• Nominācija

  • Gads

  • Pilsēta

  • Tikai laureāti

  • Projekta autors

  • Būvuzņēmējs

  • Pasūtītājs / Uzņēmējs

Objekti

Objekta nosaukums Adrese Novads/pilsēta

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
Sandijs Grietēns
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Mūrnieks

Projekta apraksts:

II vieta nominācijā „Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2013

Daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Liepājā, Roņu ielā, tika nodota ekspluatācijā 1981.gadā. Šīs 103. sērijas ēkai ir pieci stāvi (80 dzīvokļi) un ēkas kopējā platība ir 5184,1 m2.  Tā kā jumts bija sliktā tehniskā stāvoklī, kas ietekmēja arī ēkas nesošās konstrukcijas, esošais jumts tika demontēts un uzstādīts jauns divslīpju skārda jumts. Tāpat projekta ietvaros ēkā tika izbūvēta horizontālā iekšējā siltumapgādes sistēma, nomainīta karstā ūdensvada un kanalizācijas sistēma, kā arī renovēti ventilācijas vadi. Tika veikta ēkas ārējo norobežojošo konstrukciju, pagraba un bēniņu siltināšana. Renovācijas darbi tika veikti 2012. gadā.  Kopējais siltumenerģijas ietaupījums ir 79,50 kWh/m2 jeb 56,67%. Kopējais ēkas energoefektivitātes stāvoklis ir 60,80 kWh/m2 (kopā ar karsto ūdeni).

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
Sandijs Grietēns
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA IGA-4
Būvdarbu vadītājs:
Ivars Dimza
Būvuzraugs:
Jānis Burģis

Projekta apraksts:

Daudzdzīvokļu māja Mežu ielā 55 Liepājā ekspluatācijā nodota 1982. gadā, renovēta 2019. gadā. Ēkas kopējā platība – 2482,8 m2, tai ir deviņi stāvi un betona paneļu nesošās konstrukcijas. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori.Renovācijas laikā mainīti karstā un aukstā ūdens un kanalizācijas stāvvadi.Ārsienas veido dzelzsbetons, kas siltināts ar 170 mm biezu akmensvati. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļiem izmantota 400 mm bieza beramā vate. Pagraba grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļiem izvēlēta 150 mm bieza akmensvate. Mainītas ārdurvis un logi. Montāžas darbos izmantots akrila hermētiķis, hidroizolācijas lentes. Siltinātas logu ailes.Ēkai ir centralizēta siltumapgāde. Siltumu regulē atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Vienotā uzskaite siltuma mezglā tiek veikta tikai apkurei. Mājai ir horizontālā apkures sistēma, ūdens uzsildīšanai ir atsevišķs skaitītājs. Karstā ūdens temperatūra tiek regulēta attālināti no datora. Tie veikta atsevišķa uzskaite karstā ūdens sagatavošanai.Ir vēdināšana ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci.Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu mājai piešķirta E klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 154,96 kWh/m² gadā.Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
Sandijs Grietēns
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA Mūrnieks
Būvdarbu vadītājs:
Edgars Šilders
Būvuzraugs:
Ivars Silacērps

Projekta apraksts:

III vieta nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā” 2020

Daudzdzīvokļu māja Atmodas bulvārī 8 Liepājā ekspluatācijā nodota 1971. gadā, renovēta 2018. gadā. Ēkas kopējā platība – 6055,8 m2, tai ir pieci stāvi un vieglbetona bloku nesošās konstrukcijas. Pirms atjaunošanas netika izmantoti alokatori un termoregulatori. Ēkas ārsienas veido vieglbetona bloki, kas siltināti ar akmensvati 170 mm biezumā. Bēniņu pārseguma dzelzsbetona paneļiem izmantota beramā vate 400 mm biezumā. Pagraba grīdas pārseguma dzelzsbetona paneļiem lietotas 150 mm biezas akmensvates lamelas. Ēkai mainīti logi. Montāžas darbos izmantots silikona hermētiķis un hidroizolācijas lentes. Logu ailes siltinātas. Renovācijas laikā visiem dzīvokļiem uzstādīti firmas Purmo Air tērauda radiatori komplektā ar sliedi, filtru, atgaisotāju, termovārstu un Monclac uzstādīšanas mezglu. Uz jumta izvietotas vēja turbīnas ventilācijas vilkmes nodrošināšanai. Līdz atjaunošanai māja bija bez centralizētās apkures, bet tagad iedzīvotājiem ir iespēja izmantot horizontālo apkures sistēmu, ietaupīt līdzekļus un uzturēties komfortablā temperatūrā. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana notiek atkarībā no āra gaisa temperatūras un individuāli ar termoregulatoriem. Mājai nav centralizētas karstā ūdens sagatavošanas, ir boileri. Vienotā uzskaite siltuma mezglā tiek veikta tikai apkurei. Ēkai ir vēdināšana ar dabisko pieplūdi un dabisko nosūci. Gaisa pieplūde notiek caur radiatoriem, uz jumta ir gaisa nosūcēji. Saskaņā ar ēkas pagaidu energosertifikātu ēkai piešķirta B klase, kopējais enerģijas patēriņš ir 64,71 kWh/m² gadā. Ēkas atjaunošanai tika piesaistīts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Projekta pasūtītājs:
SIA Liepājas namu apsaimniekotājs
Projekta autors:
Sandijs Grietēns
Galvenais būvuzņēmējs:
SIA IGA-4
Būvdarbu vadītājs:
Ivars Dimza
Būvuzraugs:
Aigars Ausējs

Projekta apraksts: