens noteksistēma. Metāla slēdzamas ārdurvis aprīkotas ar mehāniskajiem aizvērējiem; U≥1,6 W(m2*K), izveidota bēniņu lūka 0,9×0,7, BL-1; U≥1,6 W(m2*K). Iebūvēti PVC logi ar stikla paketi, verami, daļēji verami, ziemas vēdināšana  U≥1,1 W(m2*K). Montāžai izmantotas montāžas putas, vēja izolācijas lenta (ārpusē), difūzijas lenta (iekšpusē), logu ailas siltinātas ar RockWoll Frontrock S akmens vates plāksnēm, λ≤0.037 W/(mK), b=30 mm. 

Ēkā vecā apkures sistēma nomainīta uz horizontālo divcauruļu apkures sistēmu. Apkures sistēmas sadalošie maģistrālie cauruļvadi ir  izvietoti zem ēkas pagrabstāva griestiem. Apkures sistēmas stāvvadi ir izvietoti kāpņu telpā ar akmensvates izolāciju un stāvvads aizvērts ar apdares materiālu. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī, brīvdienās un siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Katram dzīvoklim atsevišķi izbūvēti siltumskaitītāji Danfos Sono Select 10, kas ir kompakti ultraskaņas enerģijas skaitītāji un paredzēti enerģijas mērījumiem un uzskaitei apkures sistēmā, papildināti ar komunikācijas moduli, ērtai lietošanai un diagnostikai caur aplikāciju. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Izbūvēts jauns cirkulācijas vads, nomainīti dvieļu žāvētāji. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī atsevišķi tikai karstā ūdens apjomam. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Veikta kopējā ventilācijas kanālu tīrīšana un vilkmes pārbaude katrā dzīvoklī. Uzstādīti VTK-100  vārsti visās dzīvojamās telpās, kur robežojās ar ārsienu, kopā 36 gab. 

Veikta elektroinstalācijas sakārtošana bēniņos, pagrabā, kāpņu telpā (iestrāde penāļos), uzstādītas apgaismes armatūras ar LED spuldzēm, izveidota pasīvā zibensaizsardzības sistēma un veikti elektroinstalācijas kabeļu izolācijas pretestības un kontaktsavienojumu pārbaudes mērījumi pagraba telpās. 

Ekas atjaunošanas veikta ir piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

Apkure pēc ēkas atjaunošanas (izmērītais) 49.27 kWh/m2, Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 63%

Video: https://www.youtube.com/watch?v=lgQFOMcv1R4&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=10

Projekta pasūtītājs:
Pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”
Projekta autors:
Jēkabs Skrastiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „V.S. Būve & Co”
Būvdarbu vadītājs:
Raimonds Kalējs
Būvuzraugs:
Oskars Dzirnieks

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Jūras ielā 3, Ventspilī, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1964. gadā. Tā ir 5 stāvu 316.sērijas silikātķieģeļu ēka ar kopējo platību 3562,2 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori. 

Renovācijas laikā silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar putupolistirolu TENAPORS EPS-70, 150 mm biezumā. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar akmens vati PAROC BLT 9, 200 mm biezumā un skaidām ar kaļķi 120 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļi siltināti ar akmens vati PAROC CGL 20cy, 100 mm biezumā. Jumta segums nomainīts uz bezazbesta viļņotajām loksnēm ETERNIT KLASIKA. Ēkā veikta logu un ārdurvju nomaiņa. Tvaika izolācijas montāžai izmantota iekšējā un ārējā SOUDAL FOLLIEBAND, siltumizolācijai ISOFAS, 20 un 30 mm biezumā. 

 Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un brīvdienās, kā arī siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un individuālā ar alokatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un tikai karstā ūdens apjomam. 2013. gadā renovācijas darbu ietvaros nomainīti ūdensapgādes un kanalizācijas stāvvadi.  

Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, logiem ir ierīkoti gaisa pieplūdes vārsti.  

2011. gadā tika atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls. Ir izveidota energoefektīvas teritorijas  un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana.  

No  SIA Ventspils nekustamie īpašumi ar ERAF līdzfinansējumu nosiltinātajām 48 dzīvojamajām ēkām, ēkai Jūras ielā 3 ir otrs labākais vidējā siltumenerģijas patēriņa rādītājs pēdējo 10 apkures sezonu periodā  (2013./2014. – 2022./2023.) pēc ēkas siltināšanas būvdarbu pabeigšanas. Saskaņā ar monitoringa datiem tas ir 62 kWh/m2 gadā jeb ap 58 % zemāks nekā pirms ēkas siltināšanas. 

Projekta pasūtītājs:
SIA Valkas Namsaimnieks
Projekta autors:
Iveta Zalmane
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA PRO DEV
Būvdarbu vadītājs:
Andrejs Kalniņš, Valdis Kamoliņš
Būvuzraugs:
SIA Arhitektūras un Celtniecības Inženieru Dienests, Andris Dūmiņš

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka” – 3.vieta.

Daudzdzīvokļu ēka Tirgus ielā 16, Valkā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1961. gadā. Ēkai ir 3 virszemes stāvi un kopējā platība 1293,4 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori. 

Renovācijas laikā ēkas silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar cieto akmens vati Paroc Linio 15 (ƛ≤0,037 W/mk), b=150 mm. Dzelzsbetona bēniņu pārsegums siltināts ar beramo akmens vati Paroc BLT-3 ƛ≤0,041 W/mk pēc rukuma b=300 mm. Dzelzsbetona pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar akmens vates lamelām Paroc CGL 20cy, (ƛ≤0,037 W/mk), b=100 mm. Jumta segumam izmantotas cinkotas profilloksnes T20 ar PE pārklājums, biezumā 0,5 mm. Veikta pagraba durvju maiņa, uzstādot siltinātas, blīvas durvis (U<=1.8 (W/m2K)). Veikta nenomainīto koka logu maiņa pret PVC stikla pakešu logiem vai līdzvērtīgiem nodrošinot kopējo logu Uw<=1.1(W/m2K). Montāžai izmantota GreenteQ gan ārējā gan iekšējā izolācijas lenta, siltumizolācijai akmens vate Paroc Linio 15 (ƛ≤0,037 W/mk), b=30 mm. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai. Uzstādīti ūdens viedie skaitītāji un alokātori apkures patēriņa kontrolei. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Ir ierīkoti Ventsys un VTK-100 vārsti. 

 Koplietošanas telpās veikta iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais  elektrotīkls, izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, sakārtota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma. Ēkas koplietošanas telpu apgaismojumam uzstādīti krēslas sensori, kas samazina elektroenerģijas patēriņu diennakts tumšajā laikā. 

Ēka atjaunota piesaistot, Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu
Apkure pēc ēkas atjaunošanas (izmērītais) 44.97 kWh/m2, Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 58%

Video: https://www.youtube.com/watch?v=L2-pQxoCKKs&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=12

Projekta pasūtītājs:
SIA Valkas Namsaimnieks
Projekta autors:
Iveta Zalmane
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA PRO DEV
Būvdarbu vadītājs:
Andrejs Kalniņš, Valdis Kamoliņš
Būvuzraugs:
SIA Arhitektūras un Celtniecības Inženieru Dienests, Andris Dūmiņš

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Tirgus ielā 14, Valkā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1968. gadā. Ēkai ir 4 virszemes stāvi un kopējā platība 1607,6 m2. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā ēkas silikātķieģeļu ārsienas siltinātas ar cieto akmens vati Paroc Linio 15 (ƛ≤0,037 W/mk), b=150 mm. Dzelzsbetona bēniņu pārsegums siltināts ar beramo akmens vati Paroc BLT-3 ƛ≤0,041 W/mk pēc rukuma b=300 mm. Dzelzsbetona pagraba/grīdas pārsegums siltināts ar akmens vates lamelām Paroc CGL 20cy, (ƛ≤0,037 W/mk), b=100 mm. Jumta segumam izmantotas cinkotas profilloksnes T20 ar PE pārklājums, biezumā 0,5 mm. Veikta vējtvera un pagraba durvju maiņa, uzstādot siltinātas, blīvas durvis (U<=1.8 (W/m2K)). Veikta nenomainīto koka logu maiņa pret PVC stikla pakešu logiem vai līdzvērtīgiem nodrošinot kopējo logu Uw<=1.1(W/m2K). Montāžai izmantota GreenteQ gan ārējā gan iekšējā izolācijas lenta, siltumizolācijai akmens vate Paroc Linio 15 (ƛ≤0,037 W/mk), b=30 mm. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai. Uzstādīti ūdens viedie skaitītāji un alokātori apkures patēriņa kontrolei. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. Ir ierīkoti Ventsys un VTK-100 vārsti. 

Koplietošanas telpās veikta iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais  elektrotīkls, izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, sakārtota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma. Ēkas koplietošanas telpu apgaismojumam uzstādīti krēslas sensori, kas samazina elektroenerģijas patēriņu diennakts tumšajā laikā. 

Ēka atjaunota piesaistot, Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu
Apkure pēc ēkas atjaunošanas (izmērītais) 54.87 kWh/m2, Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 69%

Video: https://www.youtube.com/watch?v=MJVOLlqIfcE&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=11

Projekta pasūtītājs:
Biedrība OZOLNIEKU BALTAIS NAMS
Projekta autors:
SIA CERKAZI - G
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Siltie Nami
Būvdarbu vadītājs:
Armands Ūbelis
Būvuzraugs:
Mārtiņš Prīsis

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka” – 3.vieta.

Daudzdzīvokļu ēka Ozolniekos, Meliorācijas ielā 8, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1968. gadā. Ēka celta divos stāvos ar divām kāpņu telpām un pagrabstāva telpām. Kopējā ēkas platība 586,00 m2. Ēkas pamati veidoti no 400 mm bieziem pamatu blokiem. Ēkā nesošās ārsienas veidotas no 510 mm bieza silikātķieģeļu mūra. Starpstāvu un bēniņu pārsegumi veidoti no dobajām dzelzsbetona pārseguma plātnēm ar biezumu 220 mm. Ēkā iepriekš netika izmantoti alokatori un termoregulatori.

Renovācijas laikā veikta ēkas ķieģeļu ārsienu siltināšana no ārpuses ar siltumizolācijas materiālu 150 mm (λ ≤ 0.036 W/(m*K)) biezumā, kas paredzēta fasādēm ar plāno apmetumu. Visas logu ailas siltinātas ar siltumizolācijas materiālu (λ ≤ 0.038 W/(m*K)). Pēdējā stāva pārseguma siltināšana veikta ar siltumizolāciju (beramā akmens vate) 300 mm (λ ≤ 0.041 W/(m*K)) biezumā. Iepriekšējais jumta seguma materiāls šīferis nomainīts uz profilētām skārda loksnēm. Veikta durvju nomaiņa esošās koka konstrukcijas ārdurvis aizstājot ar metāla konstrukcijas ārdurvīm. Ārdurvis aprīkotas ar aizvērējmehānismiem, atdurām un rokturiem. Durvju siltuma caurlaidība U ≤ 1.8 (W/(m2*K)). Ārdurvīm katrai kāpņu telpai ierīkota durvju koda sistēma, LaskoMex CP (vai ekvivalents) bez domofonu klausulēm, bet ar individuālu kodu katram dzīvoklim. Ēkas pagraba stāva ārdurvis saglabātas esošās, tās labojot, aprīkojot ar jaunām slēdzenēm un atjaunojot krāsojumu, savukārt nomainītas abu kāpņu telpu vējtvera iekšdurvis uzstādot PVC konstrukcijas durvis ar aizvērējmehānismiem, atdurām un rokturiem. Veikta koka ārdurvju nomaiņa uz jaunām energoefektīvākām durvīm ar aizvērējmehānismu U ≤ 1.8 (W/m2*K). Veikta bēniņu lūku nomaiņa uz jaunām energoefektīvākām lūkām U ≤ 1.6 (W/m2*K). Veikta kāpņu telpas veco logu nomaiņa uz jauniem stikla pakešu logiem PVC rāmjos U ≤ 1.30 W/(m2*K). Veikta ēkas nenomainīto koka logu nomaiņa dzīvokļos uz jauniem stikla pakešu logiem PVC rāmjos, nodrošinot kopējo logu caurlaidības koeficienta vērtību U ≤ 1.25 W/(m2*K). 

Ēkā ir lokālā siltumapgāde ar granulu katlu, kas aprīkots ar automātiku, kur siltumenerģijas daudzums, kas tiek padots ēkai ir atkarīgs no āra gaisa temperatūras. Ēkai siltummezgls nodrošina siltumapgādi apkures sistēmai. Iepriekš katrā dzīvoklī bija uzstādīta individuāla apkures iekārta, kas radīja būtisku diskomfortu, kā arī sarežģītu ikdienas ekspluatāciju. 

Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras ar apkures katla funkciju, ko izmanto agrā rudenī un pavasarī, bet ziemas aukstākajā periodā pēc regulatoriem katrs individuāli veic pielāgošanu savam dzīvoklim un vajadzībām/sajūtām. Siltumenerģijas uzskaiti nodrošina divcauruļu horizontālā apkures sistēma ar individuāliem siltuma skaitītājiem. Attiecībā uz karstā ūdensapgādi granulu katls, kurā tiek dalīta vasaras/ziemas sezonas funkcija, nodrošina nepārtrauktu karstā ūdens cirkulāciju. Iepriekš katrā dzīvoklī tika izmantoti individuāli elektriskie boileri. Karstā ūdens temperatūras regulēšana ēkā notiek siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek izmantota dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. 

Veikta arī iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais  elektrotīkls. Izveidota energoefektīvas teritorijas  vai telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana. 

Ēka atjaunota piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu
Apkure pēc ēkas atjaunošanas (izmērītais) 55.96 kWh/m2, Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 67 %

video: https://youtu.be/P5LjaWVgyec