• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
SIA YIT LATVIJA
Projekta autors:
SIA Tectum
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA YIT LATVIJA
Būvdarbu vadītājs:
Oļegs Bogdanovs
Būvuzraugs:
SIA PROKRIAL

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu ēka Dzelzavas ielā 110, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2022. gadā. Ēkai ir 7 virszemes stāvi un kopējā ēkas platība ir 4196 m2. Ēkas novietnes izvelē tika ņemts vērā valdošo vēju ietekme būves novietojumu,  saules insolācijas ietekme apbūves zemes gabalam un debespušu orientācija atbilstoši diennakts dabiskajam apgaismojumam. 

Ēkas ārsienas veido 3-slāņu dzelzsbetona saliekamie paneļi, kas siltināti ar akmens vate siltumizolāciju Paroc COS5 180 mm biezumā. Bēniņu pārsegumu veido dobtie saliekamās dzelzsbetona Consolis Latvija pārseguma plātnes HCE220. Pagraba/grīdas pārsegumu veido dzelzsbetona saliekamie paneļi, kas siltināti ar putupolistirolu EPS 280 mm biezumā. Ēka ir bitumena jumta segums Technonicol Bipol XL un Technonicol EPP. Jumta konstrukcijas siltināšanai izmantotas akmens vates plāksnes Paroc Ros 50 un Paroc Ros 30, un putupolistirols Tenapors EPS 100. Hidroizolācijas montāžai izmantotas elastīgās vienkomponenta poliuretāna  montāžas putas Soudal Flexi Foam All Season, tvaika izolācijas montāžai izmantots hermētiskais tvaika izolācijas slānis Siga Fentrim 20, siltumizolācijai elastīgās vienkomponenta poliuretāta  montāžas putas Soudal Flexi Foam All Season un akmens vate Paroc Extra

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī regulēt var individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei, vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai un individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai un vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Attiecībā uz ventilāciju ēkā ir dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce. 

Izveidota energoefektīvas apgaisme – ēkā uzstādīti laika zonas sensori, kustības un skaņas sensori, ar saules enerģijas apgaismots ēkas numurs. Izveidotas 2 elektrotransporta uzlādes vietas, ir uzstādīti dūmu detektori. Ēkas koplietošanas telpā uzstādīta ugunsgrēka trauksmes sistēma.  

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 71 kWh/m² gadā.  

Video: https://www.youtube.com/watch?v=fC9zaw7T3dE&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=19

Projekta pasūtītājs:
SIA Hepsor BAL9
Projekta autors:
IA Diānas Zalānes projektu birojs
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Mitt&Perlebach
Būvdarbu vadītājs:
Māris Zaimiņš
Būvuzraugs:
Ģirts Būmanis

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka. Jaunbūve” – 2.vieta.

Daudzdzīvokļu ēka Baložu ielā 9, Rīgā, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2022. gadā. Ēkai ir 3 virszemes stāvi ar kopējo platību 1513 m2 un  1 pazemes stāvs. Ēkā ir 18 dzīvokļi. Pamatu konstrukcijai izbūvēta monolītā betona pamatu plātne, vertikālajām konstrukcijām izmantoti dobie betona bloki. Stāvu pārsegumiem izmantotas HCS dobās dzelzsbetona plātnes. Jumta konstrukcijai izmantoti tērauda un koka elementi. 

Ēkas ārsienas veido dobie betona gludie bloki, kas siltināti ar akmens vati Paroc Ultra 200 mm biezumā, Paroc Linio 10, 200 mm biezumā un putupolistirolu Tenapors EPS EXTRA, 150 mm biezumā. Ēkā izbūvēts mansarda stāvs, kur izmantoti tērauda un koka siju elementi un siltinājumam izmantota akmens vate Paroc Rob 80, 200 mm biezumā. Pagraba/grīdas pārsegumu veido armēts betona slānis uz grunts, monolītā dzelzsbetona plātne un dobā dzelzsbetona plātne. Attiecīgi siltinājums veikts ar putupolistirolu EPS 100, 150 mm, putupolistirolu EPS 100, 100 mm, skaņas izolācijas materiālu Paroc SSB1, 20 mm un putupolistirolu EPS 100, 20 mm. Jumta segumam izmantots skārda valcprofils. Veikta ārdurvju montāža pret ielu un pret iekšpagalmu, kur izmantots alumīnija durvju profils un trīskārša stikla pakete. Montāžai izmantoti leņķa kronšteini ar ribu, fasādes enkuri, betona skrūves, premium koka skrūves, tvaika izolācijai Bicroelast EPP zem koka detaļām. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde ar rūpnieciski izgatavotu siltummezglu. Siltuma regulēšana ēkā tiek veikta individuāli ar termoregulatoriem. Tiek veikta vienotā siltumenerģijas uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī individuāli ar alokatoriem. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta siltuma mezglā. Tiek veidota vienotā siltumenerģijas uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. 

 Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek nodrošināta vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, un dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce.  

Koplietošanas telpās izvietoti kustību sensori uz griestiem un sienām. Ir izbūvēta zibensaizsardzības sistēma un ierīkoti dūmu detektori. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 90,3 kWh/m² gadā.  

Projekta pasūtītājs:
VASTINT LATVIA SIA
Projekta autors:
Arvīds Līkops, Kristaps Blaubergs, "Didrihsons arhitekti", Gatis Didrihsons, Ansis Klīdzējs, SIA Linia
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Deprom LV
Būvdarbu vadītājs:
Vladislavs Pudnieks
Būvuzraugs:
SIA FORMA 2, Jānis Zolbergs, Klāvs Andersons

Projekta apraksts:

nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka. Jaunbūve” – 1.vieta.

Daudzdzīvokļu ēka Malduguņu ielā 6, Mārupē, pirmreizējā ekspluatācijā nodota 2020. gadā. Ēkai ir 5 virszemes stāvi un viens pazemes stāvs Ēkas kopējā platība ir 11417,2 m2. Pamati: veidoti no dzelzsbetona monolītās konstrukcijas kā plātnes pamati. Nesošās konstrukcijas: monolītais dzelzsbetons  (lentveida), monolītā  dzelzsbetona plātne, ārsienas dzelzbetona paneļi. Jumta konstrukcijas: koka konstrukcija, koka spāres; jumta segumu veido valcprofils RUUKKI PURMAT, t=0.6mm; logi: koka logi dzīvokļos, bet kāpņu telpu ieejas durvju konstrukcija izgatavota no REYNAERS (Netherlands) alumīnija profilu sistēmas Masterline 8 ar siltumcaurlaidību 1,3 W/m2K pagalma durvīm un 1,14 W/m2K durvīm no ielas puses. Stiklojumam izmantotas 3 stiklu paketes, nodrošinot augstu energoefektivitāti un skaņas izolāciju. Fasāžu apdarē izmantoti vācu ražotāja Caparol materiāli. Kā īpašs akcents fasādes apdarei tika izmantotas Caparol Meldorfer apdares plāksnītes ar ķieģelu optiku. Ēkas bēniņi veidoti kā aukstie bēniņi. Katrā kāpņu telpā ir ieejas no divām pusēm – viena, galvenā, no ielas puses un otra no dārza/pagalma, nodrošinot ērtu nokļūšanu iekšpagalmā. Ieejas no pagalma puses ir nodrošinātas bez sliekšņiem un pakāpieniem, un ar pandusiem, nodrošinot vides pieejamību ratiņkēsliem, bērnu ratiem utml. 

Ārsienas sastāv no iekšējā 150 mm dzelzsbetona nesošā slāņa, 160 mm siltumizolācijas slāņa un 80 mm dzelzsbetona pašnesošā ārējā slāņa. Fasādē ārsienu hermētiskajās šuvēs iestrādātas speciālas ūdens tvaika novadīšanas caurulītes, lai starp paneļa slāņiem neuzkrātos mitrums. U-vērtība ārsienām ir 0,17 W/m²K. Jumta nesošās konstrukcijas veidotas no rūpnieciski ražotām koka kopnēm ar palielinātu nesošo elementu šķērsgriezumu un papildus uzlikām metāla savienojumu vietās, tādejādi nodrošinot drošības standartu – jumta konstrukciju R15 ugunsdrošības parametru. Bēniņu pārseguma siltumizolāciju veido beramā vate Paroc BLT3 350 mm biezumā. Beramā vate KNAUF SUPAFIL CAVITY WALL 034 izmantota šahtu aizpildījumam bēniņu stāvā. Sienu siltinājums šahtām un siltummezglam bēniņos izmantota akmens vate Rockwool Frontrock Super 100 mm un 150 mm. Pagraba/grīdas pārsegumu veido monolītais dzelzsbetons un monolītā  dzelzsbetona plātne. Siltumizolācijai izmantots ekstrudētais putupolistirols b=150 mm, FINNFOAM FL 300. Jumta segumam izmantotas skārda loksnes ar antikorozijas pārklājumu. Jumta konstrukcijā izmantota pretkondensāta plēve – Eurovent Anticon 110, šuves nolīmētas ar GERBAND INSIDE GREEN TAPE (586) līmlentu un Isocon Extra 140, šuves nolīmētas ar SIGA Wigluv lentām. 

Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktīs un brīvdienās, kā arī regulēt var individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijai ir vienotā uzskaite siltuma mezglā tikai apkurei, kā arī tiek veikta vienotā uzskaite siltuma mezglā kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Karstā ūdens sagatavošana notiek centralizēti siltuma mezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana tiek veikta siltuma mezglā. Siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai notiek gan kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, gan atsevišķi tikai karstā ūdens apjomam. 

Attiecībā uz ventilāciju ēkā tiek nodrošināta vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce un dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce. 

Elektroapgāde tiek iegūta no atjaunojamiem energoresursiem, iepērkot zaļo enerģiju no Elektrum.  Ir izveidota energoefektīvas teritorijas un telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma, pārsprieguma aizsardzības sistēma, izveidota elektrotransporta uzlādes vieta, pieslēguma vieta ēkas autonomajai elektroapgādei un ierīkoti dūmu detektori. Lai pēc iespējas samazinātu energopatēriņu ēkas ekspluatācijas laikā, visās telpās (izņemot bēniņus) un ārtelpā tiek izmantoti LED gaismekļi. 

Saskaņā ar ēkai piešķirto energosertifikātu tā atbilst A klasei ar enerģijas patēriņa novērtējumu 78,55 kWh/m² gadā. 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=TrQJlJXe14c&list=PLKEejtELkPct7roBcpOGEhFe4l2ftSurn&index=18

Projekta pasūtītājs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”
Projekta autors:
SIA „Jākobsonu mākslas darbnīca”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „YIT Celtniecība SIA”
Būvdarbu vadītājs:
Guntis Mucenieks
Būvuzraugs:
Gatis Petrovs

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2017. Jaunbūve”

Daudzdzīvokļu ēka Stendes ielā 5, Rīgānodota ekspluatācijā 2015. gadā. Ēkai ir 5 un 4 virszemes stāvi ar pazemes stāvlaukumu. Kopējais apbūves laukums – 1041,6 m2, kopējā platība 4830,5m2, bet būvtilpums – 16102 m3. Ēkā ir 51 dzīvoklis, izveidota pazeme autostāvvieta 25 automašīnām un pagrabstāvā ierīkotas 16 mantu noliktavas.

Ēkas būvniecībā izmantoti vairāki ilgtspējīgi risinājumi: videi draudzīgi materiāli, siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa monitorings un energoefektīva izmantošana, atbilstošs plānojums, ēka ir pieejama alternatīviem transporta veidiem, kā arī tiek veikta atkritumu un piesārņojuma kontrole.

Ārsienas būvētas no 200 mm monolītā dzelzsbetona. Ēkas siltinājumam izmantota akmensvate 150 mm biezumā, cokolstāva siltumizolācijai – ekstrudētaisputupolistirols 120mm. Pagrabstāva grīdai izmantots ekstrudētais putu polistirols 100 mm, virs cokolstāva neapkurināmās daļas – līmēta minerālvates siltumizolācija FASROCK LG1 150 mm (lamelēm).

Bēniņu pārsegums veidots no 200 mm monolītā dzelzsbetona, jumta segumam izmantots bitumena ruļļveida materiāls divās kārtās, siltumizolācija, keramzītbetons, betons slīpuma izveidošanai, tvaika izolācija un dzelzbetona pārsegums. Jumta siltumizolācijas augšējais slānis ir akmens vate 40 mm (RockwoolDachrockMax 40), apakšējais slānis 200 mm (Technoroof N30).

Attiecībā par siltumenerģijas uzskaiti karstā ūdens sagatavošanai tiek veikta vienotā uzskaite kopā apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.

Ieejas durvis ēkas ielas un pagalma līmenī veidotas alumīnija stikla konstrukcijās. Dzīvokļos ielikti plastmasas logi, stikloti ar stikla paketi un paketes siltumcaurlaidības koeficientu 1,3.Logu montāžai un hidroizolācijai izmantotas poliuretāna montāžas putas, stiprinājumu kronšteini, plastmasas distanceri, tvaika izolācijai Penosil Premium tvaika izolācijas iekšējā lenta, poliuretāna līme, skavas, bet siltumizolācijai Penosil Premium vēja izolācijas ārēja lenta, poliuretāna līme un skavas.

Ēkas siltumapgāde tiek nodrošināta no pilsētas siltumtīkliem A/S „Rīgas Siltums”. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, kā arī individuāli ar termoregulatoriem, kas novietoti uz radiatoriem. Siltumenerģija tiek uzskaitīta siltuma mezglā tikai apkurei, karstā ūdens sagatavošana notiek siltummezglā, bet skaitītājs atrodas kāpņu telpā.

Elektroapgādei izveidota energoefektīvas teritorijasun telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana (taimeri, kustības/klātbūtnes sensori), izveidota zibensaizsardzības sistēma un pārsprieguma aizsardzības sistēma un uzstādīti dūmu detektori.

Ventilācijai tiek izmantota vēdināšana, dabiskā pieplūde un dabiskā nosūce, kā arī dabiskā pieplūde un mehāniskā nosūce.

Kopumā saskaņā ar 2014. gadā ēkai izsniegto pagaidu energosertifikātu, tā kopējais enerģijas patēriņš ir 98,31 kWh/m2 gadā, bet primārās enerģijas novērtējums ir 131,84 kWh/m2 gadā, bet oglekļa dioksīda emisija ir 28,42 kg CO2/m2 gadā. 

Projekta pasūtītājs:
SIA Merks
Projekta autors:
SIA RUUME arhitekti
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Merks
Būvdarbu vadītājs:
Maksims Momots
Būvuzraugs:
Eduards Rapša

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021 – jaunbūve”

Projekta pasūtītājs:
SIA Vastint Latvia
Projekta autors:
SIA Didrihsons arhitekti
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Merks
Būvdarbu vadītājs:
Maksims Momots un Eduards Andrjuščenko
Būvuzraugs:
Indulis Eglītis

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021 – jaunbūve”

Projekta pasūtītājs:
SIA KBO
Projekta autors:
Valdis Onkelis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA KBO
Būvdarbu vadītājs:
Pāvels Vežans
Būvuzraugs:
Artūrs Ščurs

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021 – jaunbūve”

Projekta pasūtītājs:
SIA KBO
Projekta autors:
Valdis Onkelis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA KBO
Būvdarbu vadītājs:
Pāvels Vežans
Būvuzraugs:
Artūrs Ščurs

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021 – jaunbūve”