• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
Liepājas pilsētas pašvaldības policija
Projekta autors:
SIA "A Projekts"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Kurzemes krāsas”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2011

Liepājas pašvaldības policijas ēka ir būvēta 1974.gadā un renovācijas darbi noslēdzās 2011.gada pavasarī. Šīs divstāvu silikāta ķieģeļu mūra ēkas kopējā platība ir 991.9 m2. Lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti, tika nosiltinātas ēkas ārējā s norobežojošās konstrukcijas. Uz ēkas jumta ir uzstādīti seši saules kolektori, kas nodrošina karstā ūdens apgādi un piesaisti apkures sistēmai, kā arī jau iepriekš ēkas pagrabstāva mikroklimata nodrošināšanai tika uzstādīta ventilācijas iekārta ar rekuperācijas funkciju. Vidējais koriģētais siltumenerģijas patēriņš ēkā 2011./2012.gada apkures sezonā bija 47,24 kWh/m2. Projekta īstenošanas kopējās izmaksas bija 50 579 lati un piesaistītais Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) līdzfinansējuma apjoms bija 40 292 lati. Ņemot vērā pašvaldības policijas darba specifiku, ēkas darba laiks ir 24 stundas diennaktī.

Projekta pasūtītājs:
SIA „Alojas Biznesa centrs”
Projekta autors:
Visvaldis Sarma
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „BCC Company”

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2011

Alojas Biznesa centrs ir A klases biroju ēka, kas būvēta 2009.gadā. Ēkas kopējā platība ir 16 000 m², no tiem apkurināmā platība ir 9924 m2. Ēkai ir 6 stāvi virs zemes un autostāvvieta trijos stāvos zem zemes. Ēka projektēta kā karkasa tipa ēka ar dzelzsbetona kolonnām un monolītiem dzelzsbetona pārsegumiem. Kāpņu telpu sienas ir monolītā dzelzsbetona, kāpņu laidi un laukumi – no saliekamā dzelzsbetona. Pašnesošo un ārējo sienu aizpildījums ir izbūvēts no vieglbetona blokiem, kas siltināti ar minerālvati. Starpsienu konstrukcijas – krāsotas alumīnija profilu sistēmas ar stiklojumu un paneļiem ar akustisku pildījumu. Ēkai ir vispārējas apmaiņas ventilācijas sistēmas, izmantojot gaisa rekuperāciju un paredzot centralizētu gaisa mitrināšanu, biroju telpās izmantojot „ūdens caurplūdes” mitrināšanas sistēmu. Ieguldījumi ēkas būvniecībā ir apmēram 20 milj. eiro. Vidējais siltumenerģijas patēriņš ēkā 2011./2012.gada apkures sezonā bija 42,61 kWh/m2

Projekta pasūtītājs:
Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde
Projekta autors:
SIA „OZOLA & BULA arhitektu birojs”
Galvenais būvuzņēmējs:
Piegādātāju apvienība „RBSSKALS”

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2013

Ventspils poliklīnikas ēka tika būvēta pēc pasīvās mājas principiem. Trīsstāvīgās ēkas apkurināmā platība ir 1954,9 m2. Ēkā ir centralizētā siltumapgāde. Gaisa apmaiņu nodrošina mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju. Kopējais ēkas energoefektivitātes rādītājs ir 79,21 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
Ventspils pilsētas dome
Projekta autors:
Ervīns Krauklis
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Pilsbūve”.

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2013

Domes ēka Ventspilī ekspluatācijā nodota 1971.gadā. Lai arī pirms 15 gadiem tai veikts remonts, ēkai bija augsts enerģijas patēriņš un zems iekštelpu komforts. Četrstāvīgās ēkas platība ir 2536 m2. Ēkas renovācijas laikā veikta jumta konstrukciju un jumta seguma siltināšana, atjaunošana un nepieciešamo daļu pārbūve, cokola siltināšana, fasādes siltināšana, jaunu logu un durvju montāža un noēnošanas žalūziju izbūve. Tāpat ēkā tika izbūvēta mehāniskā ventilācijas sistēma ar rekuperāciju un „zaļās” mitrināšanas kameras, veikta apkures sistēmas sakārtošana un piemērošana zemam ēkas enerģijas patēriņam ar temperatūras regulēšanas iespējām, esošo vējtveru pārbūve un ārdurvju nomaiņa.
Ventspils domes ēka pēc rekonstrukcijas, saskaņā ar „Blower Door” mērījumu tehnoloģijas datiem, atbilst pasīvo māju standartam.

Projekta pasūtītājs:
Ērgļu profesionālā vidusskola
Projekta autors:
SIA „Ripess”
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Kvadrum

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2013

Ēka būvēta 1972.gadā no dzelzsbetona pamatiem, dobo māla ķieģeļu mūra, piekārtajiem gāzbetona paneļiem un saliekamā dzelzsbetona paneļu jumta. Ēkas atjaunošanas darbi veikti 2012. gadā un tās apkurināmā platība ir 3841 m2.Dienesta viesnīcai tika sasniegts zema enerģijas patēriņa ēkas standarts, izmantojot ievērojamu siltumizolācijas slāni, trīsstiklu pakešu logus un izbūvējot mehānisko rekuperācijas ventilācijas sistēmu. Ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana tika veikta, izveidojot uz ārsienām un jumta koka karkasu, kurā ievietoja mīksto minerālvates siltumizolāciju. Ēkai tika arī pārbūvēts jumts. Kopējā ēkas energoefektivitāte ir 34,60 kWh/m2 .

Projekta pasūtītājs:
Kocēnu novada dome
Projekta autors:
SIA "Arche"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "Metāla alianse"

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2014

Kocēnu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” ēka atrodas Kocēnu pagasta Rubenē, Rūķu ielā 3, ekspluatācijā nodota 1980. gadā, un jau no uzcelšanas brīža tiek izmantota kā pirmskolas izglītības iestāde. Tā ir 2 stāvu ēka ar savietoto jumtu, bez pagrabstāva. Ēkas apkurināmā platība ir 792,7m2. Ārsienas veidotas no silikāta ķieģeļu mūra ar sienu biezumu 510 mm, jumta konstrukcija – dzelzsbetona paneļi. Būves pamati un cokols veidoti no dzelzsbetona/betona, cokols ir pārklāts ar apmetumu. Ēkā pirms renovācijas tika nodrošināta centralizēta siltumapgāde, taču netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Renovācijas laikā 2013. gadā ēkas ārsienas tika nosiltinātas ar EPS 70 – 200 mm biezu siltumizolācijas slāni, bēniņu pārseguma siltināšanai tika izmantota „Paroc” beramā vate (400 mm). Pagraba grīdas pārsegumam esošā siltumizolācija netika mainīta, taču ar 150 mm siltumizolāciju tika nosiltināts ēkas cokolstāvs. Ēkā veikta gan durvju, gan logu nomaiņa (PVC trīsstiklu paketes), izmantojot tvaika izolācijas lentas no telpas puses. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās. Ēkā izbūvēta mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.

Projekta pasūtītājs:
SIA „Rīgas Industriālais parks”
Projekta autors:
Roberts Riekstiņš
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Rīgas Industriālais parks”

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2014

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2011

Šī sabiedriskā ēka atrodas Dzelzavas ielā 120Z, Rīgā. Ēka ekspluatācijā nodota 2012. gadā. Ēkas kopējā platība ir 1555,9 m2, no kuras 418,2m2 aizņem pazemes autostāvvieta. Četru virszemes stāvu platība ir 1137,7 m2. Ēkai ir monolītā dzelzsbetona pamati, pārsegumi un jumta nesošās konstrukcijas. Pagraba grīdas pārsegums siltināts ar 300 mm putupolistirolu, jumta konstrukcijai izmantota „Wolfin” jumta hidroizolācija un difūzijas membrāna, tā siltināta ar 400 mm putupolistirolu. Ēkas ārsienas būvētas no monolītā dzelzsbetona un koka karkasa konstrukcijas, kuru siltināšanai izmantota 350 mm akmens vate un 50 mm poliuretāns, logi – trīsstiklu pakete, kā montāžai izmantota tvaika izolācijas lenta no telpas puses. Ārējā difūzijas membrāna iestrādāta pie loga rāmja. Visu logu montāža veikta ražotnē – loga rāmji iestrādāti koka karkasa paneļos. Ēkai ir kompakts būvapjoms bez liekiem izvirzījumiem vienādsānu trijstūra formā. Siltums ēkā tiek nodrošināts ar siltumsūkņa palīdzību. Siltuma regulācija tiek veikta atkarībā no āra gaisa temperatūras, to pazeminot naktīs un brīvdienās, kā arī individuāli ar termoregulatoriem. Karstā ūdens apgāde ēkā tiek nodrošināta centralizēti siltuma mezglā, naktīs samazinot ūdens temperatūru. Ēkā uzstādītas divu tipu ventilācijas iekārtas, kuras nodrošina atsevišķu telpu grupu ventilāciju, neietekmējot citas telpu grupas. Ventilācijas iekārtās ir mitruma atguves rekuperatori.

Projekta pasūtītājs:
Priekules novada pašvaldība
Projekta autors:
SIA JR elelements
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA „Liepājas celtniecības sabiedrība Būvnieks”

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2014

Ēka atrodas Priekulē, Dzirnavu ielā 2. Tā uzbūvēta 1988. gadā, tai ir divi virszemes stāvi un pagrabstāvs, kopējā platība – 2270 m2, apkurināmā platība – 1568 m2. Ēkas atjaunošana notikusi 2012. gadā. Ārsienas, kas mūrētas no keramzītbetona blokiem (350 mm), siltinātas ar akmensvati (150 mm), bēniņu pārsegums un pagraba grīdas pārsegums veidots no dzelzsbetona paneļiem, jumtam – bitumena pārklājums un 300 mm akmens vates izolācija. Ēkā veikta ārdurvju un logu nomaiņa, tie nomainīti uz PVC ar divstiklu paketēm, uzstādīts arī malkas apkures katls. Temperatūra tiek regulēta atkarībā no gaisa temperatūras ārā, kā arī pazemināta brīvdienās. Karstais ūdens ēkā tiek nodrošināts centralizēti – siltuma mezglā, ventilācija – mehāniskā pieplūdes un nosūces ventilācija ar siltuma rekuperāciju.

Projekta pasūtītājs:
VAS Valsts nekustamie īpašumi
Projekta autors:
Arhitektu birojs SIA "VIRTU"
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA "TG Construction"
Būvdarbu vadītājs:
Aleksandrs Semerikovs
Būvuzraugs:
Gunta Saule - Pavlovska

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2016

Ventspils zonālā arhīva ēka ekspluatācijā nodota 1969.gadā, tās izmantošanas veids pēc CC klasifikatora ir 1262 “Muzeja vai bibliotēkas telpu grupa”, tajā atrodas dokumentu glabātavas, lasītava, darba kabineti, kā arī administratīvās telpas. Ēka līdz šim nebija siltināta, siltuma zudumi radās caur jumta pārsegumu, nesiltinātām ārsienām un logiem. Ēkai ir ķieģeļu ārsienas, dzelzsbetona plātņu un monolītā dzelzsbetona pārsegumi, savietotais gatavplātņu jumts. Kopējā apsildāmā ēkas platība ir 1067,6 m2.Projekta ietvaros tika veikti energoefektivitātes pasākumi – ēkas norobežojošo konstrukciju siltināšana ar akmensvates plātnēm RockWool Frontrock 120 mm, veikta logu un ārdurvju nomaiņa uz PVC tipa logiem 45,5 m2 (U = 1,2 ) un PVC tipa durvīm 13,6 m2 (U=1,3), uzstādīts granulu apkures katls. Siltumapgāde ēkā tiek regulēta atkarībā no ārgaisa temperatūras, kā arī individuāli ar termoregulatoriem un alokatoriem, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās. Siltumenerģijas uzskaite apkurei vienoti tiek veikta siltuma mezglā. Karstā ūdens sagatavošana notiek ar elektriskajiem ūdens sildītājiem, temperatūra tiek regulēta, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Ēkā izveidota mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa. Veiktie pasākumi nodrošina valsts pārvaldes iestādes ar atbilstošām un efektīvām (zemiem komunāliem maksājumiem par siltumapgādi) telpām. Siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā līdz projekta realizācijai uz 1 m2 apkurināmo telpu platību bija 158,6 kWh/m2. Pēc projekta realizācijas piecu gadu laikā plānots siltumenerģijas patēriņu apkurei samazināt līdz 56,69 kWh/m2.

Projekta pasūtītājs:
VAS Valsts nekustamie īpašumi
Projekta autors:
Arhitektu birojs SIA "VIRTU"
Galvenais būvuzņēmējs:
Pilnsabiedrība "PMK un BBA"
Būvdarbu vadītājs:
Aļģirds Pipars
Būvuzraugs:
Aivars Mirkšs un Agris Ikaunieks (par ventilāciju)

Projekta apraksts:

I vieta nominācijā „Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā” 2016

Ēka ekspluatācijā nodota 1977.gadā, sākotnējā funkcija bija ražošanas ēka, pašreiz – arhīvs. Ēkas, kuras kopējā apsildāmā platība ir 5116,4 m2, izmantošanas veids pēc CC klasifikatora ir 1262 “Muzeja vai bibliotēkas telpu grupa”. Ēka līdz šim nebija siltināta, tāpēc projekta ietvaros tika veikti energoefektivitātes pasākumi – ēkas norobežojošo konstrukciju siltināšana un bēniņu siltināšanas darbi, apkures sistēmas rekonstrukcija, kā arī logu, ārdurvju nomaiņa, lai nodrošinātu valsts pārvaldes iestādes ar atbilstošām un efektīvām (zemiem komunāliem maksājumiem par siltumapgādi) telpām. Ēkai ir ķieģeļu – paneļu ārsienas, dzelzsbetona pārsegumi un gatavplātņu jumts ar ruberoīda segumu.

Projekta ietvaros tika veikti energoefektivitātes pasākumi – ēkas norobežojošo konstrukciju siltināšana ar minerālvati Isover KL 35 125mm (U=0,035), jumta siltināšana ar Isover OL-P (E) minerālvati 160mm (U=0,037) biezumā, logu (94,5 m2 (U=1,3)) un ieejas un pagraba durvju (66,2 m2 (U=1,8)) nomaiņa. Ēkā nodrošināta centralizēta siltumapgāde (Rīgas Siltums), kas tiek regulēta atkarībā no ārgaisa temperatūras, kā arī individuāli ar termoregulatoriem un alokatoriem, piemērojot temperatūras pazeminājumu naktīs un brīvdienās. Siltumenerģijas uzskaite apkurei vienoti tiek veikta siltuma mezglā. Karstā ūdens sagatavošana notiek ar elektriskajiem ūdens sildītājiem, temperatūra tiek regulēta, piemērojoties apstākļiem un atkarībā no ēkas lietošanas veida. Ēkā izveidota mehāniskā ventilācija ar siltuma atgūšanu no izvadāmā gaisa – uzstādīta arhīva klimatizācijas iekārta ar gaisa refiltrāciju. Veiktie pasākumi nodrošina valsts pārvaldes iestādes ar atbilstošām un efektīvām (zemiem komunāliem maksājumiem par siltumapgādi) telpām. Siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā līdz projekta realizācijai uz 1 m2 apkurināmo telpu platību bija 112 kWh/m2. Pēc projekta realizācijas piecu gadu laikā plānots siltumenerģijas patēriņu apkurei samazināt līdz 29,77 kWh/m2 (pārrēķinātais patēriņš apkurei uz laukuma vienību ar augstumu 3,5 m 27,7 kW/h).